Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian1122

Co nim sądzicie?(AMD Athlon 64 X2 6000+)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie zakupić nowy procesor do kompa, którym jest AMD Athlon 64 X2 6000+ moja płyta główna to:GIGABYTE GA-M61VME-S2 :question: Co sądzicie o tym procku i czy nie dało by się czegoś leprzego kupić w podobnej ceni :question:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź na stronie Gigabyte'a, jakie procesory obsługuje Twoja płyta. Jeśli tylko AM2, wtedy 6000+ będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak po aktualizacji biosu możesz włożyć Phenoma 1 albo Kumę, wtedy albo X3 8750BE, albo Athlona 7750BE, w zależności od funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może być ..sam ma 5000 i daje radę :E

a zresztą kup intela i kręć ... k...wa kręć ... / musiałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
może być ..sam ma 5000 i daje radę :E

Jeśli płyta ma problemy z o/c za pomocą szyny HTT, to wersja BE 5000+ może być lepszym rozwiązaniem.

a zresztą kup intela i kręć ... k...wa kręć ... / musiałem

Ić stond, heretyku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procek naprawdę fajny. nie jestem pewien jak teraz stoi cenowo, ale w wakacje zeszłego roku był dla mnie najsensowniejszym wyborem.

Ostatnio w necie znalazłem gdzieś test 53 procesorów to wyszło, że w wielu przypadkach bije na głowy Phenomy X3 i X4 pierwszej generacji. A to już coś.

Wydajność ma porównywalna do Intelowskiego E5200 (według tego testu - jak jest naprawdę to Ci nie powiem).

Warto zwrócic uwagę na to, aby była to pierwsza generacja 6000+ czyli Windsor. łatwo go odróżnić, bo jest taktowany 3.0, a nie 3.1 dla rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO bierz AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz 2Mb L2 Windosor F3, jest do kupienia w esc.pl. Klik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli interesuje cie tylko 6000+ to bierz tego co ja mam: Windsor 89W, ADA6000BOX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jesli interesuje cie tylko 6000+ to bierz tego co ja mam: Windsor 89W, ADA6000BOX

Niema AMD Athlon 64 X2 6000+ Windosor F3 89W, jest tylko AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz Windosor F3 125W.

Ten co ma 89W to Brisbane G2. :]

Tak czy siak bierz AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz Windosor F3, tego co Ci podałem wyrzej w linku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niema AMD Athlon 64 X2 6000+ Windosor F3 89W, jest tylko AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz Windosor F3 125W.

Ten co ma 89W to Brisbane G2. :]

Kolega jest w wielkim błędzie, są trzy modele 6000+:

1. Windsor 89W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

2. Windsor 125W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

3. Brisbane 89W 1MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000DOBOX).html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolega jest w wielkim błędzie, są trzy modele 6000+:

1. Windsor 89W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

2. Windsor 125W 2MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000CZBOX).html

3. Brisbane 89W 1MB cache: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlo...6000DOBOX).html

Znajdź mi TUTAJ tą trzecią wersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko że 6000 nie chce się kręcić, a 5000/5200 który jest tańszy bez problemu dobijasz do taktów 6000 i nawet więcej :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tylko że 6000 nie chce się kręcić, a 5000/5200 który jest tańszy bez problemu dobijasz do taktów 6000 i nawet więcej :>

No to niech sobie kupi AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition. :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znajdź mi TUTAJ tą trzecią wersje.

wlasnie na stronie AMD nie ma juz tego procesora

a na moim JEST NAPISANE ADA6000IAA6CZ niedowiarku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt jest taki że w sumie wersji procesora 6000+ było pięć, ale w zasadzie obecnie można dostać tylko dwie, tzn. Brisbane 89W i Windsor 125W, gdzie Windsor wydaje się być nieco lepszy (generalnie dodatkowy 1MB L2 vs 100MHz...)

