Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szmit

LG Flatron W2343T-PF

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk zasilania - fakt, mnie też wkurza ale wyłączam monitor kiedy nie używam kompa.

Poza tym - mruga mu wielkie światełko jak jest w stanby, co jest dość irytujące.

Ten przycisk można wyłączyć w ustawieniach monitora (i wcale nie mruga). Ja go w ogóle nie zauważam, i od początku zakupu jest włączony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk można wyłączyć w ustawieniach monitora (i wcale nie mruga). Ja go w ogóle nie zauważam, i od początku zakupu jest włączony ;)

 

Ano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go wyłączyć, żeby po wyłączeniu kompa nie mrugał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go wyłączyć, żeby po wyłączeniu kompa nie mrugał ?

 

Podłączam się do pytania ;) Wczoraj z pół godziny grzebałem w menu monitora i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć w czasie pracy, po wyłączeniu kompa raczej nie.

Aż tak bardzo to wam przeszkadza? Wyłączenie monitora to tylko chwila ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć w czasie pracy, po wyłączeniu kompa raczej nie.

Aż tak bardzo to wam przeszkadza? Wyłączenie monitora to tylko chwila ;)

 

No właśnie- nie da się. Przeszkadza, ta dioda jest beznadziejnie duża i bardzo wyraźna w ciemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest niewygodne. Zwłaszcza, jeśli nie masz przymocowanego monitora (przy nacisku obraca się na podstawie).

Czy nie można zrobić, małej, normalnej diody, zamiast wielkiej oczojebnej żarówy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraca się? U mnie na biurku podstawa nie ruszy się nawet przy dużo większym nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie stoi wyżej i muszę ją pochylić, bo są gówniane kąty widzenia. Kolejna wada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie stoi wyżej i muszę ją pochylić, bo są gówniane kąty widzenia. Kolejna wada :)

Zgodnie z normami BHP powinie stać niżej (górna krawędź na linii wzroku). Prawdopodobnie dlatego producenci matryc nie przykładają się do kątów "od spodu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co jest w normie, ale prawdę mówiąc to próbowałem już różnych ustawień i najwygodniej jest mi zawsze jak mam dolną krawędź tam gdzie się zaczyna chrząstka w nosie (tzn. nie literalnie, ale na tej wysokości) :)

Inaczej boli mnie szyja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co jest w normie, ale prawdę mówiąc to próbowałem już różnych ustawień i najwygodniej jest mi zawsze jak mam dolną krawędź tak gdzie się zaczyna chrząstka w nosie :)

Inaczej boli mnie szyja :)

 

To dziwne, bo naturalne dla ludzkiej sylwetki jest właśnie pochylenie do przodu, nie odchylenie do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo naturalne dla ludzkiej sylwetki jest właśnie pochylenie do przodu, nie odchylenie do tyłu.

 

No nie wiem co mam powiedzieć. Jestem nieludzki :)

 

Nie wiem, może to od jeżdżenia na rowerze, może od zadzierania nosa przez całe życie, ale mi tak naprawdę jest lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam z góry za odgrzewanie tematu, ale wolałem nie zakładać nowego, a dotyczącego tego monitora.

 

Mam zamiar kupić właśnie monitor do podłączenia do laptopa, taki 22-23''. Budżet niewielki - do 600zł. 24'' raczej w tej cenie nie znajde.

Studiuje architekture i praca na 16calowym laptopie jest troche już męcząca. Tak więc monitor służyłby głównie do programów typu AutoCAD i Revit, w których duży obszar roboczy jest wręcz niezbędny. Trzeba też czasem złożyć plansze w Photoshopie czy Corelu, ale nie jest to jakaś profesjonalna grafika.

 

Tak więc z góry ograniczam się do monitorów TN (duzo osób z tego kierunku posiada takie, wcale nie musi byc IPS ;)).

