Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Waker

AutoCad a AMD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pewne pytanko a pewnie się lepiej znacie ode mnie więc pomyślałem że spytam. Otóż oglądałem dzisiaj pewien laptop z HP wyposażony o ile się nie mylę w AMD turion X2 chyba 2.2GHz , 3GHz ramu , 320GB dysk i kartę Radeon 3650 więc mówię całkiem niezły (jak na laptop). W tym momencie pewien "marketowy spec" stwierdził : niestety nadaje się tylko do wyrzucenia bo ma procesor AMD. Stwierdził że procesory AMD nie nadają się wogóle do AutoCada który to się wogóle nawet nie uruchomi na tym sprzęcie jak również żaden program graficzny. No osobiście nie znam się na AutoCadzie bo nie korzystam z takich programów ale to co powiedział wydaje mi się niewiarygodne. Rozumiem że taki AutoCad może działać sprawniej na Intelu ale żeby wogóle nie poszedł na AMD?? Niech mnie ktoś oświeci jak jest naprawdę bo chciałem go zbesztać ale nie wiem jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no proszę tak też myślałem. I taki prostak sprzedaje i doradza ludziom w kwesti komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura i tyle w temacie :)

RACJA,taki spec ze żygać się chce,naprawdę brak słów widzę ze intel ciekawą polityke prowadzi,no cóz takie kity to se może bogaczom wciskać co nie maja pojęcia o sprzęcie i ino co drogie to super(intel).

ps.ale mnie wkurzają :mad2: takie typy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na stanowisko "speca" od komputerów w markecie może załapać się każdy z ulicy, dlatego tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz na stanowisko "speca" od komputerów w markecie może załapać się każdy z ulicy, dlatego tak jest :)

No niestety,i weź zaufaj takiemu typowi i ci poleci takie cudo ze szok :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj na moim kompie zarówno AutoCad jak i Inventor 2008 działa dobrze, fakt że uruchamia się taki Inventor trochę długo, ale jak się już uruchomi to śmiga. :) A mój komp juz ma 6 lat :D

 

A ten laptop widze ze ma dużo lepsze parametry niż mój stary PC :P

 

Takie programy z tego, co kiedyś wyczytałem, mogą wykorzystywać kilka rdzeni, w tym laptopie widzę 2 wiec nie powinno być źle.

 

Wymagania systemowe AutoCad 2010

http://www.autodesk.pl/adsk/servlet/index?...amp;id=12553051

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koleś mi to powiedział to patrzałem na niego jak na świra i powiedziałem że nie wierze i takie informacje to może swojej babci zapodawać , ale powiem wam że on był strasznie pewny tego co mówi. No nic z pewnością jeszcze z nim podyskutuje ale teraz mając już pewność mogę go zbesztać bardziej - chociaż nie wiem czy jest sens dyskutować z takim pajacem.

Wydaje mi się że to właśnie przez takich ludzi sytuacja wygląda na rynku tak jak wygląda czyli kiepsko dla AMD. Powie taki marketowy spec taką mądrość powiedzmy 10 osobom dziennie (osobom którzy nie znają się zbytnio na kompach) a ci uznają to za pewnik bo przecież spec tak powiedział i puszczą tą rewelację dalej w obieg. I potem krąży opinia że AMD to tylko do wyrzucenia. Myślę że AMD jest popularny ale bardziej wśród zaawansowanych użytkowników którzy to już nie dają sobie kitu wciskać a ponadto liczą się z kasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma pewnie ołtarzyk z Intela i się do niego modli :) (żeby nie było sam mam teraz procek od Intela, ale takie bzdury to można w Radiu Maryja opowiadać :P Bez urazy dla nikogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie tylko domyslac, ale prawdopodobnie chodzilo o SSE2 (instrukcji tych wymaga Autocad 2010, a w procesorach AMD za czasow Socket A, rzeczywiscie ich nie zaimplementowano). Tak czy inaczej - w odniesieniu do laptopa o ktorym mowa - handlowiec plotl bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować nad głupotą ludzką, to zwykły fake i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - w Radiu Maryja lecą reklamy AMD,

