Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sino

Uwaga! Niestaranność TPSA 1,3 -> 1,0 Mb/s

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2 miesiace maksymalnie 960 kbps mimo iz mam 1024 kbps i tak mialem przez cale 2 lata poprzedniej umowy. Co jest?? TPSa robi w przyslowiowego *****. I sie powoluje na zapoisy w regulaminie" gwaranatowana predkosc podczas synchronizacji, a nie podczas pobierania danych". Co z tego, ze router po synchronizacji caly czas pokazuje 1312 kbps jak ja mam 960 kbps??

 

Posadza cioty na 0800102102 i kaza sie powolywac na regulaminy. Ja za ich pensje tez moge isc i w ***** robic ludzi, a jeszcze bede mial z tego kase. Tylko, ze ja jak mnie szlag trafi i przyjdzie info o zmianie regulaminu bo sie lacza z Orange to moge sie z tym nie zgodzic i tak zrobie i im powiem przyslowiowe "nara" i pojde po net do Neti na lini TPSA moze bedzie lepiej kto wie. Na farta trzeba czasem liczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 miesiace maksymalnie 960 kbps mimo iz mam 1024 kbps i tak mialem przez cale 2 lata poprzedniej umowy.

Trzeba było zmienić dostawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

pozwólcie że się wypowiem bo jako ten zły monter z tepsy a może będę mógł pomóc :)

- do autora tematu nie panikuj nikt nie chce Cie oszukać tym bardziej okraść, płacisz za "megowe" łącze więc jeśli zapodasz z jakiegoś ftp-a kilka plików i łączny transfer masz około 110-128 kb/s to wszystko jest OK, transfer może się wahać i to jest w umowie jak chcesz mieć 1mb łącze ze stałem "cirem" weź za 900zł "pol-paka" a nie neostrade, nawet DSL-e nie mają zapewnionego stałego "cira"

- Grzegorz_J u Ciebie coś jest nie tak, 960 to za mało i konieczne jest sprawdzenie twojego łącza ale na początek zrób tak:

a) sprawdź kabel który leci z gniazda do modemu/routera czy na końcu jest sygnał bo jeśli kabelek z gnazda jest krótki modem złapie synchronizacje na 1 żyle ale nie na pełnej szybkości - podłącz na końcu kabla telefon i ruszaj wtyczkami/kablem - zobacz czy sygnał nie znika/pojawiają się trzaski itp

b) sprawdź czy na końcu jest czysty sygnał tzn nie ma szumów itp , szkoda że nie podałeś modelu modemu bo kilka daje możliwość podejrzenia parametrów linii

c) jeśli sygnał jest ok sprawdź filtry mają być wsadzone do gniazdka nie aparatu - wsadzone do aparatu zaniżają parametry linii

d) sprawdź czy linia nie idzie przez jakieś urządzenie np powiadomienie alarmu itp

e) jeśli to możliwe pożycz od kumpla modem/router i zobacz na ile on złapie, jeśli prawidłowo to twój modem odszedł do krainy wiecznego "serfowania"

 

Jeśli to nie pomogło odpal sprzęt i zadzwoń na 0800102102 i od razu miłej Pani powiedz co sprawdzałeś/robiłeś i że podłączasz na swojej lini 3 routery i na każdym synchro łapie na 960 i prosisz o sprawdzenie - mów o routerach bo jak powiesz modem pewnie zwalą na twojego kompa, jeśli pani w podglądzie zobaczy że coś jest nie tak to dalej już będą dłubać w tepsie, za jakiś czas zadzwoni do Ciebie monter, powiedz mu jeszcze raz (bo on tej informacji nie dostaje)jaki jest problem i co sprawdziłeś na 80% nie będzie musiał do Ciebie przychodzić a uszkodzenie będzie na zewnątrz aha jeśli musisz wyjść z domu zostaw włączonego kompa - on zdalnie może sprawdzić na ile modem złapał synchro. Mam nadzieje że Ci pomogę jak by co pisz na forum

