Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nok005

Amd Phenom x3 710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeszukiwałem to forum za wskazówkami w OC procesora z tytułu, ale nie znalazłem nic konkretnego więc postanowiłem założyć nowy temat.

 

Mam problem z procesorem, ponieważ obojętnie o ile chcę go podkręcić w biosie, komputer w ogóle nie chce startować :(

 

Moja konfiguracja:

 

Amd Phenom x3 710 2.6 GHz

Płyta główna: Asus M3N HD-HDMI z najnowszym biosem

RAM - GoodRam ddr2-800 2x2GB

 

W temacie faq znalazłem informacje o podkręcaniu tej "rodzinki" procesorów, ale po zastosowaniu tych wskazówek nadal nie działa.

Próbowałam już z takimi ustawieniami:

 

HTT - 13x250

napięcie - 1.375V

NB - 7x250

 

Jeśli ktoś ma ten procesor w podobnej konfiguracji to proszę o kontakt, nie mam już pomysłów jak zrobić OC. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj najpierw w BIOSie dac HTT/FSB na 201,202,203,204,205 i zobacz czy odpali.

Poza tym nie wiem na ile pozwola Ci te pamieci... Jakie masz napiecie dla ramu?

Szukanie odpowiedniej czestotliwosci na ktorej bedzie stabilnie pracowal dany sprzet, szczegolnie przy zabawie z htt zabiera wiele godzin, dlatego nie mozesz odrazu sobie wrzucic 250mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na RAM ustawione jest na 1.8V, ale próbowałem zwiększać stopniowo do 2.1V co i tak nic nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Przeszukiwałem to forum za wskazówkami w OC procesora z tytułu, ale nie znalazłem nic konkretnego więc postanowiłem założyć nowy temat.

 

Mam problem z procesorem, ponieważ obojętnie o ile chcę go podkręcić w biosie, komputer w ogóle nie chce startować :(

 

Moja konfiguracja:

 

Amd Phenom x3 710 2.6 GHz

Płyta główna: Asus M3N HD-HDMI z najnowszym biosem

RAM - GoodRam ddr2-800 2x2GB

 

W temacie faq znalazłem informacje o podkręcaniu tej "rodzinki" procesorów, ale po zastosowaniu tych wskazówek nadal nie działa.

Próbowałam już z takimi ustawieniami:

 

HTT - 13x250

napięcie - 1.375V

NB - 7x250

 

Jeśli ktoś ma ten procesor w podobnej konfiguracji to proszę o kontakt, nie mam już pomysłów jak zrobić OC. Pozdrawiam

 

Może na początek zacznij htt podnosić stopniowo, o 5 - 10 MHz. To po pierwsze, po drugie, to możliwe że przy 1000MHz to Ci ram nie wyrabia i dlatego nie startuje ustaw ram w biosie na 677MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia, timingi, a przede wszystkim dzielniki. Te pamięci nie zrobią 1000MHz Cl5 i o tym cię zapewniam. Jak nie ruszyłeś dzielnika, to po prostu nie ma szans, żeby to OC się udało. Do ostrego OC jedyny sensowny dzielnik dla tych pamięci to 1:1,33. Przy OC do 3,6GHz będzie trochę poniżej 800MHz, ale można sobie timingi poobniżać. Ale na czas OC obowiązkowo wszystkie na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym 13x250 słyszałem na innym forum, dlatego chciałem spróbować u siebie... zapomniałem, że próbowałem z niższymi wartościami i przy 210 komputer się odpala, ale system się wiesza przy teście stabilności po 2 minutach. Próbowałem zwiększać przy tym standardowe napięcie, ale system nadal się wieszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co piszę, albo po prostu wyjdź. Te pamięci nie nadają się do OC ponad "standardowe" wartości, no, może minimalnie. Jak nie ruszysz dzielników, nie ustawisz timingów, to sobie nie pokręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj co piszę, albo po prostu wyjdź. Te pamięci nie nadają się do OC ponad "standardowe" wartości, no, może minimalnie. Jak nie ruszysz dzielników, nie ustawisz timingów, to sobie nie pokręcisz.

 

Dobra, spróbuję jeszcze dzisiaj tak jak mówisz, dam jeszcze dzisiaj znać jak mi poszło. Przepraszam za moją "głupotę", ale pierwszy raz na poważnie zabieram się za podkręcania procka i jestem trochę zielony. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o głupotę, tylko o czytanie tego co ci radzą. Bo miałem wrażenie, że nie wyciągnąłeś wniosków. Z pamięciami są tego rodzaju schody, że zwykle większość timingów to tzw. czarna magia. Prawda jest taka, że 5 podstawowych ustawiasz na sztywno, a z resztą kombinujesz do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to jaki masz zasilacz bo nic nie napisales moze Ci napiecia skacza jak OC robisz i temu nie mozesz kompa odpalic zreszta Phenomy X3 to nie "orły" OC wiec na duzo nie licz . Ale powinno wogole cos sie krecic . Wiesz nie zawsze najnowszy Bios pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest tak, po odrobinie "zabawy" komp jak na razie stabilnie działa przy takich ustawieniach jak na screenach. (@emilko1994 zasilacz mam Arctic Cooling 550W więc jest spoko ;))

Dzięki za pomoc, zostawiam to tak jak jest teraz bo nie mam już więcej czasu na to dzisiaj. Pozdro :)

post-180042-1241126708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilko - on ma PII 710 i to jest orzeł OC. Ale po co czytać, o czym mowa w temacie? Lenistwo poraża.