 

po drugie - bywało tak, że polecano Intela do CADa i wciąż tak jest,

 

po trzecie - w sklepach każdego rodzaju sprzedawcy to nie są ludzie których pytamy o to co chcemy kupić, bo te durnie z różnych powodów nie znają się na tym co sprzedają - bez względu na branżę, wciskają kit żeby coś sprzedać bo już stare i trzeba się pozbyć, bo nowe i drogie to trzeba wcisnąć, bo syf ale ma dobrą reklamę to trzeba puścić póki jelenie biorą, bo syf ale jedzie na dobrej opinii to też trzeba wcisnąć bo jeszcze się da ... przykładów można podawać setki. Tylko po co ? Trzeba się kierować własną mózgownicą, przynajmniej wstępnie rozpracować temat samodzielnie a później go dokładnie rozpracować przy pomocy różnych metod i finalnie wybrać coś z czego możemy być zadowoleni, przynajmniej grupę produktów a decydującym czynnikiem może być np cena. Ale pójść do sklepu i pytać "fachowca"... typowe samobójstwo. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pewne pytanko a pewnie się lepiej znacie ode mnie więc pomyślałem że spytam. Otóż oglądałem dzisiaj pewien laptop z HP wyposażony o ile się nie mylę w AMD turion X2 chyba 2.2GHz , 3GHz ramu , 320GB dysk i kartę Radeon 3650 więc mówię całkiem niezły (jak na laptop). W tym momencie pewien "marketowy spec" stwierdził : niestety nadaje się tylko do wyrzucenia bo ma procesor AMD. Stwierdził że procesory AMD nie nadają się wogóle do AutoCada który to się wogóle nawet nie uruchomi na tym sprzęcie jak również żaden program graficzny. No osobiście nie znam się na AutoCadzie bo nie korzystam z takich programów ale to co powiedział wydaje mi się niewiarygodne. Rozumiem że taki AutoCad może działać sprawniej na Intelu ale żeby wogóle nie poszedł na AMD?? Niech mnie ktoś oświeci jak jest naprawdę bo chciałem go zbesztać ale nie wiem jak jest naprawdę.

 

Mi na trochę słabszym turioniex2 Inventor 2007 działa całkiem sprawnie ;)

Pewnie chciał wcisnąć kompa z wyższą marżą ;)

 

Następnym razem się go zapytaj "dlaczego nie działa?". "Czy ten turion nie jest zgodny z architekturą x86 że to nie działa?" Czy coś w tym stylu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i dorzuć do tego jeszcze pytanie o instrukcjach SSE :E

I to jest w sumie smutne, bo tak naciągają się zwykli Kowalscy i dziadkowie co wnukom pecety na komunię kupują. Zakupy w markecie albo vobisie to dwie najgorsze rzeczy jakie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie laptopa do zastosowań CAD/CAM radziłbym zwrócić uwagę na to czy karta graficzna ma samodzielną pamieć. W przypadku pamięci współdzielonej z operacyjną mogą być pewne problemy wydajnościowe.

AutoCAD przy 2D da sobie z tym radę. Z czasem pewnie przesiądziesz się na bardziej zaawansowane narzędzia jak SolidWorks czy Inventor i mogą pojawić sie problemy. Zakładam, że studiujesz. Uczelnie udostępniają wersje edukacyjne tych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba tak uczą tych "sprzedawców" . Miałem dokładnie taką samą odpowiedź : "Autocad nie będzie działał !!!".

 

Potem w trakcie rozmowy go zapytałem czy dobrze zna Autocad , oczywiście odpowiedział że nie pracuje na nim ....

 

Informacje o nie działającym ACAD'dzie na AMD gdzieś słyszał na szkoleniu , chyba ?? !! :hmm: - tak się tłumaczył ...

 

PS. M1 - Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autocad może mógłby nie działać na starszych procka AMD ze względu na brak instrukcji SSE2, ale dla tych nowszych procków to już żaden problem. A co do tych ich szkoleń to o kant d.... potłuc. Posiedziałby taki z tydzień u nas na Labie to może by się czegoś nauczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w programach CAD i do tej pory jeden raz miałem problem.

