Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtas9921

Pomóżcie wybrać laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :cool:

 

Zastanawiam się nad wyborem laptopa. Ineteresuja mnie dwa modele. Mianowicie ASUS M51TA-AS003C i ASUS M51TA-AP047C. Który z nich jest lepszy? Obydwa maja zbliżone parametry. Posiadają również Układ Hybrydowy( te całe crossfire i inne). Tutaj sa linki na ALLEGRO gdzie je znalazłem http://allegro.pl/item592687165_asus_m51ta..._vhp_torba.html i

http://allegro.pl/item608173509_nowy_asus_...0x900_w_wa.html

 

 

Moze znacie jakies inne fajne laptopy mniej wiecej za taka sama cene i z przybliżonymi parametrami. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PenrynHD
Witam :cool:

 

Zastanawiam się nad wyborem laptopa. Ineteresuja mnie dwa modele. Mianowicie ASUS M51TA-AS003C i ASUS M51TA-AP047C. Który z nich jest lepszy? Obydwa maja zbliżone parametry. Posiadają również Układ Hybrydowy( te całe crossfire i inne). Tutaj sa linki na ALLEGRO gdzie je znalazłem http://allegro.pl/item592687165_asus_m51ta..._vhp_torba.html i

http://allegro.pl/item608173509_nowy_asus_...0x900_w_wa.html

 

 

Moze znacie jakies inne fajne laptopy mniej wiecej za taka sama cene i z przybliżonymi parametrami. :P

Ten wydaję się być bardziej wydajny:

http://allegro.pl/item608173509_nowy_asus_...0x900_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PenrynHD
No i ma wieksza rozdzielczosc :)

Rozdzielczość nie gra roli obie dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz toshibe, wszystko jedno jaką, za 2500 juz bedzie fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze te 2 asusy beda lepsze od tego LENOVO

 

np. coś takiego xd Notebook HP c2d 2.0 Ghz, gf9600MGT, 3 gb ddram2, 300 hdd, kopia zapasowa systemu, system Windows Vista, napęd Optiarc Blue Rey etc ; ? ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da rade grac ta tych ASUSach grac w takie gry jak GTA 4 albo NFS Undercover??? :P

 

 

PUMA7 Jaki model ten HP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy da rade grac ta tych ASUSach grac w takie gry jak GTA 4 albo NFS Undercover??? :P

 

 

PUMA7 Jaki model ten HP?

 

ale co chcesz dokładnie wiedzieć oprócz modelu ?

 

HP Pavilon można zapewne podkręcić, ale ja się w to nie bawię, ma niecałe pół roku. c2d nadają się do podkręcania ; ] Procesor to c2d P7350

 

Mało używany. Jedynie gta 4 testuje na pc, innych gier oprócz Tomb Raidera Dema nie testowałem. Jak dotąd żadnych problemów. Gwaranacja na półtora roku ; )

 

Ekran 15,4

 

albo NFS Undercover???

a jakie to ma wymagania ? Na pewno się da, to nie jest sprzęt z niskich pułek,...gta 4 chodzi w 20 fps w szczególnych ustawieniach, ale ta gra to hit który jeszcze jest dopracowywany, a procesor mieści się w wymaganiach i pograć naprawdę można, coraz lepiej na lotnisku, tam fps mi skacze nawet do 36 ;] w sumie starcza aby sobie popykać ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co chcesz dokładnie wiedzieć oprócz modelu ?

 

HP Pavilon można zapewne podkręcić, ale ja się w to nie bawię, ma niecałe pół roku. c2d nadają się do podkręcania ; ] Procesor to c2d P7350

 

Mało używany. Jedynie gta 4 testuje na pc, innych gier oprócz Tomb Raidera Dema nie testowałem. Jak dotąd żadnych problemów. Gwaranacja na półtora roku ; )

 

Ekran 15,4

 

 

a jakie to ma wymagania ? Na pewno się da, to nie jest sprzęt z niskich pułek,...gta 4 chodzi w 20 fps w szczególnych ustawieniach, ale ta gra to hit który jeszcze jest dopracowywany, a procesor mieści się w wymaganiach i pograć naprawdę można, coraz lepiej na lotnisku, tam fps mi skacze nawet do 36 ;] w sumie starcza aby sobie popykać ; )

 

To fajnie :)

Ale ty piszesz o tym Hp ze sie da w takie gry pograc a mi codzi o to czy na tych ASUSach co podałem na poczatku sie da grac w te gry.

A swoja droga to ile dałes za tego HP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fajnie :)

Ale ty piszesz o tym Hp ze sie da w takie gry pograc a mi codzi o to czy na tych ASUSach co podałem na poczatku sie da grac w te gry.

A swoja droga to ile dałes za tego HP?

 

Nawet w gta4 pewnie pograsz jak poprawią optymalizację ; E

3500

 

Wątpie aby na tych Asusach się dało. Sam mam indywidualne ustawienia i wyciagam 20 fps, a jak się nagrzeje w gta 4 to najlepiej wyłączyć bo aż rozpalony ;E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpie aby na tych Asusach się dało. Sam mam indywidualne ustawienia i wyciagam 20 fps, a jak się nagrzeje w gta 4 to najlepiej wyłączyć bo aż rozpalony ;E
To przestań wątpić :]

HD3650 i to jeszcze DDR3 spokojnie może konkurować z GF9600M GT, nie prześcignie go, ale spokojnie siądzie mu na plecach.

