Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szmit

LG Flatron W2343T-PF

Rekomendowane odpowiedzi

forteManager zaczął mi działać dopiero po zainstalowaniu sterów do ati - w2kxp_Omega_38421

 

Ktoś wcześniej wspominał że program niepotrzebny. Mam zupełnie odmienne zdanie... Możliwość definiowania sobie wielu własnych profili ustawień do których jest błyskawiczny dostęp z poziomu programu to rewelacja ! Dwa kliknięcia i już... bez bawienia się w menu osd. Przy definiowaniu też... przesuwanie suwaków za pomocą myszy jest nieporównanie bardziej intuicyjne niż grzebanie w menu osd.

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu to... jest całkiem niezła. To matryca TN cudów nie ma sie co spodziewać.. jeśli mamy możliwość ustawienia monitora na takim poziomie, że po wyprostowaniu głowy wzrok skierowany jest na górną część ekranu (prawie na górny plastik) to jest nawet lepiej niz dobrze. Zdarza mi się oglądać divix'y z odległości ok 1,5 m kiedy linia wzroku jest dokładnie w połowie - też jest nieźe :thumbup:

 

Gorzej jeśli monitor jest wyżej niż linia wzroku. Przy patrzeniu od dołu u góry ekranu pojawiają się przebarwienia tak jakby gradient - zupełnie nie do przyjęcia...

 

Wydaje sie być niezłym wyborem dla jednej osoby która wykorzystuje monitor w sposób tradycyjny - bez wykonywania akrobacji. Dla akrobatów matryca niestety za słaba. ;)

 

od wczoraj mam 2353 matryca pewnie dokładnie taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
........

od wczoraj mam 2353 matryca pewnie dokładnie taka sama

 

to moze skrobniesz o nim co nieco? Dalej jest mało informacji o tych nowych monitorach.

 

Co do programow do sterowania monitrem zdania nie zmieniam :) dla mnie to kolejny program w pamieci a mozna to zrobic z OSD choc moze mniej wygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku, a więc jak to się stało że zaszła potrzeba zmiany monitora. Ostatnimi czasy stawałem się posiadaczem karta graficznych opartych o rdzeń G92, znanym i lubianym kotlecikiem. Była to Galaxy 9600GSO 384MB, następnie zapragnąłem więcej mocy i kupiłem Gigabyte 8800GT, teraz za nie duża dopłata stałem się właścicielem karty Inno3D 8800GTS 512MB, kupionej z reszta od jednego z naszych forumowiczy. Zachęciło mnie do tego wyniki jakie w kręceniu karty widziałem i długa gwarancja realizowana w sklepie u mnie na miejscu ( Gdańsk esc.pl). Karta 8800GTS okazała się nie być tak dobra jak się po niej spodziewałem, wyniki w kręceniu były słabsze niż na screenach, które były raczej robione do osiągnięcia wyższych wyników w 3D marku, kręciła się gorzej niż poprzednia. Kolejnym punktem, a właściwie gwoździem by się jej pozbyć było to jaki obraz był wyświetlany na ekranie monitora CRT Hyundai Q790 przy rozdzielczości 1024x 768 @ 100Hz, powiem : rzeź, masakra, kibel. Na poprzedniej był on wyśmienity czysty, ostry, znakomitej jakości. Próbowałem innych przejściówek d-sub, kabli , bez efektu. Postanowiłem zmienić i tą kartę, upatrzyłem już nowego Gigabyte 9800GTX+ 1024MB za kwotę 530zl. Lecz tak sobie policzyłem i pomyślałem, kurde znowu koszty…

 

