Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxxqqqccc

Notebook ~4000zł, gry, ekran >15,4"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój stary laptop (asus a6jm) właśnie zakończył swój żywot, poszukuje więc jakiegoś godnego następcy. Na laptopa raczej nie moge przeznaczyć więcej jak 4500zł. Laptop będzie głównie używany do gier ale nie najnowszych typu crysis, czy gta4, tylko starej klasyki i paru strzelanek sieciowych (fear itp). Chciałbym, żeby miał dużą matrycę o wysokiej rozdzielczości. Aspektu mobilności raczej nie biorę pod uwagę.

Obecnie moimi faworytami są (w kolejności od najlepszego):

- Fujitsu-Siemens Amilo Xi3650 VHP

- HP dv7-1280ew

- Acer AS6935G-642G32Mn

- Asus M70VN-7S061C

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GX620, MSI EX625 <- rzuć okiem i powiedz czy odpowiadają.

 

edit: chociaż w sumie EX625 rozdzielczością nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alezdjesz sobie sprawe, że im lepsza (yższa ozdziałka) matryca, tym krócej ten sprzęt utrzyma gry? Lepiej weź coś z mniejszą rodziałką i miej pokój. Poza tym po co ci blueray? Poza tym nie polecam FS, lepiej poszukaj sobie msi z mobilnym 4670 lub 4850(potwór), bo nie pamiętam modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alezdjesz sobie sprawe, że im lepsza (yższa ozdziałka) matryca, tym krócej ten sprzęt utrzyma gry? Lepiej weź coś z mniejszą rodziałką i miej pokój. Poza tym po co ci blueray? Poza tym nie polecam FS, lepiej poszukaj sobie msi z mobilnym 4670 lub 4850(potwór), bo nie pamiętam modelu.
MSI GT725, ale ceny zaczynają się gdzieś powyżej 5500 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSI GT725, ale ceny zaczynają się gdzieś powyżej 5500 PLN.

używane bierzesz pod uwagę/aukcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alezdjesz sobie sprawe, że im lepsza (yższa ozdziałka) matryca, tym krócej ten sprzęt utrzyma gry?

A to już nie można grać w niższej rozdzielczości? Ja tak czasem gram na swoim 24" 1920x1200 i obraz jest OK. A kiedy te 1920x1200 jest w matrycy 17" => piksel jest o wiele mniejszy => skalowany obraz jest dużo lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
używane bierzesz pod uwagę/aukcje ?

Sprzęt miał premierę polską około miesiąca temu - używek raczej nie biorę więc pod uwagę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 4670 na ddr3 i też jest dobrze. Ewentualnie gateway fx 7811 ze stanów z 9800 m gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedzmy sobie szczerze - Gateway nie ma serwisu w Polsce. Ot, taki mały szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aspektu mobilności raczej nie biorę pod uwagę.

:E

No to pc za 1,5k bedzie duzo lepszy.

A do pracy netbooka za kolejne 1,5 (chociaz z tego co piszesz to nie bedzie potrzebny...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im niższa rozdzielczość matrycy tym lepiej akurat w tym przypadku. Na ekranie wielkości 17 cali np 1440x900 jest całkowicie wystarczające a jednak mobline GPU nie są tak wydajne, żeby pozwolić sobie na grę w 1920 w każdą grę teraz i w przyszłości. Mniejsza rozdzielczość - wyższa wydajność a jesli laptop ma być do gier to wydajnośc jest tu kluczowa. Bardziej niż rozdzielczość, która przy takich małych ekranach ma jeszcze mniejsze znaczenie. Pewnie, że można grać w niższej rozdzielczości niż dedykowana, ale to zawsze interpolacja i utrata jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alezdjesz sobie sprawe, że im lepsza (yższa ozdziałka) matryca, tym krócej ten sprzęt utrzyma gry? Lepiej weź coś z mniejszą rodziałką i miej pokój. Poza tym po co ci blueray? Poza tym nie polecam FS, lepiej poszukaj sobie msi z mobilnym 4670 lub 4850(potwór), bo nieamiętam modelu.

 

Wyższa rozdziałka w laptopie wcale nie oznacza gorszej wydajności w grach (patrz post trisenk'a), blu-ray'a nie wymagam, chociaż jest miłym dodatkiem, bo mam fajną plazmę i dobry dostęp do źródeł.

 

używane bierzesz pod uwagę/aukcje ?

 

Tak, ale zależy mi żeby był na centrino 2, więc wiele używanych nie znajdę.

 

 

No to 4670 na ddr3 i też jest dobrze. Ewentualnie gateway fx 7811 ze stanów z 9800 m gts

 

cena 5300zł i gwarancja 12 miesięcy

 

:E

No to pc za 1,5k bedzie duzo lepszy.

A do pracy netbooka za kolejne 1,5 (chociaz z tego co piszesz to nie bedzie potrzebny...)

 

Peceta już mam i nie przypominam sobie żeby prosił o durne rady

20081018105wm7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peceta już mam i nie przypominam sobie żeby prosił o durne rady

 

Rady sa dostosowane do poziomu pytania - chociaz z drugiej strony trudno o wieksza durnote niz chec zakupu komputera PRZENOSNEGO zaznaczajac ze aspekt mobilnosci nie ma znaczenia.

