Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mefiu2706

Phenom II

Rekomendowane odpowiedzi

Składam zestaw do 3500zł i mam problem z procesorem. Zastanawiam się nad PII 940 BE i PII 920 + Pentagram Karakorum. W przypadku której opcji uzyskam lepsze wyniki OC? Jaką płytę z AGITO do 450zł polecacie? Ta się nada:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-...ToBasket=342784

????

Płyta ok, ale przed zakupem przeanalizuj ceny. Agito powoli przestaje (albo już przestało) być tanim sklepem, mają część sprzetu w dobrych cenach ale np. tą płytę czy Phenoma 940 mozna kupić sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka reszta sprzętu ?

 

On SKŁADA KOMPUTER w agito.pl

A co do tej MOBO to bardzo dobra, kupuj ją śmiało jak tylko z agito.pl.

 

PS. A procek jak Cię stać to bierz AMD Phenom X4 940 Black Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Składam zestaw do 3500zł i mam problem z procesorem. Zastanawiam się nad PII 940 BE i PII 920 + Pentagram Karakorum. W przypadku której opcji uzyskam lepsze wyniki OC? Jaką płytę z AGITO do 450zł polecacie? Ta się nada:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-...ToBasket=342784

????

 

Bierz 940be, odblokowany mnożnik bardzo pomaga w oc. Chłodzenie zawsze możesz sobie kupić za miesiąc czy dwa. Ja zresztą jadę na boxie i temp. max 60 stopni na 3,6Ghz i 1,45v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokupię chłodzenie w wakacje :)

Nie wiem ile ostatecznie będę miał kasy ale zakładam że conajmniej 3500. Zestaw wygląda tak:

 

AMD Phenom II x4 940 AM2+ Black Edition BOX 951,00

 

Gigabyte GA-MA790X-UD4 441,00

 

Gigabyte Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCI-E BOX 1037,00

 

G.Skill DDR2 2x2048MB 800MHz PK CL4 BOX 178,00

 

Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300, NCQ) 222,00

 

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 105,00

 

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W 345,00

 

AeroCool AeroEngine Plus czarna 250,00

 

Razem: 3529,00 zł

 

W sąsiednim temacie czytałem że z tą płytą mogą być problemy. Jaką jeszcze polecacie płytę z tego przedziału cenowego?

 

A co powiecie na taką:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-m4a7....79.342262.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dokupię chłodzenie w wakacje :)

Nie wiem ile ostatecznie będę miał kasy ale zakładam że conajmniej 3500. Zestaw wygląda tak:

 

AMD Phenom II x4 940 AM2+ Black Edition BOX 951,00

 

Gigabyte GA-MA790X-UD4 441,00

 

Gigabyte Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCI-E BOX 1037,00

 

G.Skill DDR2 2x2048MB 800MHz PK CL4 BOX 178,00

 

Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300, NCQ) 222,00

 

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 105,00

 

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W 345,00

 

AeroCool AeroEngine Plus czarna 250,00

 

Razem: 3529,00 zł

 

W sąsiednim temacie czytałem że z tą płytą mogą być problemy. Jaką jeszcze polecacie płytę z tego przedziału cenowego?

 

A co powiecie na taką:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-m4a7....79.342262.html

 

Bierz OCZ ModXStream 500W, starczy lekuchno.

 

A ten Gigabyte lepsze, bo ma 8 fazowe zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On SKŁADA KOMPUTER w agito.pl
O ile mnie pamięc nie myli to Agito nie składa zestawów z zakupionych części, czyli on NIE SKŁADA KOMPUTERA w Agito tylko kupuje części do samodzielnego złożenia.

Płytę mozna kupić taniej o 20-25zł, Phenoma II 940 o ~60zł niż w Agito. Niech poda resztę sprzętu a z kwoty ~3500zł uzbiera się ze 200zł które mógłby zaoszczędzić kupując części w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile mnie pamięc nie myli to Agito nie składa zestawów z zakupionych części, czyli on NIE SKŁADA KOMPUTERA w Agito tylko kupuje części do samodzielnego złożenia.

Płytę mozna kupić taniej o 20-25zł, Phenoma II 940 o ~60zł niż w Agito. Niech poda resztę sprzętu a z kwoty ~3500zł uzbiera się ze 200zł które mógłby zaoszczędzić kupując części w innych sklepach.