 

Do tej pory wszystko robiłem (i robię) na laptopie ASUS N61VG (teraz juz ma ponad 2 lata) z kartą GeForce GT220M. Matryca 16'', ledowa, zapewne też TN. Kolory wyświetlane przez tą laptopową matrycę tez jak najbardziej mi odpowiadają.

 

Chodziłem po sklepach, ale tam głównie są monitory 21,5'', proporcje 16:9, fullhd, które wydają mi się trochę za małe.

A w Avansie znalazłem za to właśnie monitor z tytułu wątku za 499zł (obniżony z 669, w internecie kosztuje od ok 630 w górę).

Pomyślałem, że fajna sprawa, ale jak w domu o nim poczytałem to mam trochę wątpliwości.

 

-jest podświetlany lampami CCFL (o ile się nie myle), a nie LEDami. Czy to nie jest już przestarzała technologia? Monitor bedzie mi służył pewnie tak z 2 lata, może i 3. Jak sie ma sprawa z nierównomiernym podświetleniem? Widać to w codziennej pracy?

 

-jak to jest z kolorami? ostatnio miałem okazję działać kilka dni na 22-calowy LG E2210 (rozdz. 1680x1050) i o ile komfort pracy w programach typu CAD był naprawde duży, to z kolorami nie było tak dobrze. Szczególnie ikonki windowsowych folderów były jaskrawo żółte. Ustawienie kolorów na schemat "zimny" zblizyło troche kolory do tych jakie znam ze swojego laptopa, ale nie do końca. Ważne jest to żeby kolory nie były jakieś bardzo przekłamane

 

-jak jest np. z bielą? czy jest szara? w sumie w laptopie mam cały czas zmniejszoną jasność ekranu więc moja biel też jest trochę bardziej szara

 

-interesują mnie te różnice między LCD a LED LCD. Czy ten monitor jest dużo gorszy od podobnych cenowo z LED? Czytałem też, że te zalety ledowych są jednak trochę rozdmuchane przez producentów

 

-kąty widzenia pewnie są podobne a może i gorsze niż w laptopie (w lapku wystarczy ze głowe podniose o 10cm i widze różnice)

 

-czy karta graficzna Ge Force GT220M z 1GB ramu powinna bez problemu obsłużyć taki monitor? Specyfikacja karty

 

Czy opłaca sie jeszcze inwestować w ten monitor? czy nie jest on już technicznie przestarzały?

Taka długa lista pytań jest spowodowana tym, że chciałbym mieć szeroki pogląd na ten model :) Prosiłbym uzytkowników o komentarze dotyczące tych podjętych przeze mnie kwestii.

 

Albo o polecenie czegoś podobnego w tej cenie, załóżmy do 650zł? Najlepiej rozmiar 22, 23 cale. 21,5 w ostateczności;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica między CCFL a LED tkwi w poborze prądu. Plus jeśli matryca nie jest przystosowana do LEDów taka konstrukcja może walić kiepskimi kolorami. O trwałość bać się nie musisz. Przebarwienia zauważysz przy czarnym obrazie, ale pracując na kolorach czy w środowisku windy czy aplikacji nie zobaczysz różnic w podświetleniu. Innymi słowy w codziennej pracy nic nie widać.

 

Kolory nie są przejaskrawione, dużo można uzyskać operacjami z poziomu sterownika grafiki. Ja wolę przygaszone i zimniejsze barwy, jak wygląda masz kilka postów wyżej.

 

Biel jest... biała. Nie wali po oczach ale z szarym ma raczej mało wspólnego.

 

Boki są przyzwoite, najgorzej jest od dołu, ale generalnie - pracując na 24 - nie czuję wad, a kręcę się na boki. Jak oglądam film to rozwalam się na wyrku i wtedy barwy robią się nieco ciemniejsze, ale nadal daje radę.

 

Pod systemem i w prostym programie powinna dać radę.

 

http://www.ceneo.pl/3256680 nie warto dołożyć do 24? Z tanich monitorów na LEDach to mało jest przyzwoitych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...