Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puterful

Można wsadzić procka z FSB 133 MHz zamiast 100?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W instrukcji mojej płyty głównej jest napisane:

"Abit KT7E uses the VIA APOLLO KT133E chipset to make the evolutionary move from PC 100 to PC 133, increasing the speed of the system and memory buses from 100 MHz to 133 MHz."

Dalej jednak jest napisane że:

"KT7e supports AMD Athlon 700 MHz - 1200 MHz or future Socket A based on 200 Mhz (100 Mhz Double Data Rate)."

Czy to pierwsze zdanie odnosi się tylko do FSB pamieci ram? Znam angielski ale nie znam się na komputerach.

Problem mam taki, że kupiłem procek na szynie 266MHz a moja płyta główna współpracuje (sądząc po powyższym) tylko z prockami na 200MHz. Chciałem jednak spróbować i komp działa. Nie testowałem go jednak długo bo czekam na nowy cooler z allegro. Co o tym sadzicie? Czy sa jakies niebezpieczeństwa z tego powodu ze mam procka na wyzszej szynie niz przystosowanej do tego modelu plyty glownej? Jakies nadmierne przegrzewanie czy cus? A jak poza tym mam skonfigurowac biosa zeby bylo lux? Prosze pisac jak dla dziecka 4-letniego bo inaczej moge nie zrozumiec :)

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak bedzie dzialac bo 100= szynie 200 a 133= jest rowne szynie 266, ustaw na 133 i bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tak bedzie dzialac bo 100= szynie 200 a 133= jest rowne szynie 266, ustaw na 133 i bedzie dobrze :)

Dzięki za odpowiedź. Ale spójrz jeszcze raz na to zdanie: (pochodzące z instrukcji)

"KT7e supports AMD Athlon 700 MHz - 1200 MHz or future Socket A based on 200 Mhz (100 Mhz Double Data Rate)."

Nie ma mowy ani o 133 ani o 266 tutaj, tylko 100 (200).

A to pierwsze zdanie co cytowałem to nie odnosi się tylko do szyn ramu?

dziekiiii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Kupię: i3 na 1151 i3 na 1150 i3 na 1155
    • Oczywiście, że instaluję programy - tylko po to mi jest potrzebny system operacyjny w komputerze ! Do uruchamiania/obsługi programów !  Robię kopię takiego systemu z programami na...drugiej partycji - przecież nie na tej samej partycji (!) - jak się ma tylko jeden dysk w laptopie/komputerze.  Lepsze to niż...żadna kopia systemu.   W niektórych nowych laptopach nie ma partycji recovery - producent fabrycznie nie zrobił takiej opcji. Trzeba samemu zrobić kopię systemu, żeby w razie awarii można przywrócić system w laptopie do stanu fabrycznego a w laptopie jest tylko jeden dysk. Oczywiście każdy rozsądny robi takie kopie systemu na...innym dysku niż ten z partycją systemową - a najlepiej dwie kopie. Przywracanie systemu z pomocą dedykowanego oprogramowania (nie systemowym narzędziem bo to tylko wielka kupa !) to kilkanaście minut a nie ponowna instalacja programów przez kilka godzin. To chyba oczywiste ?  
    • Czytając takie posty przestaje się dziwić, że tylu psycholi w historii ludzkości dało radę przejąć cały świat i obrócić go w gnój. Jak Hitler, Mao czy Stalin zaczynali, to też było: "Przecież to tylko aneksja Austrii, oni i tak są praktycznie Niemcami", "Przecież to tylko Gdańsk, tam i tak prawie sami Niemcy", "Przecież to tylko paru obszarników do roztrzelania, co nam po nich". Gościu, ty musisz mieć naiwność 5 letniego dziecka, jak ty myślisz, że tu chodzi o jakieś szczepienia i że jak się pięknie i grzecznie zaszczepisz, to wrócimy do normalności. Ktoś tu kreci gruby gnój i albo to zatrzymamy, albo nam zbudują druga komunę gdzie urzedas będzie Ci mówić, gdzie możesz pojechać, jakiej muzyki słuchać, co mówić i myslec. Ideologię antyszczepionkowa, jak bym czytał jakies brednie BBC, TVN24 czy innych TVP Info. Po prostu żałość, wbij sobie i tobie podobni też, że większość ludzi którzy nie godzą się na ten cyrk nie maja nic przeciwko szczepionkom, ale do kogo ja to pisze... Doslownie jak bym czytał jakiegoś trolla co sobie robi jaja, ale obawiam się, że ty wierzysz w to co piszesz...
    • Sądzę, że wyjdą na ulice i będą protestować. Na transparentach będą pisać, że drogi gaz to wina Tuska ...tfu, PiSu...
    • Ty robisz KOPIĘ systemu a potrzebne ci KLONOWANIE .   W tym programie wybierz opcję KLONOWANIE a nie KOPIA. Wszystko masz w manualu tego programu - dostępny na stronie producenta tego programu. Wystarczy przeczytać - zanim  zaczniesz coś robić.  .
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...