Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xlukx

Phenom II 810 lub 995 BE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam następujący dylemat, który wziąć procesor. Waham sie pomiędzy AMD 810 AM3 a 955.Procesor chciałbym podkręcić w miarę dobrze , ale bez podbijania napięcia (mniejszy pobór AC) na płycie gł. GIGUSIA UD4P lub MSI 790GX-G65. Zależy mi na tym właśnie aby nie podbijać napięcia, tylko jechać na max. FSB bez podb. napięcia. 955 BE ma 6 MB cache, a 810 ma 4 MB, i nie wiem za bardzo czy opyla się dopłacać do 955. Natomiast samego procka chciałbym do ok. 3,5 GHz O/C i nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma. Czy wystarczyłby mi 810 w AM3 na ddr3 czy lepiej 955 BE w AM3. Jeszcze jedno czy do tych procków można wziąć 6 GB pamięci w tri-channel (które by działały w dualu - czy jest taka możliwość) czy standardowe 4gb ram w dualu. Bo ceny są podobne jeśli chodzi o mid-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany nic nie zdziałasz bierz 955 gdyż ma więcej cache co przydaje się choćby w GTA IV, Crysis.

3.5GHz - musisz podbić napięcie przynajmniej o 0.1v(jak sztuka będzie rewelacyjna).

Bierz 2x2GB OCZ w Dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Trudno będzie pójść w okolice 3,5GHz bez podnoszenia napięcia.

2. Kręcenie przez FSB/HTT to podnoszenie taktowania pamięci. Może się okazać, że nie każda pamięć pozwoli na to. Lepszym wyborem będzie zakup CPU z odblokowanym mnożnikiem 940BE lub 955BE. Ponieważ myślisz o pamięciach DDR3, pozostaje 955BE

3. Po co brać Tri - Channel, skoro CPU obsługuje Dual Channel? Albo uruchomisz RAM w trybie single, albo jeden moduł będzie się tylko kurzył. Lepiej kupić 2x2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jeśli zachodzi potrzeba zmiany napięcia o 0,1V mogę uczynić :) co do pamięci to chodzi mi oto , czy popularne zestawy typu 3x2GB tri-channel poszłyby na AMD w 3x2 Dual-channel. Rozchodzi mi się oto że niektóre 2x2 dual są w cenie 3x2gb tri-cha, a wolałbym właśnie kupić 3x2gb tylko nie wiem czy odpaliłyby się na płycie AM3 w dualu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupić 2x2 w cenie 3x1 - bo tak też jest?

bierz OCZ 1333 cl6 za 300zł i będziesz zadowolony.

PII955 robi czasem i 3.7-3.8 bez podnoszenia napięć... czasem

 

Co do 3.5 ghz - mój procesor szedł bez zmiany napięć na tyle, więc jest to możliwe, niektóre 940 też tak ida.

 

PS: 6 gb to chyba tylko dla szpanu jest potrzebne - lepiej kupić szybsze 4 niz wolniejsze 6.

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/...DR_CL6__90.html

O coś takiego - choć tutaj niedostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega kupi 3x2GB to nie będzie ani triple, ani dual, tylko single channel. I za przeproszeniem, wszelkie zyski z DDR3 pójdą się... bo przepustowość szlag trafi. 3 kości na AMD to tzw. fail. Albo 4x1, albo 2x2GB. Ewentualnie 4x2GB, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , czyli wezmę 2x2 GB 1666MHz, a co do proca to myślę że poczekam na 955BE tylko niech pojawią się w sklepach bo na razie dość krucho z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystko kupić w 1 sklepie i chodziło mi o e-market, a tam nie było 955. Co do Agito to nie wiem cz dobry sklep jak tak to biore :) Zastanawia mnie jeszcze RAM czy 3x2 tri, czy 2x2 dual ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jeszcze RAM czy 3x2 tri, czy 2x2 dual ?