…Swojego „dżiforsa” wystawiłem na allegro zaczynając od kwoty za jaka ja kupiłem schodząc o kilka dyszek w dół po kilku dniach, myśląc by jak najszybciej się jej pozbyć, dużo nie tracąc, chętnych jednak brakowało. Nadszedł weekend a koleżka od karty 9800GTX+ przestał się odzywać, miałem więc okazje się z tym przespać. Zabrałem się więc za kombinowanie, lecz chwile… zaraz, zaraz… patrząc na TV Samsunga le32 a656 obraz był dobrej jakości, wiec wpadłem że to jednak zmienię monitor! Osoba od karty się odezwała kilka dni później mówiąc że była nad jeziorem, ale ja już miałem swój niecny plan. Szukałem czegoś co będzie zarazem dobre, tanie i starczy na kilka lat, szukałem czytałem i wybór padał na jakaś dwudziestkę dwójkę w cenie około 700zl, aż tu nagle znalazły się dwa rodzynki, w dobrej cenie można mieć LG W2343T-PF lub Samsunga 23 także w tej kwocie, trzeba myśleć przyszłościowo, stać się posiadaczem monitora HD ready. Bardziej byłem skłonny by wybrać „Samiego” – jak to piszą na zagranicznych forach. Lecz o wyborze przemówiła rozdzielczość, w drugim pokoju mam dwudziestkę o rozdzielczości 1680x1050 i wszystko jest jednak za małe, a żona ma dość dużą wadę wzroku, a „rozdziałka” będzie ustawiona na nominalną . Bałem i tak się trochę brać 23 cale w takiej rozdzielczości, lecz jak się później okazało niesłusznie. Wybór padł na LG ze względu na standardową rozdzielczość czyli HD, w samsungu była ona jakoś ~2100x1100. Poszukiwania telefoniczne po sklepach w mieście jednak okazały się z początku nieskuteczne, sklepy esc.pl i camino.pl nie miały możliwości i sprowadzenia, braki w hurtowniach, postanowiłem nawet zadzwonić na infolinie LG czy go nie wycofali… Okazało się jednak że w gralu (gral.pl) ściągną go dla mnie, zadowolony od razu zamówiłem i pozostało czekać na obiecanego sms`a z wiadomością o możliwości odebrania towaru. Nadszedł w końcu termin, tak jak obiecali dokładnie i we wtorek ucieszony pojechałem po odbiór nowego LG W2343T-PF…

 

 

 

cd po weekendzie -> sesja…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze skrobniesz o nim co nieco? (...)

 

wiele więcej napisać nie umiem.. tyle tylko że po wymianie na LCD rezerwowego koszmarnego crt z którego musiałem korzystać kiedy padła mi 19 CRT LG - zniknął problem piekących oczu. Chwilowo mam bardzo słabiutką kartę ati 7000 ale nie widzę żadnego zauważalnego spadku wydajności na full HD przy korzystaniu z aplikacji biurowych i internetu. Teraz jeszcze tylko jakaś niedroga agp RADEON HD z serii 3k i bedzie miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego podniecania się tym monitorem. Można by rzec jaka cena, taki produkt. Ja tam nie jestem zbytnio zadowolony. Chyba go sprzedam. Słabe kąty widzenia, do tego jakieś dziwne trzaski, kiedy monitor jest wyłączony. Chyba nie najlepsza jakość plastiku z którego wykonana jest obudowa powoduje takie "strzelania". Strasznie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tego podniecania się tym monitorem. Można by rzec jaka cena, taki produkt. Ja tam nie jestem zbytnio zadowolony. Chyba go sprzedam. Słabe kąty widzenia, do tego jakieś dziwne trzaski, kiedy monitor jest wyłączony. Chyba nie najlepsza jakość plastiku z którego wykonana jest obudowa powoduje takie "strzelania". Strasznie to irytuje.

 

ja bym prosił o odrobine obiektywnosci bo co ma niby znaczyć ze jaka cena taki produkt?

Jakie niby miał by miec kąty widzenia jak nie takie jakie wynikają ze specyfik TN? Wcale nie ma złych kątów widzenia tylko takie jak wszystkie monitory na takiej matrycy więc jeśli kupowałeś TN a chciałeś kąty jak w S-IPS to już miej pretensje do siebie. Za chwile napiszesz ze jestes niezadowolony z czarnobialej drukarki bo nie drukuje na kolorowo...

 

Acha, inne monitory TN nawet takie za 1500zł tez mają takie kąty wiec jakies nieporozumienie w tym co napisales.

 

Cos Ci trzaska? To wyslij na gwarancje, tylu uzytkownikow tu pisalo o nim i nic im nie trzaska.

 

Ja rozumiem krytyke ale z głową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym prosił o odrobine obiektywnosci bo co ma niby znaczyć ze jaka cena taki produkt?