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ping mi skoczył ale tylko na zagranicznych serwerach (na polskich jest tak samo) ściąga mi dalej 120-135 więc wszystko prócz pingów jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Neostradę od ponad dwóch lat. Umowe podpisywałem na 1Mb/s i tyle zwykle maks osiaga łącze. Zazwyczaj w downloadzie mam ok. 125-135kB(kilobajtów)/s, wiec w normie jak na 1Mb/s. Pomimo to zawsze kiedy łącze się z Neostradą pokazuje mi prędkość 1,3Mb/s i tak mam od od kiedy załozyłem Neo do dziś. Spadków prędkości żadnych nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

pozwólcie że się wypowiem bo jako ten zły monter z tepsy a może będę mógł pomóc :)

- do autora tematu nie panikuj nikt nie chce Cie oszukać tym bardziej okraść, płacisz za "megowe" łącze więc jeśli zapodasz z jakiegoś ftp-a kilka plików i łączny transfer masz około 110-128 kb/s to wszystko jest OK, transfer może się wahać i to jest w umowie jak chcesz mieć 1mb łącze ze stałem "cirem" weź za 900zł "pol-paka" a nie neostrade, nawet DSL-e nie mają zapewnionego stałego "cira"

- Grzegorz_J u Ciebie coś jest nie tak, 960 to za mało i konieczne jest sprawdzenie twojego łącza ale na początek zrób tak:

a) sprawdź kabel który leci z gniazda do modemu/routera czy na końcu jest sygnał bo jeśli kabelek z gnazda jest krótki modem złapie synchronizacje na 1 żyle ale nie na pełnej szybkości - podłącz na końcu kabla telefon i ruszaj wtyczkami/kablem - zobacz czy sygnał nie znika/pojawiają się trzaski itp

b) sprawdź czy na końcu jest czysty sygnał tzn nie ma szumów itp , szkoda że nie podałeś modelu modemu bo kilka daje możliwość podejrzenia parametrów linii

c) jeśli sygnał jest ok sprawdź filtry mają być wsadzone do gniazdka nie aparatu - wsadzone do aparatu zaniżają parametry linii

d) sprawdź czy linia nie idzie przez jakieś urządzenie np powiadomienie alarmu itp

e) jeśli to możliwe pożycz od kumpla modem/router i zobacz na ile on złapie, jeśli prawidłowo to twój modem odszedł do krainy wiecznego "serfowania"

 

Jeśli to nie pomogło odpal sprzęt i zadzwoń na 0800102102 i od razu miłej Pani powiedz co sprawdzałeś/robiłeś i że podłączasz na swojej lini 3 routery i na każdym synchro łapie na 960 i prosisz o sprawdzenie - mów o routerach bo jak powiesz modem pewnie zwalą na twojego kompa, jeśli pani w podglądzie zobaczy że coś jest nie tak to dalej już będą dłubać w tepsie, za jakiś czas zadzwoni do Ciebie monter, powiedz mu jeszcze raz (bo on tej informacji nie dostaje)jaki jest problem i co sprawdziłeś na 80% nie będzie musiał do Ciebie przychodzić a uszkodzenie będzie na zewnątrz aha jeśli musisz wyjść z domu zostaw włączonego kompa - on zdalnie może sprawdzić na ile modem złapał synchro. Mam nadzieje że Ci pomogę jak by co pisz na forum

 

 

pozdr

 

Skoro tak mowisz to czytaj:

 

# razy zglaszane na 0800102102 trzy razy naprawiana linia wkoncu czarna puszke wyjeli z ziemi i przyczepili do fugi na zewnatrz budynku i wymienili przewody od tej puszki do domu. Mam router jak w sygnaturce. Wszystko bylo wporzadku mniej wiecej do 6-8 marca czyli do konca starej umowy. Nagle ooops mam 122 KB/s pobierania, a testujac z roznymi serwerami speedtest.net mam od 960kbps do maks 1000 kbps jak dobrze "zawieje". Szkoda ze wczesniej nie zapisalem jak wczesniej byly pomiary, ale skoro 6-8 marca pobieralem pliki z serwerow Microsoft. ATI, rapidshare (rano) i mialem 128-129 KB i nigdy nie spadalo nizej, pomijam serwery np. realteka, ktore odwiecznie sa wolne. To nagle po nowej umowie spadek predkosci. Wczoraj zadzwonilem na 0800102102 i pan na infolini zacytuje: "w Regulaminie pisze, ze Neostrada gwarantuje predkosc podczas synchronizacji, a nie pobierania danych". Wiec kto tam siedzi na tej pomocy technicznej??

