Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marhyl

Padła płyta główna.

Rekomendowane odpowiedzi

dziś po włączeniu komputera mam czarny ekran monitora,napis NO SIGNAL i monitor w stanie czuwania.podejrzewałem kartę graficzną ,ale została sprawdzona na innym komputerze i działa.przepinałem także kości RAM na inne sloty ale to nic nie dało.próbowałem także wystartować tylko z jedna kością RAM i nic.sprawdziłem zasilacz i jest OK.dyski i napędy chodzą,wentylator na procku także i karcie graf. tez.napięcia sprawdzone i są ok.przy włączeniu nie ma charakterystycznego dżwięku bip.reset BIOSU przez wyjęcie bateryjki też nic nie dał.kondensatory na pł. nie są popuchnięte.chciałbym wiedzieć czy to płyta gł., czy może procesor.proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś po włączeniu komputera mam czarny ekran monitora,napis NO SIGNAL i monitor w stanie czuwania.podejrzewałem kartę graficzną ,ale została sprawdzona na innym komputerze i działa.przepinałem także kości RAM na inne sloty ale to nic nie dało.próbowałem także wystartować tylko z jedna kością RAM i nic.sprawdziłem zasilacz i jest OK.dyski i napędy chodzą,wentylator na procku także i karcie graf. tez.napięcia sprawdzone i są ok.przy włączeniu nie ma charakterystycznego dżwięku bip.reset BIOSU przez wyjęcie bateryjki też nic nie dał.kondensatory na pł. nie są popuchnięte.chciałbym wiedzieć czy to płyta gł., czy może procesor.proszę o jakieś sugestie.

 

zabrakło kilku informacji, jaka to płyta, czy było OC czy nie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawy takie same jak u mnie i paru innych użytkowników, prawdopodobnie ASUS... (wniosek taki nasuwa się sam po przejrzeniu tematów na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm. u mnie pomogło wyjęcie i ponowne włożenie karty graf. taki banał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie pomoglo demonotowanie czesci, przkladanie prockow 2 phenomow, zamiany ramow itp itd, resety biosow... normalnie tragedia, dzis odeslalem mobo, ktorym nawet tydzien sie nie pobawilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jak w opisie ;), sprawdzony juz znacznie wczesniej miernikiem... ideal :), zasilacz ma spory zapas - nawet gdybym krecil hardcorowo, problem w tym ze proc chodzil jeszcze na standard napieciu... nie ma mowy o uwaleniu plyty z mojej winy czy jakiegos podzespolu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniales ostatnio Procesor ?? albo inny podzespół ?? zresetuj Bios ale nie bateryjka albo poprostu weź nagraj na dyskietke najnowszy Bios i zainstaluj na nowo

 

Ale myśle ze Asusy nie robia takiego chłamu jak ecs czy tam microstary i inne chinskie wynalazki powinna chodzic normalnie ale wiadomo czasami zdazy sie fabryczna wada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniales ostatnio Procesor ?? albo inny podzespół ?? zresetuj Bios ale nie bateryjka albo poprostu weź nagraj na dyskietke najnowszy Bios i zainstaluj na nowo

 

Ale myśle ze Asusy nie robia takiego chłamu jak ecs czy tam microstary i inne chinskie wynalazki powinna chodzic normalnie ale wiadomo czasami zdazy sie fabryczna wada

 

 

komputer w ogóle nie wstaje, to jak mam wgrać bios czy cokolwiek innego.padła płyta główna,miała 1,5 roku MSI K9 NGM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Amen . Plyta na gwarancje albo musisz kupic niestety nowa co wiaze sie z kosztami . Na przyszlosc nie oszczedzaj na plycie glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniales ostatnio Procesor ?? albo inny podzespół ?? zresetuj Bios ale nie bateryjka albo poprostu weź nagraj na dyskietke najnowszy Bios i zainstaluj na nowo

 

Ale myśle ze Asusy nie robia takiego chłamu jak ecs czy tam microstary i inne chinskie wynalazki powinna chodzic normalnie ale wiadomo czasami zdazy sie fabryczna wada

A wiesz w ogole co to jest Microstar? ;) Bo akurat tej firmy do jednego wora z ECS czy jak to nazwales chinskimi wynalazkami bym nie pchal...

 

Jak nie wiesz to Cie uswiadomie iz Microstar = MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to już moja niewiedza ...

Microstar = MSI = jeden z najwiekszych producentow plyt glownych na swiecie majacy swoje centra serwisowe miedzy innymi we Wroclawiu - glowne na Europe oraz w Niemczech , bodajze jeszcze w Holandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI to wiem nie moglem skojazyc Microstar ... temu nie wiedzialem ze to to samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...