Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emilko1994

AMD Athlon 5400+ (czyżby zepsuty ? )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam mały problem odnośnie w/w procesora. W Orthosie na CPU Stress po 10 min mam w stresie 62 stopnie C zaś w Idle od 42-45 . I tu nasuwa mi się sugestia. Czy to normalne na Boxowym coolerze ?? Zaznaczam ze buda jest wentylowana z tyłu 80mm a z przodu 120mm.

Reszta podzespołów to :

- płyta główna Gigabyte GA-MA78GM-S2H rev. 1.0

- Procesor w/w Brisbane G2

-Goodram 2GB 800mhz cl5

- Nvidia Geforce 8800GT 512 mb

- zasilacz Chieftec 450W

- Seagate 250 GB Barracuda.10

-Obudowa Fever Wizard

- Nagrywarka Samsung

-System Windows Xp sp3

 

 

i Zaznaczam Komp nie jest kręcony wszystko na standardowych taktach.

Proszę o pomoc !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działą, to po cholerę zakładasz temat?

Wszystko OK. Co najwyżej chłodzenie średnio na jeża zamontowane, ale 62 stopnie to nie tragedia.

Następny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko działą, to po cholerę zakładasz temat?

Wszystko OK. Co najwyżej chłodzenie średnio na jeża zamontowane, ale 62 stopnie to nie tragedia.

Następny!

 

 

Na jeża ??? sadze ze dobrze zamontowane zreszta zakupiłem ostatnio AC Alpine 7 pwm i zobacze jak bd sie sprawował na tym procku w orthosie dla porownania . Dzieki za szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke przy duzo.

To ja mam po OC 600Mhz w idle 30C a w stresie 43C

Kup se chlodzenie nowe AC Freezer64 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memel Kupiłem AC Alpine 7 pwm ale jeszcze nie przyszło jak bede je miał to napisze czy spadły i o ile a jak nie pomoże to wtenczas zakupie Pentagrama 120 Karakorum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jeża ??? sadze ze dobrze zamontowane zreszta zakupiłem ostatnio AC Alpine 7 pwm i zobacze jak bd sie sprawował na tym procku w orthosie dla porownania . Dzieki za szybką odp.

Z tego co wiem to Alpine 7 jest pod socket intela a nie amd:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz Karakorum 120 to zmierz szerokosc obudowy od podstawy pl.glownej do pokrywy zamykajacej. musisz miec jakies 16-17cm inaczej po montazu Karakorum nie zamkniesz obudowy.

Najlepszym rozwiazaniem wg. mnie jest Karakorum ale 90.

 

EDIT. Tez cos mi sie zdaje ze 775 omawiany alpine

EDIT2. Jest i na 775 i na am2 i podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może mam źle zaaplikowaną pastę na procku ale na tym coolerze co kupiłem powinna jakaś byc wiec da rade . Dzieki za podpowiedzi.

 

pS . Sory za spam

 

Z tego co wiem to Alpine 7 jest pod socket intela a nie amd:P

 

 

 

Ale z Backplate a ja mam w zestawie bez wiec moge śmiało załozyć poza tym pewien gosciu na forum jakims napisal ze pasuje wiec mu ufam na aukcji tez napisano ze pasuje.

 

Sadzicie ze AC Alpine 7 PWM jest lepszy od Boxowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty memel ale wyskoczyłeś z tym porównaniem temp jak ty masz karakorum a on BOXa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. Ja mam Freezera64 i mowilem by se tez takie cos kupil

3-4mniej. Roznica miedzy box a biedny alpine na am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no na kupno AC Freezera 64 już za późno bo jak wczesniej napisalem to juz go kupilem. Ale jeżeli nie zda rezultatu to oczywiście zmienie Cooler z AC Alpine 7 na cos lepszego

 

 

A mam pytanie ja myślałem nad kupnem Scythe shuriken ktoś może się wypowiedzieć na jego temat? Mam też na Oku jak coś Pentagrama 120 Karakorum badz Pentagram 90 Karakorum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skonczylem testowac AC Alpine 7 ktory dzis przysłano do mnie . Temp. w porownaniu z Boxowym coolerem spadly w stresie o 8 stopni C w idle o 2-3 stopnie C to tyle . Dzieki za wszelkie rady dotyczace mojego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...