Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mariuszkaz

Jaki procesor AMD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po poczytaniu troszkę i zastanowieniu myślę, że nadeszła pora na wymianę procesora w moim systemie.

Jaki będzie najlepszy procek AMD do 300 PLN aby porawić wydajność tego systemu ? Wiem że muszę brać pod uwagę całą resztę, która jest w moim komputerze ale jest bardzo dużo procesorów do wyboru i trochę się gubię. Proszę o pomoc!

 

Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez oc x2 7750 jest lepszy nawet od e5200, po oc jednak minimalnie przegrywa ...

 

bierz 7750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 6000+ a 7750BE jest niezauważalna, nawet po OC.

 

Kuma dodatkowo pobiera więcej prądu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica między 6000+ a 7750BE jest niezauważalna, nawet po OC.

 

7750BE bez O/C jest porownywalna wydajnościa do 6000+, ale po O/C 7750BE jest szybszy od 6000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7750BE bez O/C jest porownywalna wydajnościa do 6000+, ale po O/C 7750BE jest szybszy od 6000+

Brisbane tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

 

Jeszcze raz proszę o pomoc ! Gdzie kolwiek nie zapytam o procka 6000+ lub 7750 to straszą, że mój zasilacz nie podoła!

Nie mam kasy na zasilacz więc może lepiej kupić AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W).

Czy będzie odczówalna różnica w porównaniu do obecnego 3800+ jak bym się zdecydował na X2 5600+ ?

 

Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie odczuwalna. Ale możesz poszukać X2 5000+ Black Edition, ma odblokowany mnożnik, więc o/c będzie łatwiejsze.

Co nie zmienia faktu, że zaczął bym od wymiany zasilacza. Modecom MC 350 (żaden feel) spokojnie by tu wystarczył, a koszt nowego to ok. 120zł. Używany będzie jeszcze tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie !

 

Jeszcze raz proszę o pomoc ! Gdzie kolwiek nie zapytam o procka 6000+ lub 7750 to straszą, że mój zasilacz nie podoła!

Nie mam kasy na zasilacz więc może lepiej kupić AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W).

Czy będzie odczówalna różnica w porównaniu do obecnego 3800+ jak bym się zdecydował na X2 5600+ ?

 

Mariusz.

 

no będziesz musiał do inwestowac jakieś 50zł na uzywany Modecom MC 350 lub cos innego np. http://www.allegro.pl/item603359033_fortro...ja_wroclaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej różnicy nie będzie. 7750 minimalnie wydajniejszy przy takich samych taktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Już nie muszę się martwić o słaby zasilacz. :)

Chieftec (CFT-600-14CS) 600W to chyba wystarczy.

 

pozdrawiam

Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...