Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jamesss

Zmiana nazwy AMD/ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zlikwidowania marki ATI nic dobrego nie wyjdzie. Przecież karty ATI i ligo ATI jest rozpoznawalne na całym swiecie, a teraz jak to bedzie dziwnie wyglądac jak na Radeonach bedzie logo AMD i karty będą sie nazywac AMD Radeon. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to odbieracie ale to dla mnie ATI/AMD albo AMD to zawsze będzie ATI. Jakoś nie wyobrażam sobie mówić "AMD Radeon". Robią tylko niepotrzebne zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była tylko kwestia czasu. Odkąd AMD przejęło ATI, wszyscy żartobliwie nazywali Radeony "AMD". Wygląda na to, że dowcip kreuje rzeczywistość ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia odpowiedniej kampanii. Nawet się nie zorientujecie, kiedy AMD Radeon będzie dla was brzmiał zupełnie naturalnie :) A taniej budować wizerunek jednej marki niż dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia - nie ma co narzekac...poza tym nazwa to akurat najmniej ważna rzecz :P - wazniejszy jest sam produkt, wiec czy to bedzie AMD czy ATI nie powinno być wazne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa ma jakiś udział w odbiorze produktu, ale bez przesady.

Jak dla mnie to ten sprzęt może się nazywać nawet "Akcelerator Graficzny Babuni ®" - jeżeli będzie dobrze działał i oferował dużo miodu za uczciwą cenę, to whatever...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby, to co z tego? To tylko nazwa producenta. I tak jak ktoś chce wymienić nazwę podzespołu to w przypadku procesorów, czy kart graficznych nie pisze/mówi: AMD/ATI Athlon ble ble ble, tylko Athlon albo Phenom. Przy kartach graficznych też nikt nie mówi: Nvidia Gigabyte GeForce, AMD/ATI PowerColor Radeon, tylko Gigabyte/PowerColor. Więc czego się czepiać? :)

 

A co by było gdyby Radeony produkowała firma o nazwie: Zakład Układów Graficznych Cześka (ZUGC) ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazwa ma jakiś udział w odbiorze produktu, ale bez przesady.

Tja, to pomyśl sobie ile warta by była coca cola bez swojej nazwy i znaku. Pewnie tyle samo co polokokta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko kwestia odpowiedniej kampanii. Nawet się nie zorientujecie, kiedy AMD Radeon będzie dla was brzmiał zupełnie naturalnie :) A taniej budować wizerunek jednej marki niż dwóch.

 

dokładnie

 

Tja, to pomyśl sobie ile warta by była coca cola bez swojej nazwy i znaku. Pewnie tyle samo co polokokta :D

 

tak, ale coca-cola istnieje od zarania dziejów i jest rozpoznawalną marką na całym świecie, gdyby pierwotna nazwa była np. black-cola to też ludzie na całym świecie znaliby ją jako black-cola...

 

teraz to kwestia dla panów od marketingu, starsze osoby będą pamiętać, że to AMD/ATI zaś nowi "gracze" będą znać ją jako AMD Radeon i tyle, tak to prawdopodobnie będzie wyglądać, chyba że przekształcą całkowicie nazwę dla akceleratorów graficznych ? Nie ważne, istotny jest fakt, żeby byli konkurencyjni, bo to dla nas jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i... plotki, na głównej laba mamy info, że AMD nic o tym nie wie, aby zaprzestało promować ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i marka ATI zostaje w grze :cool: To były tylko ploty :)

 

Zresztą byliby kompletnymi kretynami gdyby usuneli taką wyrobioną marke na rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tja, to pomyśl sobie ile warta by była coca cola bez swojej nazwy i znaku. Pewnie tyle samo co polokokta :D

Ale zamieniamy podobno i hipotetycznie (bo to były ploty) nazwę ATI na nazwę AMD. Nie Coca-Colę na Polokoktę. Czujesz różnice? ;)

 

Poza tym, wydaje mi się, że w takich sprawach może być drugie, trzecie, czwarte dno.

Sprawa jest dużego formatu, więc na pewno wszystko jest możliwie jasno określone i jest możliwie mało dowolności.

 

Gdyby jednak AMD "zechciało" zlikwidować markę ATI na rynku, nie wiadomo czy by się to stało, ponieważ by tego chcieli, czy ponieważ by musieli (wygaśnięcie licencji itp).

To, że rzesze nastolatków by się bardzo obraziło, że nie może się już ślinić do akronimu ATI, na pewno byłoby ważnym czynnikiem, ale chyba nie jedynym ;) Takie rzeczy są raczej mocno skomplikowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazwa ma jakiś udział w odbiorze produktu, ale bez przesady.

Jak dla mnie to ten sprzęt może się nazywać nawet "Akcelerator Graficzny Babuni ®" - jeżeli będzie dobrze działał i oferował dużo miodu za uczciwą cenę, to whatever...

Skrot AGB, dla mnie wypas, posluchaj tylko jak to brzmi:

EjDziBi :E

 

Tja, to pomyśl sobie ile warta by była coca cola bez swojej nazwy i znaku. Pewnie tyle samo co polokokta :D

Raczej cola z biedronki

 

dokładnie

tak, ale coca-cola istnieje od zarania dziejów i jest rozpoznawalną marką na całym świecie, gdyby pierwotna nazwa była np. black-cola to też ludzie na całym świecie znaliby ją jako black-cola...

Ze niby czarne orzeszki ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrot AGB, dla mnie wypas, posluchaj tylko jak to brzmi:

EjDziBi :E

Hłe hłe...pamiętaj jednak, że dałem znak © :P:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...