Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pizdzik

Jaki procesor? KUMA czy cos innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

moj obecny procesor to AMD ATHLON 64 X2 5400+ 2.8GHz BLACK EDITION

 

chcialem go wymienic ale nasuwaja sie pytania.

 

czy warto wogole go wymieniac?

czy 7750 KUMA bedzie bardziej wydajniejszy?

jak ten procek stoi wzgledem 6000+ ??? i czy warto by bylo wziac tego 6000+ wiedzac ze nie wspolpracuje za dobrze z pamieciami 800mhz??

 

w gre wchodza tylko dwa rdzenie (na wiecej nie mam kasy)

 

zasilacz 500W Feel III

grafa GAINWARD 260GTX

 

z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną? ogólnie, to twojego obecnego proca nie ma sensu wymieniać. Jest łopatologicznie prosty w podkręcaniu. Wykręć go na te 3,2GHz (jak się uda). O 6000+ nie masz co myśleć, bo różnica będzie b. niewielka. Kuma dałaby pewien wzrost wydajności (odczuwalny, ale nie jakiś potężny), ale lepiej już odłożyć i kupić Phenoma II.

 

EDIT: użyj CPU-Z i wrzuć tu screena, chyba że wiesz, czy to brisbane czy Windsor 512KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz płytę główną? ogólnie, to twojego obecnego proca nie ma sensu wymieniać. Jest łopatologicznie prosty w podkręcaniu. Wykręć go na te 3,2GHz (jak się uda). O 6000+ nie masz co myśleć, bo różnica będzie b. niewielka. Kuma dałaby pewien wzrost wydajności (odczuwalny, ale nie jakiś potężny), ale lepiej już odłożyć i kupić Phenoma II.

 

EDIT: użyj CPU-Z i wrzuć tu screena, chyba że wiesz, czy to brisbane czy Windsor 512KB

 

Brisbane

 

plyta ASUS M2N SLI DELUXE

 

niestety procek przy wiecej niz 3.1mhz przyjmuje zwieche.to znacze blue screen i koniec.

zmienianie fsb. zmiana napiecia na wieksze nic nie daje. powyzej 3.1 zwiech.

wersja biosu najnowsza.

na plycie ABITA to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brisbane

 

plyta ASUS M2N SLI DELUXE

 

niestety procek przy wiecej niz 3.1mhz przyjmuje zwieche.to znacze blue screen i koniec.

zmienianie fsb. zmiana napiecia na wieksze nic nie daje. powyzej 3.1 zwiech.

wersja biosu najnowsza.

na plycie ABITA to samo

może się już kończyć procek przy 3,1. Dzielniki pamięci mam nadzieję zmieniane? Spread Spectrum wyłączone? Cool'n'quiet też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaw narazie 5400. Dozbieraj "kilka" złotych i kup Phenoma :)

 

heh latwo mowic dozbieraj :) co by nie patrzec zyjemy w polsce ;)

mam tylko jeden na sprzedaz a zeby kupic phenoma potrzebowalbym minimum trzy takie :)

 

czyli ogolnie nie oplaca sie wymieniac mojego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh latwo mowic dozbieraj :) co by nie patrzec zyjemy w polsce ;)

mam tylko jeden na sprzedaz a zeby kupic phenoma potrzebowalbym minimum trzy takie :)

 

czyli ogolnie nie oplaca sie wymieniac mojego procka?

 

Nie wymieniaj tylko oszczędzaj przez kilka msc. $ i później się zdecyduj na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na M2N Sli Deluxe niektóre Phenomy II działają. Informował o tym Luk1999 albo alejajca albo jeszcze ktoś inny... więc w sumie może byłoby warto pozbierać.

Kręciłeś mnożnikiem i tylko 300MHz poszedł? Na mój gust katastrofa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 6000 ma 3,1GHz, więc jak do tego doszedłeś to masz podobna moc. Ja mojego nie dałem rady podkręcić, ale mam kiepskie mobo, zasilacz tez może nie wyrobić (tylko ze ja mam wersje kastrowaną, 1 MB cache)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to Brisbane, każdy ma 1 MB, a tak btw. to zmiana nie bardzo się opłaca, 3,1 GHz to nie jest źle i jak zmieniać to na coś co przyniesie faktyczny wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej przy 3.1mhz (+/- 50) koniec z podkrecaniem :(

No ja się nie dziwie że 3.1 Mhz może być zbyt wolne :E :E :E

 

Tak poważnie to zostawiłbym obecny proc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw obecnego proca. Za pół roku wymienisz sobie na PII. Tak. Twoja mobo wspopracuje z PII np z 940 X4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaw obecnego proca. Za pół roku wymienisz sobie na PII. Tak. Twoja mobo wspopracuje z PII np z 940 X4

 

Popieram w calej rozciaglosci... W twoim wypadku nie oplaca sie wymiana na Kume (za maly przyrost predkosci, za to duzo wiekszy pobor pradu). Lepiej poczekac i dozbierac na PII (moze wraz z wprowadzeniem nowych modeli ceny troche spadna, zreszta Intel robi jakies obnizki cen niedlugo wiec mozna sie spodziewac jakiejs odpowiedzi AMD)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram w calej rozciaglosci... W twoim wypadku nie oplaca sie wymiana na Kume (za maly przyrost predkosci, za to duzo wiekszy pobor pradu). Lepiej poczekac i dozbierac na PII (moze wraz z wprowadzeniem nowych modeli ceny troche spadna, zreszta Intel robi jakies obnizki cen niedlugo wiec mozna sie spodziewac jakiejs odpowiedzi AMD)...

 

 

W koncu ktos mnie poparl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W koncu ktos mnie poparl ;)

A czy przypadkiem wszyscy nie sugerują tego samego?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić tego na tych 3.1GHz.

Choć chwilami może brakować twojej karcie mocy przez procka ale w 95% wypadków proc da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nie opłacalna. Przy tych samych taktach nie zauważysz różnicy w tych prockach. Wiem bo miałem 4600+ podkręconego na 3200mhz a teraz mam KUME na 3200mhz i różnicy nie widać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmiana nie opłacalna. Przy tych samych taktach nie zauważysz różnicy w tych prockach. Wiem bo miałem 4600+ podkręconego na 3200mhz a teraz mam KUME na 3200mhz i różnicy nie widać :-)

Dziwne, bo niezależne testy jednak pokazuja jakąś tam [odczuwalną niekiedy] różnicę na + dla Kumy, tak w grach jak i aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - nie wiem. Jakoś tej różnicy nie widzę :-) Tak czy siak powtarzałem to nieraz.Nieważne czy to będzie 6000+ czy 7750 przy takich samych taktowaniach będą się podobnie zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w krytycznych sytuacjach na rzecz Kumy będzie bardzo wyraźna, ogólnie to Kuma jest z 10-15% szybsza zegar w zegar, czasem więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie ma u mnie "krytycznych wyjątków" bo naprawdę nie zauważam żadnej róznicy. Nawet 3D Marki generuję wyniki podobne w granicach błedu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...podepnę się pod temat.

Czy warto przesiadać się z mojego AMD Athlon 64 X2 4400+ wykręconego na 3.0GHz na KUME 7750 Black Edition podkręconego tak na 3.3GHz??? Pytam, gdyż te 3 GHz powoli przestaje mi wystarczać a w dodatku 4400+ ma małą pojemność pamięci cache L2: po 512kb na każdy rdzeń. Do interesu musiałbym dopłacić coś około 50 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...