Liczylem w zwiazku z tym ze zdradzisz jakis ukryty sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiesz normalny komputer na kanapę? Weźmiesz pracę do łóżka? Nie. Ma w wymienionych zastosowaniach znaczenie czas pracy na baterii? Nie. Jest przenośny? Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z 4670 kosztuje 3300zł bez systemu, więc ta cena to chyba odnośnie gatewaya była ^^. Gatewaya można ściągnąc za ok.4500zl przez firm ze stanów, ale bez gwary (coś za coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeniesiesz normalny komputer na kanapę? Weźmiesz pracę do łóżka? Nie. Ma w wymienionych zastosowaniach znaczenie czas pracy na baterii? Nie. Jest przenośny? Tak.

 

Absolutna racja, autor wspomnial o zupelnie innych celach - do tych wspomnianych przez Ciebie idealnie nadaje sie netbook, no bo sorry ale w feara na lozku moze byc problem pograc :D

 

Chcialbym zastrzec zeby nie traktowac moich postow jako atak, moze poprzednie mialy troche z drwiny, ale powaznie chcialbym poznac zalety zwyklego notebooka w porownaniu do netbooka. Nosilem sie z zamiarem kupna 10" ale akurat wygralem notebooka w konkursie i zastanawiam sie czy go nie wymienic na mniejszy. No bo zastanawiam sie po co mi wydajny laptop skoro mam PC - dla mnie liczy sie tu tylko mobilnosc. Wiec chcialbym poznac powody dla ktorych ludzie mysla inaczej...

 

1 to na pewno to ze przy 10" praca jest malo komfortowa.

A inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Mój stary laptop (asus a6jm) właśnie zakończył swój żywot, poszukuje więc jakiegoś godnego następcy. Na laptopa raczej nie moge przeznaczyć więcej jak 4500zł. Laptop będzie głównie używany do gier ale nie najnowszych typu crysis, czy gta4, tylko starej klasyki i paru strzelanek sieciowych (fear itp). Chciałbym, żeby miał dużą matrycę o wysokiej rozdzielczości. Aspektu mobilności raczej nie biorę pod uwagę.

Obecnie moimi faworytami są (w kolejności od najlepszego):

- Fujitsu-Siemens Amilo Xi3650 VHP

- HP dv7-1280ew

- Acer AS6935G-642G32Mn

- Asus M70VN-7S061C

 

Co o tym sądzicie?

Ja nie mam pojęcia po co wkładać tyle kasy za http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=39736 jak można mieć http://forum.pclab.pl/t469657.html podobne gabaryty za mniejszą cenę. Ale to już sprawa indywidualna ; )

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rady sa dostosowane do poziomu pytania - chociaz z drugiej strony trudno o wieksza durnote niz chec zakupu komputera PRZENOSNEGO zaznaczajac ze aspekt mobilnosci nie ma znaczenia.

Trudno o większą durnotę niż pisanie takich postów. Myślenie w stylu: potrzebuje przestronny samochód to nie kupie czegoś w kombi tylko kupię smarta + iveco.

 

Sprzęt z 4670 kosztuje 3300zł bez systemu, więc ta cena to chyba odnośnie gatewaya była ^^. Gatewaya można ściągnąc za ok.4500zl przez firm ze stanów, ale bez gwary (coś za coś)

Na gateway'a się raczej nie zdecyduję, bo będą duże problemy z serwisem. Szkoda, bo specyfikacje ma wartą dołożenia tych kilkuset zł.

 

Chcialbym zastrzec zeby nie traktowac moich postow jako atak, moze poprzednie mialy troche z drwiny, ale powaznie chcialbym poznac zalety zwyklego notebooka w porownaniu do netbooka. Nosilem sie z zamiarem kupna 10" ale akurat wygralem notebooka w konkursie i zastanawiam sie czy go nie wymienic na mniejszy. No bo zastanawiam sie po co mi wydajny laptop skoro mam PC - dla mnie liczy sie tu tylko mobilnosc. Wiec chcialbym poznac powody dla ktorych ludzie mysla inaczej...

Jak na mój gust to im większy lapop tym mobilniejszy. W plecaku go nie będe nosił do szkoły, ani używał w zatłoczonym pociągu. A wyjątkowo niemobilne wydaje mi się dziubanie w klawisze wielkości przycisku pilota i machanie palcem po touchpadzie.

 

Ja nie mam pojęcia po co wkładać tyle kasy za http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=39736 jak można mieć http://forum.pclab.pl/t469657.html podobne gabaryty za mniejszą cenę. Ale to już sprawa indywidualna ; )

 

Pozdrawiam.

Skoro ty to sprzedajesz to trudno żebyś widział w tym sens ;)

 

Podsumowując

 

Jutro przejade się do Saturna albo sklepu nie dla idiotów, żeby sobie te laptopy podotykać i wtedy podejmę jakąś decyzję. Bo na podstawie samej specyfikacji, która się prawie nie różni i zdjęć trudno podjąć właściwą decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...