Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BigBadMoon

Zestaw do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce taki zestaw do ceny 3800 zł (jest to cena maksymalna, jaką mogę wydać na komputer+monitor). Będzie on słuzył do wszystkiego, ale przede wszystkim do Internetu, muzyki, filmów, środowisk oprogramowania SubiektGT, AutoCAD, Matlab, labVIEW, czasem zagram zapewne w jakąś grę, co by sie rozerwać ;P. Oto Zestaw (decyzje podejmuję dziś wieczorem do 23 i zamawiam sprzęt):

 

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

665 zł

 

Płyta główna:

Asus P5Q SE /intel P45/

369 zł

 

Pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK

199 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

259 zł

 

Drugi dysk twardy:

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

179 zł

 

Karta graficzna:

Gainward Radeon HD4870 GoldenSample 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699 zł

 

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-216D SATA (black)

110 zł

 

Klawiatura:

Logitech Internet 350 Keyboard Black PS/2

50 zł

 

Mysz:

Logitech RX1000 Laser Mouse USB

75 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 331 (Black)

149 zł

 

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

345 zł

 

Monitor:

LG W2252TQ-PF (2ms, DVI)

699 zł

 

 Suma: 3798 zł brutto

 

 

 

btw, nie chcę RAIDów, bo są awaryjne i jak coś mi się wysypie to leżę,a nie mogę sobie na to pozwolić. Nie będę na pewno dokupował drugiej karty graficznej, więc nei potrzebuję SLI ani Crossfire, firewire też zbędne - dlatego wybrałem tą płytę Asusa. Chyba że polecicie coś lepszego ;) Pozdrawiam i dzięki za wszelkie wskazówki i podpowiedzi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

ASRock M3A790GXH/128M

Patriot DDR3 PC10666 2x2048MB 1333MHz CL7.0 EP LLK

Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300, NCQ)

Palit XpertVision Radeon HD 4870 Sonic 512MB DDR5 PCI-E BOX

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Pentagram Silent Force 450 Value

+

LG 22" LCD W2253TQ-PF

+

mysz, klawiatura jaka Ci się podoba :E

 

Wartość produktów: 3663,00 zł

 

Przyszłosciowa podstawka AM3!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, dzięki za odpowiedź, ale dysk za mały dla mnie ;p musiałbym dokupić jeszcze jeden, czyli wyjdzie ponad 3,8k. Co więcej słyszałem o jakiejś partii seagate, że są wadliwe. Tez bym chciał tego uniknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest całkowicie nowa seria, awaryjność serii 7200.11 została wyeliminowana.

 

Tak, czy inaczej odradzam kompletnie kupowanie zestawu opartego na LGA775, jaki to powyżej zamieściłeś, lepiej już jeśli ów budżet wydaje Ci sie za duży wziąć Phenoma 940BE z AM2+, tansza płyta główna, DDR2 niżeli E8400, który za czas jakis moze sie okazac niewystarczajacy (2rdzenie względem czterech).

 

Dysk - 640GB (+40zł i najlepiej jesli juz WD6400AAKS), zestaw bardzo opłacalny... Tymbardziej, ze grafa za 534zł :E, lepszy monitor Full HD... E8400 i LGA775 nie jest najlepszym posunięciem...

 

EDIT: WD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dałeś mi do myślenia :) dzięki wielkie. A co do grafy, to nie będzie ona gorsza/mniej wydajna niż ten gainward? Aha, jeszcze powiedz mi, skąd bierzesz ceny, bo chciałem wszystko kupić w esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety troche bedzie, tymbardziej jeśli myślisz o kupnie monitora, który Ci polecam (1920x1080), ale sam zaznaczyłeś ze gry sporadycznie :D

 

Moze sie tam przydac dodatkowy RAM, lecz to juz wyjdzie troche ponad budżet, ale 4870 to bardzo dobra grafa, powinna Cię zadowolić.

 

Mimo wszystko polecam Ci zakup AM3 - Phenoma 955, wydajnosc własciwie na poziomie Core i7, podstawka która oferuje wsparcie na nadchodzace procesory, (raczje sie nie zanosi by w najblizszym czasie - 1,2 lata AMD wydało inny socket, a nawet jeśli w myśl ich dotychczasowego działania szanse istnieje, ze zostanie obsłużony przez AM3 nowy procek, zaś LGA775 własciwie już umarło, obecnie 1366 oraz w planach gorszy 1152 o ile dobrze pamietam w tym roku bedą na topie).

 

Sorry za składnie i błędy interpunkcyjne ale juz zasypiam, Dobranoc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) dzieki, jeszcze mi tylko podaje ten sklep, z którego wziąłeś ceny i idę spać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

agito.pl :finger:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jeden mały problem, ta płyta, którą mi podałeś nie obsłuży AM3 i DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
    • Gsync dalej ssie, migotanie w Alan Wake 2 dalej takie samo. W sumie przy ponad 70+ FPS nie widzę już rozrywania obrazu, wady wzroku mają swoje plusy  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...