 

Ja tam kupowałem części do swojego kompa, przynajmniej mam pewna gwarancje jak w szromputroniku.

 

Ewentualnie w ESC.pl można, tylko czy autor tematu będzie chciał tam coś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W agito nie ma problemów z oddaniem na gwarancję, sklep płaci za kuriera. Poza tym do każdego podzespołu zamawianego oddzielnie będę musiał doliczyc kuriera a to za bardzo sie nie będzie opłacać. dlatego wolałbym kupić wszystko w jednym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym proponowal esc albo pc-media.pl ale nie mam pojecia jak jest z tym drugim sklepem, czy nie ma u Nicg problemu z gwarancja...

Ale ceny niezle maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień zasilacz na OCZ ModXStream 600W

 

Ludzie... Do tego sprzętu STARCZY 500W z zapasem mocy.

 

PS. Karte graficzną zmień na TO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W agito nie ma problemów z oddaniem na gwarancję, sklep płaci za kuriera. Poza tym do każdego podzespołu zamawianego oddzielnie będę musiał doliczyc kuriera a to za bardzo sie nie będzie opłacać. dlatego wolałbym kupić wszystko w jednym sklepie.
Fajnie jest kupić wszystko w jednym na dodatek solidnym sklepie. Ale akurat w tym przypadku przy zakupie samego procesora i płyty oszczędzisz ok 80zł a to są nawet 4 przesyłki ;) Procesor spokojnie możesz kupić w innym sklepie, szansa że się zepsuje jest minimalna.

I oczywiście przyzwoity zasilacz 500W będzie wystarczający.

 

BTW- większość sklepów zwraca kasę za reklamację, wystarczy tylko je uświadomić że zna się swoje prawa i reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową (na podstawie ustawy) a nie z tytułu gwarancji. Wtedy nie mają wyjścia - musza zwrócić kasę albo łamią prawo a w takim przypadku mogą sobie nieźle nagrabić, dobrze o tym wiedzą więc wolą zwrócić te kilkanaście zł.

 

Ostatnio esc.pl złapał kilka kiepskich opinii (własn ie za reklamacje), pc-media zawsze miał droga wysyłke - ale tyle jest innych solidnych sklepów że jest w czym wybierać. Utarło się że Agito jest tanie lub nawet najtańsze ale ostatnio ich ceny świadczą że jest trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie jest kupić wszystko w jednym na dodatek solidnym sklepie. Ale akurat w tym przypadku przy zakupie samego procesora i płyty oszczędzisz ok 80zł a to są nawet 4 przesyłki ;) Procesor spokojnie możesz kupić w innym sklepie, szansa że się zepsuje jest minimalna.

I oczywiście przyzwoity zasilacz 500W będzie wystarczający.

 

BTW- większość sklepów zwraca kasę za reklamację, wystarczy tylko je uświadomić że zna się swoje prawa i reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową (na podstawie ustawy) a nie z tytułu gwarancji. Wtedy nie mają wyjścia - musza zwrócić kasę albo łamią prawo a w takim przypadku mogą sobie nieźle nagrabić, dobrze o tym wiedzą więc wolą zwrócić te kilkanaście zł.

 

Ostatnio esc.pl złapał kilka kiepskich opinii (własn ie za reklamacje), pc-media zawsze miał droga wysyłke - ale tyle jest innych solidnych sklepów że jest w czym wybierać. Utarło się że Agito jest tanie lub nawet najtańsze ale ostatnio ich ceny świadczą że jest trochę inaczej.

 

No tak, ja wczoraj się wkurzyłem że referent Sapphire Radeon 4850 kosztuje 613zł. xD

Ale tak czy siak najlepsze jest agito.pl, esc.pl, komputronik.pl jeśli chodzi o gwarancje. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ja wczoraj się wkurzyłem że referent Sapphire Radeon 4850 kosztuje 613zł. xD

Ale tak czy siak najlepsze jest agito.pl, esc.pl, komputronik.pl jeśli chodzi o gwarancje. :E

Agito czy komputronik OK ale esc ostatnio daje plamy własnie z reklamacjami, więc na twoim miejscu nie wymieniałbym tego sklepu z taką pewnością:

http://www.opineo.pl/opinie/esc-pl, pomijam fakt że nie chcą zwracac kasy za przesyłki reklamowanego sprzętu i wszelkimi sposobami starają się tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...