Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miroo

Czy warto przez WIFI?!?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam internet radiowy, routerek Airlive 5460AP, który rozdziela mi sygnał na 2 kompy stacjonarne(przewodowo). Kupiłem niedawno laptopa i zastanawiam się czy warto udostępnić neta poprzez WIFI. Z tego co się dowiedziałem potrzebuje drugiego routerka nadawczego. Pytanie brzmi czy opłaca się robić Wifi? Co będzie z zasięgiem? Chciałbym mieć neta w całym domu ( dom jednorodzinny, wolnostojący ;) )Czy jest to możliwe? Czy jeżeli router nadawczy bedzie w pokoju (1 piętro) i przez zamknięte drzwi będzie w miarę dobry sygnał na parter? Czy to w ogóle nie ma sensu? Może lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie switcha i rozdzielenie neta do lapka przewodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... moim zdaniem się opłaca, sam tak mam, tylo bez rozdzielania na 2 kompy i wszystko all right z 1 piętra na spokój zejdę na parter i może nie będę miał znakomitej siły sygnału to i tak neta mam dość szybkiego, nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi w standardzie "n"? Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca to tak, opłaca się. Jak "b"/"g" to z zasięgiem może być kiepsko, oczywiście zależnie od wielkości domu. No i o niskich pingach możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm skoro mówisz, że warto... Miałem w planach kupić takiego samego routerka i podłączyć go tak:

 

Router 2 wyjścia LAN. Jeden RJ45 to stacjonarnego a drugi LAN do 2 routerka. Z 2 routerka jedno rj45 do 2 stacjonarnego i wifi do lapka.

 

Ponieważ mam w routerku tylko 2 porty LAN (RJ45). Hmm a dałoby się na chwilkę przestawić routerka aby tylko zrobił Lan miedzy kompami? Tak żeby sprawdzić jaka siła sygnału byłaby z takiego routerka?

Tzn odłączyć radiówkę a podłączyć antenkę i ustawić jako nadawczy. Dużo z tym roboty? Bo ja trochę zielony w tym jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz połączyć dwa routery? Dziwny pomysł. Nie lepiej kupić od razu taki z większą liczbą wejść a pozbyć się starego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej ale znowu MAC'a nie wiem czy admin mi "uaktualni" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Chciałbym aby internet był w całym domu. 1piętro/parter. Max po linii prostej 10m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jest kupić router jak dla mnie dobrą zaletę bo ma switch jak będziesz kupował to z dodatkową anteną zasięgu ja mam router co korzysta z sieci g to nawet przez ścianę i zamknięte drzwi sygnał dochodzi tylko nie zapomnij zabezpieczyć i hasło do routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem. Chciałbym aby internet był w całym domu. 1piętro/parter. Max po linii prostej 10m

 

Będzie OK. I nadal jestem za tym, abyś kupił jeden router zamiast drugiego takiego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie OK. I nadal jestem za tym, abyś kupił jeden router zamiast drugiego takiego samego.

 

Ale zauważ, że jeden router musiałby być podłączony do zewnętrznej anteny od dosawcy i drugiej wewnętrznej do nadawania w mieszkaniu. Nie wiele urządzeń to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zauważ, że jeden router musiałby być podłączony do zewnętrznej anteny od dosawcy i drugiej wewnętrznej do nadawania w mieszkaniu. Nie wiele urządzeń to potrafi.

:thumbup:

albo jakiś routerboard z dwoma kartami wi-fi (do domu nieopłacalne)

albo po prostu dokupić AP/router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie drugiego 5460 to będzie chyba najlepsze rozwiązanie. Tylko co z zasięgiem?? Najlepiej było by to jakoś przetestować. Myślałem, żeby odłączyć na chwile neta i ustawić apka na nadawanie, sprawdzić co z zasięgiem i jeżeli byłby w miarę dobry to dokupić drugi. Tylko jak przestawię apka to podobno cała konfiguracja mi sie zresetuje i potem mogę mieć problem z ponowną konfiguracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i pytałem sie admina. Podobno najlepszy sygnał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i lepiej ale znowu MAC'a nie wiem czy admin mi "uaktualni" :)

 

 

większość AP / routerów ma opcje klonowwania maca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...