Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miedziak

Jaki procek AMD do HD4770?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo stanę sie posiadaczem nowego radeonka hd4770 i zastanawiam się jaki procek ją bez problemu pociągnie. Być może będę podkręcał kartę. Moja płyta główna do Asus M2N-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 300zł moge na to dać. Myślałem o 6000+ lub 7750 ale nie wiem co wybrac, może starczyłby 5600+?

 

Jutro chciałbym zrobić zamówienie wiec zależy mi na szybkiej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kazdy Athlon x2 bedzie troszke za slaby do tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optimum to jakiś phenom :D

 

Ale myślę że lepszy będzie Antek 6000+ z racji że to dopracowany Brisbane

 

Kuma wypada raz źle raz dobrze, ale nie mam tego procesora więc się nie wypowiem obiektywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to nie M2N-E SLI to da sie na tej plycie chociaz z 400mhz wycisnac. W takiej sytuacji bralbym X2 6000 i wykrecil na jakies 3,4 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma kasę i mobo obsługuje, to brać X2 7750. Do 3,2-3,3GHz pójdzie, a te 10% wydajności więcej się naprawdę przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym obstawil raczej Kume 7750 + solidne chlodzenie i OC na 3-3,4Ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Athlon X2 6000+ i Pentagram Karakorum hp-120 i OC do 3,2-3,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, jes tjakiś AMD 5000+ BlackEdition.. 45nm.. odblokowany mnożnik.. idzie na 3,6GHz !!! mój 5600+ podkręcony na 3,38GHz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem, jes tjakiś AMD 5000+ BlackEdition.. 45nm.. odblokowany mnożnik.. idzie na 3,6GHz !!! mój 5600+ podkręcony na 3,38GHz..

 

Roznie to z tym kreceniem 5000 BE jest. Niektore sztuki sie kreca ladnie do 3,5, a inne prawie wogole :/. Ja obstaje przy Brisbanie X2 6000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo x2 7850 ( co prawda tylko 100mhz wiecej niz 7750, ale zawsze coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wyciągnę jakiegoś 6000+ z allegro, bo w icompie i komputroniku są całkowite pustki. Potem co najwyżej jak kupie obudowę to razem z chłodzeniem na procesor i bede kręcił ;] Czy moja płyta jest dobra do podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuma jest wydajniejsza przeciez x) i rowniez poleci do tych 3,2Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś przypadkiem o Phenomie x3 8650/8750BE. Za 300 zł na allegro można poszukać, o ile ci płyta na to pozwala. Pobór prądu i tak będzie praktycznie taki sam (TDP jest takie samo).

Za tą cenę niema co pakować w dwa rdzenie tak twierdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie myślałeś przypadkiem o Phenomie x3 8650/8750BE. Za 300 zł na allegro można poszukać, o ile ci płyta na to pozwala. Pobór prądu i tak będzie praktycznie taki sam (TDP jest takie samo).

Za tą cenę niema co pakować w dwa rdzenie tak twierdze

 

wiesz.. o tym samym myslalem ale zobacz na taktowanie tych rdzeni 2,3Ghz to jednak za malo jak na gry x) o ile dobrze pamietam to te procki nie kreca sie rewelacyjnie.. dlateo lepiej chyba wziac 2 szybkie rdzenie z Cache L3 czyli Kume

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz.. o tym samym myslalem ale zobacz na taktowanie tych rdzeni 2,3Ghz to jednak za malo jak na gry x) o ile dobrze pamietam to te procki nie kreca sie rewelacyjnie.. dlateo lepiej chyba wziac 2 szybkie rdzenie z Cache L3 czyli Kume

 

akurat sie mylisz, jako były użytkownik mogę ci powiedzieć że tego nie widać, a podkręcisz tak samo. Jest taka zasada że im więcej rdzeni tym mniejsza jest częstotliwość ale zwiększą sie efektywność jej oraz można więcej wątków naraz wykonać przy tej samej prędkości. Zresztą wszystko łącznie z prędkościami Cache masz na foto. Przy x2 można osiągnąć to samo bo to są te same kastraty, a i tak wątpię czy 3,3-3,4GHz czy byś osiągnął na x2 kumie zakładając że masz BE gdyż z tego co wiem ta płyta ani niema regulacji vcore dobrego ani ramu więc bić sie o 200-300MHz więcej niema sensu. Nie są to proce bez wad ale często zapominane i źle oceniane.

 

25829029.jpg

 

30588474.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie x3 nie jest zlym pomyslem x) ale jezeli slaba plyta glowna to i tak powyzej 2,5Ghz nie wejdzie a to nawet jak na 3 rdzenie malo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może inaczej. Sprzedaj mobo i kup coś na intelu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja może inaczej. Sprzedaj mobo i kup coś na intelu :E

Kup E2140-5200 i kręć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się ostatnio zastanawiam nad zmianą. Jak widzisz mój 4200+ kręci się na 3GHz i troszkę więcej jeszcze, najwięcej udało mi się osiągnąć ~3150MHz. Jeśli miałbym kupować cokolwiek w dniu dzisiejszym do 300 pln, to wziąłbym:

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C6000254

Dlaczego? Bo to jest K10, a nie K8, jak Brisbane, poza tym, wydaje mi się, że te 3,2GHz spokojnie da radę bezproblemowo osiągnąć, i co jest najważniejsze, na każdej płycie.

 

@dysan112 - czy twój x3 710 więcej nie pójdzie ponad te 3,35GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@dysan112 - czy twój x3 710 więcej nie pójdzie ponad te 3,35GHz?

 

niema sensu więcej, płyta główna więcej nie wyciągnie. A na dodatek po przekroczeniu tej granicy odblokowuje dodatkowy rdzeń a płyta tego nie lubi (niemam SB750)

Max to prawdopodobnie 3,8-4GHz, poza tym wszystko na boxie jedzie.

On sie rozpędzi jak dołożę drugą grafikę bo teraz sie nudzi, jeśli chodzi o gry :P Wydajnościowo jest ok nawet na domyślnym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...