 

Jesli jestes z TPSA technikiem moge ci podac na PW moj nr telefonu i sprawdz co jest i jesli moglbys skontaktuj sie z kims w tej sprawie. Nie wiem moze centrala do ktorej ejstem podpiety jest przeciazona i moze przepiac na mozliwie inna mocniejsza, wieksza. Nie wiem przekonfigurowac na nowo port. Nie wiem, ale jesli ktos tego nie naprawi. Pojade do punktu sprzedazy i napisze reklamacje, ze neostrada niespelnia wymogow umowy i regulaminu podobnierz tak mzona. W momencie spadku predkosci w marcu nikt nic nie ruszal kablem podlaczonym od gniazdka do routera. Parametry mam takie: down: 43-45 dB, up okolo 25 dB lub odwrotnie nie pamietam odczyty z routera. Napisz na PW jesli mozesz mi to w TPSA posprawdzac parametry to pdoam ci nr telefonu. Ja jestem z okolic bliskich Lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Grzegorz_J ciekawy przypadek z Ciebie :) :) szkoda że jestem w innej strefie i niestety "fizycznie"Ci nie pomogę - inne ośrodki nadzoru strefa itd, od strony linii wszystko jest ok parametry aż za rewelacyjne :) powiem tak testy speedtest.net, dsl.cz itp traktuj z przymrużeniem oka mi osobiście opadła szczena kiedy 4mb DSL-a speedtest.net opisał jako 1600cośtam podczas gdy ściąganie plików było na poziomie około 480-500kb :) :) daj do ściągania kilka plików z różnych miejsc jak masz koło 125kb i się waha to wszystko jest OK i się sprawą nie przejmuj, bo po za info nie masz spadku prędkości, na odległość można sobie wymyślać niestety trzeba by iść na centralę i się "wbić" w port i wszystko było by wiadome.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkości nie są gwarantowane. Możecie mieć nawet 50 KB/s w downloadzie i nic na to nie poradzą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Grzegorz_J ciekawy przypadek z Ciebie :) :) szkoda że jestem w innej strefie i niestety "fizycznie"Ci nie pomogę - inne ośrodki nadzoru strefa itd, od strony linii wszystko jest ok parametry aż za rewelacyjne :) powiem tak testy speedtest.net, dsl.cz itp traktuj z przymrużeniem oka mi osobiście opadła szczena kiedy 4mb DSL-a speedtest.net opisał jako 1600cośtam podczas gdy ściąganie plików było na poziomie około 480-500kb :) :) daj do ściągania kilka plików z różnych miejsc jak masz koło 125kb i się waha to wszystko jest OK i się sprawą nie przejmuj, bo po za info nie masz spadku prędkości, na odległość można sobie wymyślać niestety trzeba by iść na centralę i się "wbić" w port i wszystko było by wiadome.

 

pozdr

 

Inny technik powiedzial, ze przy tych parametrach lini nawet o 2 Mb/s moge zapomniec bo sa zle?? I wez tu clzowieku wiedz kto mowi prawde?? Jesli serjo jestes technikiem TPSA to moglbys z laski swojej zamiescic nam parametry tzn kiedy sa za male, a kiedy za wysokie i gdzie to mozna ewentualnie zlaezc, zeby tkaiemu przeedukowanemu panu udowodnic, ze nie ma racji. Powiem tak Firefox cos zaniza bo w nim pobieranie mam maks 122 KB/s w od marca, natomiast moj brat w Operze ma ponad 124KB/s. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ci da, że będziesz znał optymalne parametry linii. Uważasz że za 60 zł mies tpsa coś zrobi? Przebuduje całą linię? Wyśle 3 techników którzy przez tydzień będą rozwiązywać twój "ciekawy" problem. Ja na ich miejscu rozwiązałbym z tobą umowę. Jak ci nie odpowiada to idź do innego dostawcy.

Jak znam TPSA to wyśle techników na pomiar linii i jak będzie złą to założą ci blokadę techniczną transferu i nie będziesz mógł zawrzeć umowy na większy transfer niż ustawiona blokada.

Bo internat masz mieć dostosowany do warunków technicznych, a nie odwrotnie.

