Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SydBarret

Asus A6RP ciemny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowując się do kupna dodatkowej pamięci RAM wyjąłem zainstalowany w notebooku moduł aby sprawdzić co to za pamięć i ewentualnie dokupić taką samą. Tutaj muszę dodać że programy testujące konfigurację komputera wyświetlały tą pamięć jako no name. Po wyciągnięciu i sprawdzeniu tego modułu okazało się że to pamięć Hynix. Wystąpił jednak nieprzewidziany problem z ponownym montażem tej pamięci w notebooku. Po kilku próbach udało się w końcu umieścić rzeczoną kość w odpowiednim slocie. I tutaj pojawia się problem po włączeniu komputera zapalają się diody sygnalizujące pracę komputera i dysku twardego jednak ekran pozostaje ciemny. Wydaje mi się że nie jest to awaria podświetlania ponieważ pod światło nie widać działania ekranu lcd. Zostaje więc uszkodzona płyta główna/grafika lub pamięć ram. I tutaj moje pytanie: czy uszkodzona pamięć ram może doprowadzić do takiego stanu, dodam że mój notebook posiada procesor graficzny Radeon X200 ze 128 mb współdzielonej pamięci RAM. Czy uszkodzony RAM komputera może doprowadzić do tego że karta graficzna nie wyświetla obrazu ponieważ korzysta ona z tego właśnie uszkodzonego modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...