Mianowićie Catia v5 r17 nie działała na laptopie z procesorem Turion 64. Wyczytałem na forach ze ludzie z tym modelem laptopa (Acer Aspire 5xxx) mają ten problem i tkwi on w Catii - dokładnie w tym że Catia do wersji r17 ma problem z obsługą procesorów 64 bitowych, choć w teorii procesor 64 bity wykonuje przecież polecenia 32 bitowe. Info o tym jest na stronie Dassaulta - producenta Catii. Wiec przerzuciłem sie na SolidWorksa i juz. To było ok 5 lat temu. Poza tym nigdy nie miałem problemów z Cadem na AMD. A domowe sprzęty zawsze miałem na AMD. Catia(oprócz wymienionej wersji i konfiguracji kompa), SolidWorks, AutoCad bez problemu działają i to dobrze :)

Myślę, że sprzedwaca w sklepach marketowych nie zawsze ma wiedze na temat komputerów, oprócz wiedzy ogólnej, nie mówiąc juz o modelowaniu w Cadzie. Moze gość w tym przypadku chciał dobrze bo naprawde gdzieś tak słyszał, a może po prostu chciał zabłysnąć. Niemniej informacja jest nieprawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , gdyby procki AMD sprawiały naprawdę takie problemy to przecież taka informacja za sprawą internetu obiegła by świat bardzo szybko i procesorów tych by nikt nie kupował. Taki produkt nie miałby prawa bytu na rynku. Pamiętacie błąd TLB w Phenomach ?? Afera była dość spora - procki się słabiutko sprzedawały , a jak się okazało wada była raczej błaha i mało komu udało się faktycznie zaobserwować występowanie tego błędu. A przecież taki błąd TLB przy całkowitej niemożliwości uruchomienia pewnych aplikacji byłby przecież błahostką. Niestety z taką niekompetencją i głupotą sprzedawców można się spotkać na co dzień. W pewnym lokalnym sklepiku dowiedziałem się np. że składając komputer lepiej wybrać platformę Intela (LGA775) ponieważ jest bardziej przyszłościowa niż u AMD - bo tej z kolei nie da się już rozbudować. Rozumiecie takie coś ?? Spytałem go tylko czy wie że do AM2+ można będzie wkładać procki AM3 bo te mają wbudowany kontroler pamięci zarówno DDR2 jak i DDR3. Był zdziwiony. Ostatni przykład - znajomy pracuje w markecie na dziale komputerów. Specjalnie go spytałem że niby zainteresowany jestem co poleca : Radeona 4850 czy GF 9800GT. Jak myślicie co odpowiedział ?? Tak tak. Do gier tylko i wyłącznie GeForce. Nic tylko do łopaty a nie komputery sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie można przeczytać dużo info o niedozwolonej konkurencji Intela. Intel płaci swoim odbiorcom (za co został ukarany) żeby nie kupowali od konkurencji więc co się tu dziwić. To nie jest dobra firma niestety. Niedawno na innym portalu można było przeczytać o "wyczynach" Intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oni chyba tak uczą tych "sprzedawców" . Miałem dokładnie taką samą odpowiedź : "Autocad nie będzie działał !!!".

 

Potem w trakcie rozmowy go zapytałem czy dobrze zna Autocad , oczywiście odpowiedział że nie pracuje na nim ....

 

Informacje o nie działającym ACAD'dzie na AMD gdzieś słyszał na szkoleniu , chyba ?? !! :hmm: - tak się tłumaczył ...

 

PS. M1 - Kraków

hmm.. ostatnio gadalem tam ze sprzedawca, bardzo kumaty koles i o dziwo mial pojecie o tym, co sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja w obronie sprzedawcow moze trioche-fakt lipny ten tekst o amd od goscia ale niestety intel lubi placic za takie gadki, a czesto nawet umowy sa tak podpisywane zeby dany sklep nie mogl sprzedawac kompow z procami amd... proponuje zobaczcie dzialy komputerowe w mediamarkt imediasaturn..jak ktos znajdzie lapka na amd procu to stawiam browara... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja w obronie sprzedawcow moze trioche-fakt lipny ten tekst o amd od goscia ale niestety intel lubi placic za takie gadki, a czesto nawet umowy sa tak podpisywane zeby dany sklep nie mogl sprzedawac kompow z procami amd... proponuje zobaczcie dzialy komputerowe w mediamarkt imediasaturn..jak ktos znajdzie lapka na amd procu to stawiam browara... :D

no to mi wisisz browara bo wczoraj w m1 w krk widzialem conajmniej jednego lapka na Turionie, jesli nie jedynego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten sprzedawca pojechał na lapka z procem AMD który stał u niego na półce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...