 

Nie ma czegoś takiego jak za wysokie parametry linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za blokade to ich oddam do sadu bo osoby mieszkajace po 10 km od centrali maja po 6 Mb/s i znam pare takich osob. Nie wal glupot bo znasz sie tylko chyba nie na tym co trzeba!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parametry mam takie: down: 43-45 dB, up okolo 25 dB lub odwrotnie nie pamietam odczyty z routera. Napisz na PW jesli mozesz mi to w TPSA posprawdzac parametry to pdoam ci nr telefonu. Ja jestem z okolic bliskich Lublina.

Masz kichę linię i tyle. Z tym TPSA nic nie zrobi.

___________________Downstream____Upstream

SNR Margin :________16.0____________7.0 db

Line Attenuation :____15.5____________5.0 db

Data Rate :________8000____________1024 kbps

 

Za blokade to ich oddam do sadu bo osoby mieszkajace po 10 km od centrali maja po 6 Mb/s i znam pare takich osob. Nie wal glupot bo znasz sie tylko chyba nie na tym co trzeba!!

To jest blokada techniczna. Oznacza ile dana linia pociągnie i ograniczenie to nakłada fizyka a nie TPSA. A zakładana jest po to, żeby nie można zaskarżyć TPSA do sądu, bo ma się umowę na 6Mbit na linii o parametrach 512 Kbit.

Zapomniałeś albo nie wiesz, że internet adsl nie może być 10 km od centrali.

W przeciwieństwie do ciebie mam wrażenie, że się na czymś się znam(wiem dlaczego osoby mieszkające po 10 km od centrali maja po 6 Mb/s). :lol2:

 

PS

Tłumienie na poziomie 6dB oznacza dwukrotną stratę sygnału, 20 dB to już 10 krotna strata a 40 dB to 100 krotnie mniejszy sygnał od wyjściowego. I TPSA nie ma tu nic do gadania, to poprostu fizyka (czasami kilkadziesiąt metrów starych kabli) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa ja tam inny problem mam z neo, bo mi sie strasznie wolno wczytuja strony. A transfer jest noralny podczas sciagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa ja tam inny problem mam z neo, bo mi sie strasznie wolno wczytuja strony. A transfer jest noralny podczas sciagania.

Wyczyść i zmniejsz bufor przeglądarki i nie ściągaj z pełną szybkością podczas przeglądania stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dendrytus ma trochę racji każde łącze ADSL działa na pewną odległość im większa prędkość tym odległość od centrali musi być mniejsza ale na 10 km to chyba nawet 128kb na ADSL2+ nie ruszy, interesują cie 2 parametry tłumienie i SNR (stosunek sygnału do szumu czy jakoś tak) przy 1 mb (dla każdej usługi są inne parametry tł. oraz SNR) powinieneś mieć snr koło 18-22 na 26 około, poniżej 10db będzie Ci zrywać (im parametry są wyższe tym lepiej, im większa prędkość tym SNR mniejszy) w tłumieniu jest odwrotnie im mniej tym lepiej :) przy 1mb neo powinno działać na 45db a co do odległości od centrali przyjmuje się średnio 10-11 db na każdy km poprawnej linii. To że linia jest dobra dla 1mb nie znaczy że pójdzie 2mb (najlepiej dokładnie podaj jakie masz parametry linii). Nikt nie chce Cie oszukać a tym bardziej nie sprzedać droższej usługi :) :) jeśli by sie dało sprzedawcy chętnie by Ci wcisnęli 15mb :) :) ale cały bajer polega na tym byś miał najszybszą stabilną usługę na kablach które wciągali (przynajmniej u mnie) chłopcy od Adolfa H, po co Ci 2mb które będzie ci ciągle zrywać ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz kichę linię i tyle. Z tym TPSA nic nie zrobi.

___________________Downstream____Upstream

SNR Margin :________16.0____________7.0 db

Line Attenuation :____15.5____________5.0 db

Data Rate :________8000____________1024 kbps

 

 

To jest blokada techniczna. Oznacza ile dana linia pociągnie i ograniczenie to nakłada fizyka a nie TPSA. A zakładana jest po to, żeby nie można zaskarżyć TPSA do sądu, bo ma się umowę na 6Mbit na linii o parametrach 512 Kbit.

Zapomniałeś albo nie wiesz, że internet adsl nie może być 10 km od centrali.

