Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tommy14

Procesory AMD

Rekomendowane odpowiedzi

AMD Athlon 64 x2 7750 Black Edition s.AM2 BOX

czy

AMD Athlon 64 x2 5600+

 

pytam sie poniewaz dostalem od wujka na urodziny 7750 ale nie wiem czy warto wymieniac bo aktualnie posiadam 5600+

czy sprzedac 7750 i dolozyc do karty graficzne ktora mam w planie kupic z reszta pisalem w tej sprawie juz na forum

 

i jeszcze jedno pytanie czy moj zasilacz mu podola ?

CHIFTEC PSF 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMD Athlon 64 x2 5600+

 

pytam sie poniewaz dostalem od wujka na urodziny 7750 ale nie wiem czy warto wymieniac bo aktualnie posiadam 5600+

czy sprzedac 7750 i dolozyc do karty graficznej ktora mam w planie kupic

:thumbup:

 

Zasiłka da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym tego 7750 sprzedał i zainwestował w coś innego, np. grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał teraz trochę więcej kasy w kieszeni, to bym go od Ciebie odkupił jak by była możliwość :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ja bym sprzedał tego 5600+, mniej wydajny od 7750, ale rób jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak kupie Radeon'a 4670 lub 9600GT zalezy jak z funduszem i bede robil testy na tych procesorach ktory wypadnie lepiej to go zostawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobie tak kupie Radeon'a 4670 lub 9600GT zalezy jak z funduszem i bede robil testy na tych procesorach ktory wypadnie lepiej to go zostawie

 

Szczerze lepiej kup Radeona 3870 512Mb DDR3/DDR4 ewentualnie 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze lepiej kup Radeona 3870 512Mb DDR3/DDR4 ewentualnie 9600GT.

 

Widze, że nie jesteś zbyt zadowolony ze swojej karty ;D

 

@ o kartach to możemy dyskutować w innym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7750 jest niewątpliwie wydajniejszy, zwłaszcza po oc, ale nawet i bez tego różnice są zauważalne. Można go porównać do modelu 6000+. Jest to dość prądożerny procesor, jednak z grafiką pokroju 9600GT czy 4670 Chieftec spokojnie go pociągnie. Inna sprawa to kwestia opłacalności: za nowego 7750 dostaniesz więcej pieniędzy, a różnice w wydajności nie są jednak zbyt duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7750 jest niewątpliwie wydajniejszy, zwłaszcza po oc, ale nawet i bez tego różnice są zauważalne. Można go porównać do modelu 6000+. Jest to dość prądożerny procesor, jednak z grafiką pokroju 9600GT czy 4670 Chieftec spokojnie go pociągnie. Inna sprawa to kwestia opłacalności: za nowego 7750 dostaniesz więcej pieniędzy, a różnice w wydajności nie są jednak zbyt duże.

no wlasnie czytalem ze dobrze sie go kreci, chociaz ja sie w to nie bawie no chyba ze nie bedzie innej mozliwosci

 

Wiec moja odpowiedz jest taka ZOSTAWIAM GO a byc moze sprzedaje 5600+ lecz to tez nie pewne bo jak wymienie karte graficzna to moge sobie zlozyc drugi komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie 7750 będzie wydajniejszy, zasilacz oczywiście da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.zasilacz spokojnie da rade.ja mam co prawda gps450 ale po fan swapie i wentyl w nim sie kreci max na 1200obr.procek wykręcony na razie na 3200mhz ale myślę że to nie koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze lepiej kup Radeona 3870 512Mb DDR3/DDR4 ewentualnie 9600GT.

 

Radki z serii 3xxx są cienkie. Nie polecam

Jesli twoj 5600+ ma 2MB L2 i jest z rev F3 to bym sie zastanowił czy nie zostawic lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiałe stwierdzenie z tym , że są cienkie. Bardziej bym powiedział, że w swoich cenach konkurencyjne i wcale nie odstają od 9600gt/8800GS/9600GSO i innych pochodnych.

Więc słabe nie są na pewno. Takie słowa można by powiedzieć o serii HD2xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do radków z serii 3xxx to faktycznie nie masz racji bo stosunek jakość/cena od momentu premiery był już świetny. Tak samo z premierą 4850 w cenie 500zł to był nóż w plecy dla zielonych (czytaj NVIDIA). 7750 VS 5600 będzie niewielka różnica na korzyść tego pierwszego przy tych samych taktach. natomiast jeśli trafisz na dobry model 5600 z rdzeniem Windsor F3 to 3600-3700 jest osiągalne na bardzo dobrym chłodzeniu powietrznym :-) Wiem bo miałem 4600+ F3 i robił 3600mhz z palcem w d.... no ale chłodził go Scythe Ninja Copper :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...