Jakie niby miał by miec kąty widzenia jak nie takie jakie wynikają ze specyfik TN? Wcale nie ma złych kątów widzenia tylko takie jak wszystkie monitory na takiej matrycy więc jeśli kupowałeś TN a chciałeś kąty jak w S-IPS to już miej pretensje do siebie. Za chwile napiszesz ze jestes niezadowolony z czarnobialej drukarki bo nie drukuje na kolorowo...

 

Acha, inne monitory TN nawet takie za 1500zł tez mają takie kąty wiec jakies nieporozumienie w tym co napisales.

 

Cos Ci trzaska? To wyslij na gwarancje, tylu uzytkownikow tu pisalo o nim i nic im nie trzaska.

 

Ja rozumiem krytyke ale z głową...

 

Trudno mi o obiektywizm, kiedy nie za bardzo jestem zadowolony z zakupu. Powyższa opinia o tym monitorze jest moją subiektywną opinią, co jest oczywiste. Co ma znaczyć jaka cena, taki produkt? Dosłownie, to co znaczy. Żadnych ukrytych przekazów tam nie zawarłem ;)

Sprawa kolejna, kąty widzenia. Otóż kolego ten monitor nie jest moim pierwszym lcd i potrafię rozróżnić różnice pomiędzy matrycami TFT, a MVA, S-IPS. Moim zdaniem mój stary Samsung 930BF - 19" ma równiejsze podświetlenie szczególnie kolor biały jest ładniejszy, nie widać różnicy tak bardzo między lewą i prawą stroną monitora...., no i ma moim zdaniem minimalnie lepsze kąty widzenia, mimo że matryca to też TN, a monitor ma już 3 lata...Być może trafił mi się jakiś gorszy egzemplarz tego LG? Może takie moje szczęście faktycznie...

Co do gwarancji to myslę o tym, ale sam wiesz jak w tym kraju załatwia się gwarancję. Zresztą monitor już raz był w RAGZ-ie w Łodzi, wrócił jakiś tydzień temu. Wysyłałem go z powodu wybrzuszenia plastiku z prawej strony obudowy, dodatkowo miał przerwane łączenie pomiędzy frontem a częścią tylną w tym konkretnym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi o obiektywizm, kiedy nie za bardzo jestem zadowolony z zakupu. Powyższa opinia o tym monitorze jest moją subiektywną opinią, co jest oczywiste. Co ma znaczyć jaka cena, taki produkt? Dosłownie, to co znaczy. Żadnych ukrytych przekazów tam nie zawarłem ;)

Sprawa kolejna, kąty widzenia. Otóż kolego ten monitor nie jest moim pierwszym lcd i potrafię rozróżnić różnice pomiędzy matrycami TFT, a MVA, S-IPS. Moim zdaniem mój stary Samsung 930BF - 19" ma równiejsze podświetlenie szczególnie kolor biały jest ładniejszy, nie widać różnicy tak bardzo między lewą i prawą stroną monitora...., no i ma moim zdaniem minimalnie lepsze kąty widzenia, mimo że matryca to też TN, a monitor ma już 3 lata...Być może trafił mi się jakiś gorszy egzemplarz tego LG? Może takie moje szczęście faktycznie...

Co do gwarancji to myslę o tym, ale sam wiesz jak w tym kraju załatwia się gwarancję. Zresztą monitor już raz był w RAGZ-ie w Łodzi, wrócił jakiś tydzień temu. Wysyłałem go z powodu wybrzuszenia plastiku z prawej strony obudowy, dodatkowo miał przerwane łączenie pomiędzy frontem a częścią tylną w tym konkretnym miejscu...

 

to chyba logiczne ze na mniejszym ekranie efekt nierowneg podswietlenia albo katy widzenia nie bedzie tak zauwazalne jak na 23". Porownaj z innymi monitorami tej klasy bo ja widzialem zdjecia z neiktorych 22" i na zywo rowniez i np. w porownaniu z moim W2252TQ to zamiast czarnego swiecily na fioletowo jak lampka, kolory mialy wyblakłe itp itd do tego trafiaja sie takie kwiatki jak inputlag czy ghosting. A Ty piszesz o wadzie technologii TN ktora ma kazdy monitor, popatrz sobie chocby na zdjecia czerni innych monitorow to bedziesz mial porownanie i cos co mozesz oceniac.

