Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VERGILDH

AM2 i Phenom?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może zacznę od początku.

Mam płytę główną Asus M2N32 Sli Deluxe. Jest to model wyposażony w "gniazdo" AM2. Do tej pory używałem Athlona 64X2 6000+ (na AM2). Teraz jednak chciałbym się przesiąść na jakiegoś 4-rdzeniowca.

 

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie - Czy Phenomy pod AM2+ i AM3, będą pasować do płyty głównej AM2 ? I czy całość będzie współgrać z pamięcią DDR2 ?

 

I druga sprawa - jaki procesor wybrać. Do tej pory skłaniałem się ku Phenom'owi II X4 810, ale teraz mam totalny mętlik w głowie... Może lepszym rozwiązaniem będzie Phenom II X3 720 BE ?

 

Dodam, że sprzęt ma być przeznaczony w 85% do grania..

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Może zacznę od początku.

Mam płytę główną Asus M2N32 Sli Deluxe. Jest to model wyposażony w "gniazdo" AM2. Do tej pory używałem Athlona 64X2 6000+ (na AM2). Teraz jednak chciałbym się przesiąść na jakiegoś 4-rdzeniowca.

 

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie - Czy Phenomy pod AM2+ i AM3, będą pasować do płyty głównej AM2 ? I czy całość będzie współgrać z pamięcią DDR2 ?

 

I druga sprawa - jaki procesor wybrać. Do tej pory skłaniałem się ku Phenom'owi II X4 810, ale teraz mam totalny mętlik w głowie... Może lepszym rozwiązaniem będzie Phenom II X3 720 BE ?

 

Dodam, że sprzęt ma być przeznaczony w 85% do grania..

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Najnowszy bios do tej płyty maksymalnie obsługuje Phenom X4 9850 (HD985ZXAJ4BGH),2.5GHz,125W,rev.B3,SocketAM2+,Quad-Core.

 

http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...uct=1&os=24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Asusa masz pełny spis obsługiwanych prockòw. Pheny II nie wchodzą, tylko Pheny I. X3 i X4 I nie są już takie fajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a był taki jeden co mówił "bierz Asusa, wiele lat się mobasem pocieszysz". To nie jest tak, że twoja płyta nie może obsłużyć PII. Po prostu chłopcom z Asusa nie chce się tego, co potrafią ludzie choćby z ASRocka. DFI ma tak samo. Płacisz więcej, dostajesz brak wsparcia po 2 latach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na Phenoma I nie ma sensu wydawać kasy... lepiej poczekać i przesiąść sie na całkiem nowy sprzęt... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Asusa masz pełny spis obsługiwanych prockòw. Pheny II nie wchodzą, tylko Pheny I. X3 i X4 I nie są już takie fajne...

 

Phenom II 940 "chodzi" na tej płycie bez problemow z BIOSEM 2205 .

Jedyną różnica miedzy ta płytą a nowszymi modelami jest inny HT.

 

Asus wypuścił ten bios , ponieważ poprzedni nie wykrywał nowych Phenomow w pełni, wiec mówienie,ze tak całkowicie olany jest temat ze strony Asusa to nie do końca prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...