Co do OC - ładne, ładne. Kręć do oporu :E

Zmniejsz dzielnik pamięci w razie czego. Jak płyta da radę, to może będzie i 3,5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staraj się też nie przekraczać NB - 2000 MHz, przynajmniej na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem więcej pokręcić procka, uzyskałem taki wynik jak w screenie i jestem z niego zadowolony, więcej kręcił chyba nie będę :). Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, jak uruchamiam CPU Stability Test, to w Evereście co jakiś czas pojawia się i znika dodatkowa linijka wskazująca temperaturę procesora - zawsze 124 stopnie C. Nie wiem czy to ignorować czy nie, wydaje mi się to zmyślone przy wskaźnikach poszczególnych jąder. W każdym razie dzięki ludzie za pomoc, sam bym sobie nie poradził. Pozdro :D:cool:

 

post-180042-1241166656_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym nawet nie testuj. OCCT, Orthos, Prime95 - to sobie sciągnij.

 

124C??? Sprawdz na wszelki wypadek jaki masz radiator na cpu? W biosie tez Ci taką wyświetla? Jakie chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mam fabryczne, w biosie nie mam żadnych wskaźników temperatur... testowałem chwilkę w OCCT, pokazuje 3 temperatury rdzeni. Przy obciążeniu 100% w Evereście wyskakuje dopiero ta dodatkowa (urojona?) temperatura (90-124 stopnie C). Testowałem nawet na WinXP z inną wersją Everesta i na standardowym taktowaniu procesora i RAMu ale nadal tak samo więc nie wiem o co chodzi. Mam nadzieję, że się nie muszę martwić popaleniem sprzętu przez ten jeden dziwny wskaźnik (a może ten wskaźnik sumuje temperatury tych trzech rdzeni?). Dzwine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystaj z Everesta, to daleko zajdziesz. Wskaźnik w procku podaje temperatury rdzeni. Czujnik płyty głównej podaje temperatury "gdzieśtam" i może być walniięty albo nie działać. Przejmowanie się tym jest co najmniej śmieszne, więc lepiej tego nie rób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko może nie na temat: X3 710 ma chłodzenie z Heat-Pipe'm? co do autora sprawdź tempy core-temp'em, albo w biosie, najlepiej to dotknij chłodzenia jeśli jest baardzo gorące to możliwe, że to ~100' faktycznie jest, ale podejrzewam, że to wybryk Everest'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ma zwykle, w całości aluminiowe badziewie.

Dajcie już sobie siana z tymi bajkami o 100*C na procesorze. AMD od paru ładnych lat ma w swoich prockach wyłączniki termiczne ustawione na sporo niższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz na moim było 90' i wtedy był dopiero off, ale bywało też przy 70'. A 720 ma już tą rurkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz athlona x2 wygrzałem do ponad 100stopni (realnej temperatury) :kwasny: ale procek na szczęście przeżył :D sprawdzał ktoś działanie phenonów X3 na płytach z nforce 5x0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się bo też mam 710'tke. Drodzy posiadacze phenom'ów II dopiero ogaraniam oc nowego procka i nie mogę przeskoczyć 3,4ghz.

Podnoszenie napięcia nawet do 1,5v nic nie daje, kombinajce z dzielnikami i mnożnikiem też, czyżby taka sztuka ? na scr ustwienia. Dodam że udało mi się odblokować 4 rdzeń ale niestety na ustawienich domyślnych jest nie stabilny, małe dowoltowanie procka daje już stabilność. Na razie skupiam się na oc 3 rdzeni :)

 

post-178498-1242236590_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na próbę ustaw najmniejszy dzielnik pamięci i timingi 5-5-5-18-26 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie chłodzenie? Bo jeśli box - tego 1,5V to nawet odwagą bym nie nazwał... EDIT: aaa, Ninja, to OK.

Tak jak luk1999 radził. Niekóre pamiątki na niektórych dzielnikach po prostu nie chcą wychodzić ponad 800MHz, niezależnie od timingów, więc tak jak luk1999 radził - spróbuj te ustawienia.

Co do napięć - zwykle max co pomaga to 1,48V, powyżej często robi się tylko gorzej.

EDIT: ja się nie dziwię, że masz problem - CL4 + >800MHz efektywnie to po prostu automatyczny crash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...