Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

es1o

GA-MA78GM-S2H - problem z klawiaturą USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA78GM-S2H i mam problem z klawiaturą.

Mianowicie nie mam obsługi klawiatury USB w biosie oraz w programie rozruchowym GRUB. Po prostu klawiatura nie działa, nie mogę wejść do Biosu, ani wybrać systemu operacyjnego do uruchomienia.

Problem rozwiązuje w ten sposób, że wypinam i wpinam klawiaturę, wtedy łapie i mogę np. nacisnąć "del" aby wejść do biosu.

Czy ktoś z Was ma ten sam problem i wie jak go rozwiązać? Nie chcę mi się każdorazowo wypinać i wpinać klawiatury żeby wejść do Biosu czy włączyć windowsa.

Oczywiście z poziomu systemu operacyjnego wszystko jest w porządku, klawiatura działa, problem właśnie jest taki, że załącza się dopiero przy systemie operacyjnym.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

PS. Mam włączoną obsługę klawiatury USB w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios, zakładka Integrated Peripherals. Opcje dotyczące USB daj na Enabled, szczególnie USB Keyboard Support

Sprawdź inną wersje biosu, bo może ta ma problemy z obsługa klawiatur USB. Jak nie pomoże, kup przejściówkę USB - PS/2 i poprzez nią podłącz klawiaturę do komputera (fioletowe wyjście PS/2 na tylnym panelu płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy, bodajże F8A, a obsługę USB mam włączoną. Na poprzednim biosie był ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj bios zworką. Poza tym raczej unikaj wersji beta biosów.

Jak już napisałem, ostateczność, to przejściówka - koszt to ok. 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic. Na biosie który był dostarczony z płytą był ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz do innego portu USB na płycie :P U mnie w biosie wykrywa tylko na 1 czy 2 porach klawiature na usb. Mam większą siostre i tak jest spróbuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozwiązałem problem, trzeba było wejjść do biosu, odłaczyć klawiaturę i podłączyć, a następnie zapisać ustawienia, aby zapamiętał port do którego zostałą ona podłączona. :)

 

 

 

EDIT:

Dobra jednak tylko raz tak zadziałało... :/ Nadal mam ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...