Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian1122

Co nim sądzicie?(AMD Athlon 64 X2 6000+)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie zakupić nowy procesor do kompa, którym jest AMD Athlon 64 X2 6000+ moja płyta główna to:GIGABYTE GA-M61VME-S2 :question: Co sądzicie o tym procku i czy nie dało by się czegoś leprzego kupić w podobnej ceni :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie Gigabyte'a, jakie procesory obsługuje Twoja płyta. Jeśli tylko AM2, wtedy 6000+ będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak po aktualizacji biosu możesz włożyć Phenoma 1 albo Kumę, wtedy albo X3 8750BE, albo Athlona 7750BE, w zależności od funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ..sam ma 5000 i daje radę :E

 

 

a zresztą kup intela i kręć ... k...wa kręć ... / musiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może być ..sam ma 5000 i daje radę :E

Jeśli płyta ma problemy z o/c za pomocą szyny HTT, to wersja BE 5000+ może być lepszym rozwiązaniem.

a zresztą kup intela i kręć ... k...wa kręć ... / musiałem

Ić stond, heretyku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek naprawdę fajny. nie jestem pewien jak teraz stoi cenowo, ale w wakacje zeszłego roku był dla mnie najsensowniejszym wyborem.

 

Ostatnio w necie znalazłem gdzieś test 53 procesorów to wyszło, że w wielu przypadkach bije na głowy Phenomy X3 i X4 pierwszej generacji. A to już coś.

 

Wydajność ma porównywalna do Intelowskiego E5200 (według tego testu - jak jest naprawdę to Ci nie powiem).

 

Warto zwrócic uwagę na to, aby była to pierwsza generacja 6000+ czyli Windsor. łatwo go odróżnić, bo jest taktowany 3.0, a nie 3.1 dla rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bierz AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz 2Mb L2 Windosor F3, jest do kupienia w esc.pl. Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje cie tylko 6000+ to bierz tego co ja mam: Windsor 89W, ADA6000BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli interesuje cie tylko 6000+ to bierz tego co ja mam: Windsor 89W, ADA6000BOX

 

Niema AMD Athlon 64 X2 6000+ Windosor F3 89W, jest tylko AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz Windosor F3 125W.

Ten co ma 89W to Brisbane G2. :]

 

Tak czy siak bierz AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz Windosor F3, tego co Ci podałem wyrzej w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niema AMD Athlon 64 X2 6000+ Windosor F3 89W, jest tylko AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz Windosor F3 125W.

Ten co ma 89W to Brisbane G2. :]

 

Kolega jest w wielkim błędzie, są trzy modele 6000+:

 

1. Windsor 89W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

2. Windsor 125W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

3. Brisbane 89W 1MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000DOBOX).html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega jest w wielkim błędzie, są trzy modele 6000+:

 

1. Windsor 89W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

2. Windsor 125W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

3. Brisbane 89W 1MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000DOBOX).html

 

Znajdź mi TUTAJ tą trzecią wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że 6000 nie chce się kręcić, a 5000/5200 który jest tańszy bez problemu dobijasz do taktów 6000 i nawet więcej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że 6000 nie chce się kręcić, a 5000/5200 który jest tańszy bez problemu dobijasz do taktów 6000 i nawet więcej :>

 

No to niech sobie kupi AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdź mi TUTAJ tą trzecią wersje.

 

wlasnie na stronie AMD nie ma juz tego procesora

 

a na moim JEST NAPISANE ADA6000IAA6CZ niedowiarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że w sumie wersji procesora 6000+ było pięć, ale w zasadzie obecnie można dostać tylko dwie, tzn. Brisbane 89W i Windsor 125W, gdzie Windsor wydaje się być nieco lepszy (generalnie dodatkowy 1MB L2 vs 100MHz...)

A różnica między 89W a 125W w Windsorze jest odczuwalna tylko przy jakimś poważniejszym ekstremalnym kręceniu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt jest taki że w sumie wersji procesora 6000+ było pięć, ale w zasadzie obecnie można dostać tylko dwie, tzn. Brisbane 89W i Windsor 125W, gdzie Windsor wydaje się być nieco lepszy (generalnie dodatkowy 1MB L2 vs 100MHz...)

A różnica między 89W a 125W w Windsorze jest odczuwalna tylko przy jakimś poważniejszym ekstremalnym kręceniu ;-)

 

Albo niech kupi za 100 pare złotych 4600+ F3 windsora i niech kreci do 3,5Ghz jak ja

 

edit: Wszystkie dzieci w szkole? :E co taka cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to niech sobie kupi AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition. :]
mam i nie narzekam. Szkoda, ze przesiadam sie na phenoma i bedzie zbedny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam i nie narzekam. Szkoda, ze przesiadam sie na phenoma i bedzie zbedny :P

U mnie to samo - tylko że z 6000+ :P

 

Wszystkie dzieci w szkole? :E co taka cisza

Bym czasem chciał żeby te czasy wróciły, ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...