Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sad_MadMan

Jakie maksymalne Vcore dla X2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jakie maksymalne V-core można ustawić dla Athlona X2 Brisbane na chłodzeniu powietrznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie to chlodzenie powietrzne :) ... Moim zdaniem wartosci do 1,4V sa 100% bezpieczne (skoro najwyzszy model Brisbane 6000+ pracuje fabrycznie na takim)... Sam nie przekraczalbym 1,5V bo to juz moim zdaniem katowanie procka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Karakorum. Chodzi mi raczej o takie bardziej ekstremalne napięcia - tylko dla bicia rekordów w cpu-z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w bazie ripping.org jakie tam ludzie dają napięcia. Według mnie do 1.6V-1,7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.7 mozna bez problemow dawac na krotko do oc. Oczywiscie jesli temp Ci nie przeszkodza, bo na dworze juz w miare za cieplo na oc @ air

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dać mu tak 24/7 to 1,475V max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max ustawiałem 1.55v, ale strasznie się wtedy grzał (Athlon X2 6000+ + Karakorum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55-1.6v przy 24h o/c Wyzsze moze go zabic bo paru miesiacach. Moze nie tyle co zabic ale bledami zacznie pozniej sypac. Pamietaj ze przy takim napieciu temperatura idzie ostro w gore

 

Do krotkiego o/c to bym sie staral 1.75v nie przekraczac. Powyzej 1.8v przy dobrych temperaturach moze pacjent odrazu zejsc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym miał zwalony czujnik? :E Athlon X2 4000+ 2,9GHz 1,55V po godzinie w Orthosie ma 47C, mierzone CoreTempem :P Czujnik zwalony czy co?

 

 

EDIT. Freezer 64 PRO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak, mój z kolei w idle pokazuje jako tako teraz 33*C (2175 MHz @ 1,05V) to w stresie na 3200 @ 1,425V pokazuje 70 i więcej na Pentagram Karakorum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...