W przeciwieństwie do ciebie mam wrażenie, że się na czymś się znam(wiem dlaczego osoby mieszkające po 10 km od centrali maja po 6 Mb/s). :lol2:

 

PS

Tłumienie na poziomie 6dB oznacza dwukrotną stratę sygnału, 20 dB to już 10 krotna strata a 40 dB to 100 krotnie mniejszy sygnał od wyjściowego. I TPSA nie ma tu nic do gadania, to poprostu fizyka (czasami kilkadziesiąt metrów starych kabli) :D

Wszystko fajnie tylko powiedz mi czemu ja od 6 marca 2007 do 6 marca 2009 mialem pelne 128 KB/s pobierania i z dnia na dzien spadek co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za blokade to ich oddam do sadu bo osoby mieszkajace po 10 km od centrali maja po 6 Mb/s i znam pare takich osob. Nie wal glupot bo znasz sie tylko chyba nie na tym co trzeba!!

Ja mam do centrali dokładnie 11km i przed końce umowy 512kb/s zastanawiałem się z jakiej opcji skorzystać.

Wybrałem 2MB/s i doradcy TPSA. odradzili mi taką prędkość z racji tego iż jej nie wykorzystam w pełni. Jednak zaryzykowałem i co???

Mieli racje. Z owych 260kb/s jestem wstanie wykorzystać maksymalnie 232-250kb/s w zależności od natężenia ruchu w sieci.

Wcześniej gdybym wziął 6MB (bo taką opcję też rozważałem) to nawet połowy tej prędkości bym nie wykorzystał.

Znajomy podłączony pod tę samą centralę ma ok 16km i z 260kb/s ledwo co 160kb/s wyciągnął. Zrezygnował z 2MB i zwolnili mu prędkość do 1MB. Teraz wszystko działa pięknie. A ja z racji małego uchybienia korzystam dalej z opcji, którą wybrałem.

 

Moje parametry:

 

beztytuugoy.jpg

 

Odnośnie kwestii zrywania połączenia to pomimo tego iż nie jestem wstanie wykorzystać całego łącza(parametry techniczne), NEO nie rozłącza mi się w ogóle!!! Był taki moment, że modernizowano serwery i wtedy były problemy z ponownym połączeniem ale to trwało kilka dni.

 

Także 6MB/s w odległości 10km to czysta bajka!!!! Nie realne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek1993

net.jpg

 

U mnie wszystko OK. sino, chyba trochę przesadziłeś. Może to tylko na wybranych liniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz_J to o ile masz procentowo zaniżony transfer tak "na oko" ??? np jak kiedyś na SDI miałem zaniżony z 12-11 kb spadło mi do 8-9 czyli gdzieś o 20% a Ty masz jakie spadki ???

 

Ja mam do centrali dokładnie 11km
tak z ciekawości skąd wiesz z jakiej centrali lecisz ??? bo tam jest budynek tepsy ???? mamy XXI wiek i centrale "wolnostojące" wielkości małej szafy pewnie lecisz z takiego "cudaka", oddalonego o kilka km od ciebie bo w te 2mb na 11 km ciężko mi uwierzyć (sprawdź tłumienie teoretycznie granica dla 2mb to coś koło 40 db może mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz_J to o ile masz procentowo zaniżony transfer tak "na oko" ??? np jak kiedyś na SDI miałem zaniżony z 12-11 kb spadło mi do 8-9 czyli gdzieś o 20% a Ty masz jakie spadki ???

Ja mam ze 128 KB/s 120-122 KB/s czyli 6-8 KB/s czyli tka jak ty na SDI okolo 20%.

 

PArametry podawalem w watku WAG54G2 w dziale sieci i komunikacja i niech mi sie znowu tego sprawdzac, zreszta za kazdym razem jest prawie to samo minimalne roznice zedu1-2 :)

 

EDIT:

 

Aktualne parametry z routera:

 

-- System Information ---
Vendor: Linksys
ModelName: WAG54G2
Firmware Version: 1.00.10 , 2008-08-01T20:20:49
Boot Version: 1.03
Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
DSL Driver Version:  E.25.41.39
DSL VPI/VCI:		 0/35
DSL Status:		  Showtime
DSL Mode:			G.Dmt
DSL Channel:		 64
DSL Upstream Rate:   320000
DSL Downstream Rate: 1312000

				  Down		 up	
DSL Noise Margin:	23.0 dB	  44.5 dB
DSL Attenuation:	   22 dB	  30.0 dB
DSL Transmit Power:  18.1 dBm	 12.1 dBm