 

No ale co znaczy jak sie zalatwia gwarancje w tym kraju? Piszesz ze monitor miales juz w serwisie i co? nie zalatwili? Trzymali za dlugo czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba logiczne ze na mniejszym ekranie efekt nierowneg podswietlenia albo katy widzenia nie bedzie tak zauwazalne jak na 23". Porownaj z innymi monitorami tej klasy bo ja widzialem zdjecia z neiktorych 22" i na zywo rowniez i np. w porownaniu z moim W2252TQ to zamiast czarnego swiecily na fioletowo jak lampka, kolory mialy wyblakłe itp itd do tego trafiaja sie takie kwiatki jak inputlag czy ghosting. A Ty piszesz o wadzie technologii TN ktora ma kazdy monitor, popatrz sobie chocby na zdjecia czerni innych monitorow to bedziesz mial porownanie i cos co mozesz oceniac.

 

No ale co znaczy jak sie zalatwia gwarancje w tym kraju? Piszesz ze monitor miales juz w serwisie i co? nie zalatwili? Trzymali za dlugo czy co?

 

Może i logiczne i akurat z tego jakiegoś większego problemu nie robię. Większym problemem są "trzaski", czy strzelania, czy jakby to nazwać. Generalnie monitor po wyłączeniu wydaje dziwne odgłosy, zapewne jest to plastik z obudowy. Wiadomym jest, że każdy telewizor czy monitor co jakiś czas sobie "strzeli" ;) ale nie co kilka sekund . Spać przez to nie mogę. Problem pojawił się po tym jak wrócił z reklamacji. Co do mojej pesymistycznej wypowiedzi odnośnie gwarancji, to chodziło mi o to, że wątpię żeby uznali za przyczynę gwarancji "trzaski" z obudowy monitora...Tyle, że problem jest irytujący. Wiadomo, że każdy sprzęt zrobiony z plastiku co jakiś czas sobie "strzeli" czy "trzaśnie" ale nie co kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do wlasciciela bo mam sprzeczne dane ile cali ma ten monitor 22 czy 23 ??.Na strone LG pisze ze 22 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na strone LG pisze ze 22 ?.

Jest napisane, a nie pisze :)

23"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest napisane, a nie pisze :)

23"

dzięki za info

 

ps to forum komputerowe a nie poprawnej polszczyzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się czaję na ten monitor, choć jest dziwnie tani. widzę, że jednak powyżej opinie są mieszane.

właśnie jestem zmuszony kupić monitor, mam max 750 zł na ten cel i sam już nie wiem na co się zdecydować. za duży wybór :P

 

w jednym sklepie polecają mi iiyamę http://www.gral.pl/preview/Iiyama/Iiyama_2...Full_HD_63.html

a w innym samsunga t220

 

w pierwszym sklepie stały koło siebie iiyama i inny lg i faktycznie kolory/jasność na iiyamie wyglądały lepiej [choć może to kwestia ustawień]. tak się składa, że na identycznej iiyamie pracuję i tu akurat nic mi nie skrzeczy/strzela w obudowie.

nadal polecacie ten monitor? kilku użytkowników się ujawniło - u was się nic nie dzieje?

to strzelanie obudowy wystąpiło u 1 osoby czy u więcej?

 

monitor muszę kupić jak najszybciej, a pośpiech jest złym doradcą, więc was pytam

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też się czaję na ten monitor, choć jest dziwnie tani. widzę, że jednak powyżej opinie są mieszane.

właśnie jestem zmuszony kupić monitor, mam max 750 zł na ten cel i sam już nie wiem na co się zdecydować. za duży wybór :P

 

w jednym sklepie polecają mi iiyamę http://www.gral.pl/preview/Iiyama/Iiyama_2...Full_HD_63.html

a w innym samsunga t220

 

w pierwszym sklepie stały koło siebie iiyama i inny lg i faktycznie kolory/jasność na iiyamie wyglądały lepiej [choć może to kwestia ustawień]. tak się składa, że na identycznej iiyamie pracuję i tu akurat nic mi nie skrzeczy/strzela w obudowie.

nadal polecacie ten monitor? kilku użytkowników się ujawniło - u was się nic nie dzieje?

to strzelanie obudowy wystąpiło u 1 osoby czy u więcej?

