Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barth89

3 piski i koniec (ASUS M2N-E 570 Ultra)

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem BIOSa, było kilka problemów, komputer się nie chciał włączyć, więc pokombinowałem z tymi jumperami na płycie głównej (w sumie nie do końca zrozumiałem instrukcję, bo tam było coś o odinstalowaniu baterii itp. a nic takiego nie robiłem), więc ułożyłem je tak jak na obrazku instrukcji płyty głównej, włączyłem komputer i w sumie zadziałał normalnie od tego czasu (potem oczywiście ustawiłem je na pozycje defaultowe, tak jak było na początku). Od nowa zainstalowałem BIOSa, wszystko poszło gładko, wczytałem ustawienia domyślne BIOSu, później zmieniłem na takie, jakie miałem wcześniej, włączyłem komputer i działa wszystko, tylko jest jedno małe ALE...

 

Od czasu do czasu, np. przy ponownym uruchomieniu komputera, słyszę trzy krótkie piski z płyty głównej i dalej się nie uruchamia już windows itp. Odczekam trochę, nic nie robiąc i komputer po czasie znów uruchomi się normalnie. Zaznaczam, że żaden kabelek się nie przemieścił i nie poluzował.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji masz napisane co oznacza dana ilość pisków.

 

Ew. na stronie producenta twojego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nic nie ma... Nie żartuję, całą przejrzałem 2 razy...

 

Problem w sumie w tym, że nawet gdybym wiedział co to jest to nie wiedziałbym jak sobie z tym poradzić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn w jakim sensie co mam? BIOS jest Phoenix'a. Piski wyglądają tak - 1 długi + 3 szybkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn w jakim sensie co mam?

Pamięć - jaką dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeIL Dual Ultra 2 GB DDR2 800 MHz & PDP Patriot 2 GB DDR2 800 MHz

 

Co może być nie tak? Wrzucić zdjęcia z BIOSu albo foty z CPU-Z? ;>

 

W ogóle to póki co problem ten nie występuje. Czy to może się samo naprawić?

Ewentualnie to czasem słychać coś jak zakłócenia z głośników, kiedy słucha się muzyki i np. zwis windowsa, ale nawet nie trwa to sekundy. To może mieć związek jakiś?

 

P.S. I jeszcze jedno pytanko - niezbyt wiedziałem jak obsługiwać się zworkami (nie wiedziałem co z nimi zrobić) i myślałem, że trzeba je przekrzywić i ze sobą złączyć itp (oczywiście nie zrobiłem tego, ani nie próbowałem nic na siłę zrobić, ale trochę mocniej je obmacałem :P ). Możliwe, że coś zepsułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...