Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jpson68

CPU FAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mi pomorze z problemem podczas włączania kompa nie startuje system nie kiedy wo gule nie startuje piszczy alarm

CPU FAN jest na czerwono 0 RPM

jest napis którego nie pojmuje

Waring! CPU has been changed or Overclock fal Plase re-enter CPU setings in the coms setup and remember to save beutore quit

co się dzieje czy to źle ?

Typ procesora AMD Athlon XP, 1100 MHz (11 x 100)

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zresetuj Bios'a, powróć do defaultowych ustawień i sprawdź chłodzenie (CPU FAN 0 RPM - czyli zero obrotów wentylatora procesora).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i zobacz czy wentylator podpięty jest we właściwe miejsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie podkręcałem procesora nie znam się na tym kompa mam od 5 lat bios to dla mnie czarna magia nic nie kopie jak nie muszę i nie wiem wentylator się kręci ale zauważyłem ze nie na takich obrotach jak kilka miesięcy temu to znaczy miał Power Fan 1917RPM to chyba są obroty? co

później miałem 1875 RPM wczoraj 1486 RPM i świeci na czerwono dodam fotki jak dam rade czy to morze mieć jakiś związek z wyświetlaczem w obudowie bo jak zmieniłem obudowę z 2 lata temu to mi tak na czerwono się świeciło ale w sklepie powiedziano mi ze to dlatego ze na lcd w obudowie mi wyświetla wentylator ze się kręci i tym się mam nie przejmować spróbuję to odszukać w biosie sprawdzę jak tam jest ewentualnie zmienię ustawienia na Deafult lub safe jeszcze jedno trochę nie na ten temat chodzi o V-Bat chyba bateria mi siada czy mogę po prostu ja wyjąć i włożyć nową? zdaj esie potem będzie cza ustawić zegar w Biosie? dzięki za odpowiedzi.

post-178238-1239817544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naciśnij delete i tam w biosie odszukaj LOAD DEFAULT SETTINGS albo OPTIMAL bądź coś podobnego

i potem daj zapisz i wyjdz zobacz czy cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reset biosu -> Opcja w Bios Menu / Zworka / Bateryjka

;)

Zobacz czy pin się nie odpiął

Zobacz czy się KRRRRRRYNNNCI xD

I zobacz która godzina i mi powiedz XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...