A różnica między 89W a 125W w Windsorze jest odczuwalna tylko przy jakimś poważniejszym ekstremalnym kręceniu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fakt jest taki że w sumie wersji procesora 6000+ było pięć, ale w zasadzie obecnie można dostać tylko dwie, tzn. Brisbane 89W i Windsor 125W, gdzie Windsor wydaje się być nieco lepszy (generalnie dodatkowy 1MB L2 vs 100MHz...)

A różnica między 89W a 125W w Windsorze jest odczuwalna tylko przy jakimś poważniejszym ekstremalnym kręceniu ;-)

Albo niech kupi za 100 pare złotych 4600+ F3 windsora i niech kreci do 3,5Ghz jak ja

edit: Wszystkie dzieci w szkole? :E co taka cisza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to niech sobie kupi AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition. :]
mam i nie narzekam. Szkoda, ze przesiadam sie na phenoma i bedzie zbedny :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam i nie narzekam. Szkoda, ze przesiadam sie na phenoma i bedzie zbedny :P

U mnie to samo - tylko że z 6000+ :P

Wszystkie dzieci w szkole? :E co taka cisza

Bym czasem chciał żeby te czasy wróciły, ech...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Kupię: i3 na 1151 i3 na 1150 i3 na 1155
    • Oczywiście, że instaluję programy - tylko po to mi jest potrzebny system operacyjny w komputerze ! Do uruchamiania/obsługi programów !  Robię kopię takiego systemu z programami na...drugiej partycji - przecież nie na tej samej partycji (!) - jak się ma tylko jeden dysk w laptopie/komputerze.  Lepsze to niż...żadna kopia systemu.   W niektórych nowych laptopach nie ma partycji recovery - producent fabrycznie nie zrobił takiej opcji. Trzeba samemu zrobić kopię systemu, żeby w razie awarii można przywrócić system w laptopie do stanu fabrycznego a w laptopie jest tylko jeden dysk. Oczywiście każdy rozsądny robi takie kopie systemu na...innym dysku niż ten z partycją systemową - a najlepiej dwie kopie. Przywracanie systemu z pomocą dedykowanego oprogramowania (nie systemowym narzędziem bo to tylko wielka kupa !) to kilkanaście minut a nie ponowna instalacja programów przez kilka godzin. To chyba oczywiste ?  
    • Czytając takie posty przestaje się dziwić, że tylu psycholi w historii ludzkości dało radę przejąć cały świat i obrócić go w gnój. Jak Hitler, Mao czy Stalin zaczynali, to też było: "Przecież to tylko aneksja Austrii, oni i tak są praktycznie Niemcami", "Przecież to tylko Gdańsk, tam i tak prawie sami Niemcy", "Przecież to tylko paru obszarników do roztrzelania, co nam po nich". Gościu, ty musisz mieć naiwność 5 letniego dziecka, jak ty myślisz, że tu chodzi o jakieś szczepienia i że jak się pięknie i grzecznie zaszczepisz, to wrócimy do normalności. Ktoś tu kreci gruby gnój i albo to zatrzymamy, albo nam zbudują druga komunę gdzie urzedas będzie Ci mówić, gdzie możesz pojechać, jakiej muzyki słuchać, co mówić i myslec. Ideologię antyszczepionkowa, jak bym czytał jakies brednie BBC, TVN24 czy innych TVP Info. Po prostu żałość, wbij sobie i tobie podobni też, że większość ludzi którzy nie godzą się na ten cyrk nie maja nic przeciwko szczepionkom, ale do kogo ja to pisze... Doslownie jak bym czytał jakiegoś trolla co sobie robi jaja, ale obawiam się, że ty wierzysz w to co piszesz...
    • Sądzę, że wyjdą na ulice i będą protestować. Na transparentach będą pisać, że drogi gaz to wina Tuska ...tfu, PiSu...
    • Ty robisz KOPIĘ systemu a potrzebne ci KLONOWANIE .   W tym programie wybierz opcję KLONOWANIE a nie KOPIA. Wszystko masz w manualu tego programu - dostępny na stronie producenta tego programu. Wystarczy przeczytać - zanim  zaczniesz coś robić.  .
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...