 

monitor muszę kupić jak najszybciej, a pośpiech jest złym doradcą, więc was pytam

 

pozdrawiam

ten LG ma 23 cale i fullHD ,a wiadomo ze za TN nie ma co przeplcac wiec ten LG to teraz najlepsza opcja.Więcej niż 700zł za TN nie opłaca się dawać,bo każda ma te same wady,słabe katy i niepełna paleta barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem ten monitorek i poki co oprocz cholernego zbierania odcinskow palcow i kurzu (ach jak ja kocham piano black :szczerbaty:) to zadnych wiekszych wad nie widze. katy widzenia dobre, skalowanie tez. chyba bede musial zbierac na nową grafikę bo moja 8800GT zaczyna niewyrabiac w takiej rozdzielczosci :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dostalem ten monitorek i poki co oprocz cholernego zbierania odcinskow palcow i kurzu (ach jak ja kocham piano black :szczerbaty:) to zadnych wiekszych wad nie widze. katy widzenia dobre, skalowanie tez. chyba bede musial zbierac na nową grafikę bo moja 8800GT zaczyna niewyrabiac w takiej rozdzielczosci :szczerbaty:

Ja mam pytanie co do kątów,czy są jakieś większe przebarwienia miedzy górną a dolna częścią ekranu(spowodowane właśnie kątami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiego sklepu nie włażę to polecają tą iiyamę, podobno mimo wszystko jakby lepiej na niej obraz wygląda.

sprawdzaliście czy wam czarny nie przebija na góre/dole [kiedyś samsung miał ten problem]? wystarczy odpalić wygaszać ekranu ten z czarnym tłem. w pracy mam tą iiyamę i czerń bez zastrzeżeń mam.

 

ma ktoś podejrzenia dlaczego ten lg taki tani?:)

 

no i czy tylko 1 użytkownikowi trzaska obudowa po wyłączeniu czy to częściej występujący motyw?

 

 

ciągle się waham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem ten monitor i muszę powiedzieć że jestem jak narazie zadowolony :) Troche nie jestem przyzwyczajony jeszcze :D Wcześniej miałem 19calowego XX letniego crtka. Jak przeprowadzę wstępne testy w grach to napisze więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do jakiego sklepu nie włażę to polecają tą iiyamę, podobno mimo wszystko jakby lepiej na niej obraz wygląda.

sprawdzaliście czy wam czarny nie przebija na góre/dole [kiedyś samsung miał ten problem]? wystarczy odpalić wygaszać ekranu ten z czarnym tłem. w pracy mam tą iiyamę i czerń bez zastrzeżeń mam.

 

ma ktoś podejrzenia dlaczego ten lg taki tani?:)

 

no i czy tylko 1 użytkownikowi trzaska obudowa po wyłączeniu czy to częściej występujący motyw?

 

 

ciągle się waham...

 

Wady sa takie jak u monitach opartych na matrycy TN standardowo, tak i trzeba przyznać że się kurzy strasznie.

Poza tym nic nie trzaska, koleś ma coś z nim nie tak, raczej rodzynek.

 

Przez tą "atrakcyjną" cenę przez chwilę był niedostępny w sklepach (- jak i były braki w hurtowaniach), znikł całkowicie, ale nowa dostwa sie pojawiła i nie ma już problemów z kupnem.

Wart naprawdę polecenia bo:

- duzy obszar roboczy - rozmiar 23 cale, full hd - rozmiar piksela jest idealny (praca w systemie, tekst itp), łącze DVI D oraz dsub (czyli cyfrowo i analogowo), możliwość powieszenia na ścianie

a także najważniejsze stosunek jakość/cena na 5+, za siedem stówek chyba najlepszy zakup. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej dlugosci jest ta linijka na tytułowym monitorze ?

moge jeszcze prosic o zrzut ekranu ze strona głowna przykladowo onetu, jestem ciekawy ile tla zostaje po bokach

pzdr

linijka_30_cm_szeroka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne dzięki mjtoshi2000

jednak troszkę mniejsze będą czcionki niż na mojej 19'' 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...