--- Wireless Information ---
Wireless Driver Version: 2.1.34
Wireless Status: Enabled
Wireless Standard Channel: 12- 2.467GHZ
Wireless SSID: GJ

--- Dynamic Information ---
LAN Mac Address: 00:21:29:7A:2E:CB
WAN Mac Address: 00:21:29:7A:2E:CD
Wireless Mac Address: 00:21:29:7A:2E:CC

---

 

Co to ejst DSL channel i czemu wynosi on 64 wszyscy tak maja przy neo 1 mega??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSL Upstream Rate: 320000

DSL Downstream Rate: 1312000

 

czyli synchro masz 1,3/320 czyli jest ok reszta parametrów też w porządku nie masz się czym przejmować kontroluj czasami błędy transmisji CRC, kilka to nie problem ale gdy szybko narastają i są ich setki to juz duży problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli synchro masz 1,3/320 czyli jest ok reszta parametrów też w porządku nie masz się czym przejmować kontroluj czasami błędy transmisji CRC, kilka to nie problem ale gdy szybko narastają i są ich setki to juz duży problem

Ten router nie ma kontroli CRC.

 

Skoro parametry amm dobre to czmeu juz 3 razy stawialem system od zera ic aly czas mam maks 122KB/s, a nie jak powinienem miec 128KB/s i tak mialem w latach 2007-2009 do 7 marca 2009??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z ciekawości skąd wiesz z jakiej centrali lecisz ??? bo tam jest budynek tepsy ???? mamy XXI wiek i centrale "wolnostojące" wielkości małej szafy pewnie lecisz z takiego "cudaka", oddalonego o kilka km od ciebie bo w te 2mb na 11 km ciężko mi uwierzyć (sprawdź tłumienie teoretycznie granica dla 2mb to coś koło 40 db może mniej)

W mojej okolicy znajdują się 2 centrale. Jedna w odległości 11km, druga w odległości 18km. Ja jestem podłączony do tej pierwszej!!!.

Moje parametry.

beztytuugoy.jpg

 

I tak jak wcześniej napisałem z 260kb/s jestem w stanie wykorzystać 232-250kb/s!!!

Połączenia mi nie zrywa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie tylko powiedz mi czemu ja od 6 marca 2007 do 6 marca 2009 mialem pelne 128 KB/s pobierania i z dnia na dzien spadek co??

Dlaczego? A Choćby z powodu przecięcie kabla rzez koparkę i jego słabego naprawienia. Albo padło im jakieś urządzenie i wstawili starego złoma żebyś cokolwiek miał.

Ten router nie ma kontroli CRC.

 

Skoro parametry amm dobre to czmeu juz 3 razy stawialem system od zera ic aly czas mam maks 122KB/s, a nie jak powinienem miec 128KB/s i tak mialem w latach 2007-2009 do 7 marca 2009??

:lol2: :lol2: :lol2:

Każdy ma

W mojej okolicy znajdują się 2 centrale. Jedna w odległości 11km, druga w odległości 18km. Ja jestem podłączony do tej pierwszej!!!.

Moje parametry.

beztytuugoy.jpg

 

I tak jak wcześniej napisałem z 260kb/s jestem w stanie wykorzystać 232-250kb/s!!!

Połączenia mi nie zrywa!!!

NIE MASZ BEZPOŚREDNIEGO POŁĄCZENIA Z CENTRALĄ.

Istnieje kilka odmian systemu ADSL o różnej przepływności binarnej:

 

* najstarsza wersja ADSL-1 - pozwala na transmisje do abonenta z szybkością 1,536 Mb/s lub 2,048 Mb/s z kanałem zwrotnym 16 kb/s po łączach abonenckich nie dłuższych niż 5,5km;

* ADSL-2 - osiąga szybkość dosyłową 3,072 Mb/s lub 3,096 Mb/s i kanałem zwrotnym 64 kb/s na maksymalną odległość 3,7 km;

* najszybszy z tymczasowych systemów - ADSL-3 - pracuje z szybkością 6,144 Mb/s (wersja europejska 8,448 Mb/s) podczas przekazów w kierunku abonenta z kanałem powrotnym o przepływności do 576 kb/s (640 kb/s). Umożliwia transmisję do abonentów położonych w odległości nie większej niż 2,5 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...