 

Co do tego z Hybrid HD3650x2 to zapewne to połączenie HD3200 + HD3650 DDR2... CrossFire nie zawsze zadziała, więc raczej stawiałbym na rozzwiązanie z DDR3 i pojedynczą kartą. Jednakże to pierwsze rozwiązanie może przynieść dłuższy czas pracy na bateriach.

 

~edit~

Nie zauważyłem, że tamten drugi też ma Hybrid Gaphics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PUMA7 Jaki model ten HP?

dv5-1040ew ? To chyba to ;x z pudełka przepisane ;e

Zobacz ile ludzi kupiło tego Asusa. Chwyt marketingowy oczywiście xdD

 

To przestań wątpić :]

HD3650 i to jeszcze DDR3 spokojnie może konkurować z GF9600M GT, nie prześcignie go, ale spokojnie siądzie mu na plecach.

 

Co do tego z Hybrid HD3650x2 to zapewne to połączenie HD3200 + HD3650 DDR2... CrossFire nie zawsze zadziała, więc raczej stawiałbym na rozzwiązanie z DDR3 i pojedynczą kartą. Jednakże to pierwsze rozwiązanie może przynieść dłuższy czas pracy na bateriach.

 

Tak naprawdę nie wątpie. Na pewno się nie da, gdyż to jest najnowsza gra procesożerna ;e

 

a Radeony były ostatnio nie kompatybilne z tym tytułem, co słyszałem, że naprawion ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę nie wątpie. Na pewno się nie da, gdyż to jest najnowsza gra procesożerna ;e

 

a Radeony były ostatnio nie kompatybilne z tym tytułem, co słyszałem, że naprawion ;x

n/c...

Niekompatybilne... Tyle mi wystarczy, bo widzę, że nie bardzo masz pojęcie o co chodzi i raczej chcesz komuś wcisnąć swojego lapka niż doradzić... :]

 

Ciekawi mnie tylko czego nie mają Radeony co mają GF i czego nie mają GF co mają ATI...? W sumie przecież to dwie różne firmy... No tak. Standardy te same, al ATi ma ATi OpenGL i ATI DX10(.1), zaś nV ma nV OpenGL i nV DX10...

 

A i słownik by się przydał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n/c...

Niekompatybilne... Tyle mi wystarczy, bo widzę, że nie bardzo masz pojęcie o co chodzi i raczej chcesz komuś wcisnąć swojego lapka niż doradzić... :]

 

Ciekawi mnie tylko czego nie mają Radeony co mają GF i czego nie mają GF co mają ATI...? W sumie przecież to dwie różne firmy... No tak. Standardy te same, al ATi ma ATi OpenGL i ATI DX10(.1), zaś nV ma nV OpenGL i nV DX10...

 

A i słownik by się przydał...

 

Nie śledzisz tytułu to nie masz pojęcia o tej grze.

Znasz się na sprzęcie. To bardzo możliwe. ;]

Wcisnąć się nic nikomu nie da. Każdy wybiera według potrzeb, ceny i zalet.

 

Ja też słyszałem, że Radeony to dobre karty zwłaszcza te 1 gb z sli .. lepsze niż geforce, jak kupywałem to nie zwracałem uwagi tylko na kartę grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpie aby na tych Asusach się dało. Sam mam indywidualne ustawienia i wyciagam 20 fps, a jak się nagrzeje w gta 4 to najlepiej wyłączyć bo aż rozpalony ;E

 

ach te watpliwosci ;) Wydajnosciowo Radeon 3650 DDR2 jest rowny 9600GS tez na DDR2, podobnie jest gdy w gre wchodza DDR3. W Pavilionach sa GF 9600GT ale na DDR2, wiec taki 3650 DDR spokojnie go lyknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z waszych odpowiedzi wnioskuje ze lepiej brac tego drugiego z DDR3: :):cool:

http://allegro.pl/item608173509_nowy_asus_...0x900_w_wa.html

 

Lipa ze na tej pierwszej aukcji nie pisze czy to ddr2 czy ddr3 :mad:

 

A wracając jeszcze do tych układów hybrydowych to wiadomo mi ze mozna sobie przelaczyc z dedykowanej karty na zintegrowana i odwrotnie. A czy mozna je połaczyc i miec wiecej pamieci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ach te watpliwosci ;) Wydajnosciowo Radeon 3650 DDR2 jest rowny 9600GS tez na DDR2, podobnie jest gdy w gre wchodza DDR3. W Pavilionach sa GF 9600GT ale na DDR2, wiec taki 3650 DDR spokojnie go lyknie

Radeon jest lepszy, ale mnie ominęły kłopoty z tą kartą w gta4. Grafika nigdy nie miała wielkiego znaczenia w gta 4, więc karta gf9600M GT jest dla mnie wystarczająca.

 

A karta gts gf już jest na ddr3 /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli z waszych odpowiedzi wnioskuje ze lepiej brac tego drugiego z DDR3: :):cool:

http://allegro.pl/item608173509_nowy_asus_...0x900_w_wa.html

 

Lipa ze na tej pierwszej aukcji nie pisze czy to ddr2 czy ddr3 :mad:

 

A wracając jeszcze do tych układów hybrydowych to wiadomo mi ze mozna sobie przelaczyc z dedykowanej karty na zintegrowana i odwrotnie. A czy mozna je połaczyc i miec wiecej pamieci???

 

To mozna je połaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...