A na kiego Ci 6GB, gdy nawet w pamięciożernych grach nie wykorzystasz nawet 4GB? Kup 2x2GB i będziesz zadowolony.

Loofah

Co do 3.5 ghz - mój procesor szedł bez zmiany napięć na tyle, więc jest to możliwe, niektóre 940 też tak ida.

940 obsługuje tylko DDR2 więc w tym konkretnym przypadku (pełne AM3) odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem bo mam mały mętlki w głowie ;) czy lepiej 6gb czy 4gb w szybszych CASach ? Mam zamiar instalować Vistę x64 SP1 więc lepiej chyba wziąć 2x3 GB tak myślę bo Vista co jak co ale więcej wymaga RAM niż XP sp3. Co do AM3 to biorę na pewno bo bardziej przyszłościowe niż AM2, jak wyjdą proce na tym sockecie to nie będę musiał wymieniać płyty AM3 oraz ramu w ddr3, także tylko proca większego z większym cache itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kupuj 2x2GB na niskich timingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o 940 bo podobny do 920/810/710/720 mniej więcej wszystkie mają takie samo OC - wiadomo ze ddr3 nie ma na 920/940 - ale sa już 945/925/955...

Bierz 2x2 Gb i przestań pisac o 3x2 bo to głupota - ja nie zauważyłem różnicy pomiędzy 2 a 4 GB na viście 64 bit ultimate, nawet przy większości gier, a co dopiero różnica 4 a 6 - zerowa albo i ujemna bo gorsze timingi w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w tym temacie ze został poruszony temat 3 modułów RAMu i mam takie pytanie, gdyż w sklepie widziałem promo ze w 3RAMy były w cenie 2RAMow wiec się chyba opłaca wziasc te 3szt i czy można do tego dokupić pojedyncza kostkę zęby pracowały w dualu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem w tym temacie ze został poruszony temat 3 modułów RAMu i mam takie pytanie, gdyż w sklepie widziałem promo ze w 3RAMy były w cenie 2RAMow wiec się chyba opłaca wziasc te 3szt i czy można do tego dokupić pojedyncza kostkę zęby pracowały w dualu ?

po pierwsze pokaż gdzie tak widzisz. Po drugie nic z tego-musiałbyś dokupić całkiem inną kość... a problemów co niemiara(chyba że lubisz lotto i nie kręcisz)... no i zwykle 3x2 w tej samej cenie co 2x2 są gorsze... (większe opóźnienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2x3 GB

 

Nie ma modułów 3GB, są moduły 512M, 1GB, 2GB, 4GB itd, ale nie ma 1,5GB, 3GB, 6GB itd.

Wszystkie moduły w jednej "kostce" maja pojemności będące wartościami liczby dwa do całkowitej potęgi

2^30=1GB

2^31=2GB

2^32=4GB

 

Są zestawy 3x2GB dla inteli trojkanałowych i 2x2GB dla amd'ków dwukanałowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze pokaż gdzie tak widzisz. Po drugie nic z tego-musiałbyś dokupić całkiem inną kość... a problemów co niemiara(chyba że lubisz lotto i nie kręcisz)... no i zwykle 3x2 w tej samej cenie co 2x2 są gorsze... (większe opóźnienia)

 

Jak chcesz zobaczyć to w kompytroniku masz moduły firmy corsair 1600 3*2Gb CL8 za 492 a 2*2GB CL7 masz za 485 wiec za 7zl masz 2GB więcej, wiec podejrzewam ze więcej zyskam 2GB więcej niż OC RAMu chyba opłaca się mnożnik pamieci obnizyc ? albo sprzeac te 2GB i kupic 2*1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz zobaczyć to w kompytroniku masz moduły firmy corsair 1600 3*2Gb CL8 za 492 a 2*2GB CL7 masz za 485 wiec za 7zl masz 2GB więcej, wiec podejrzewam ze więcej zyskam 2GB więcej niż OC RAMu chyba opłaca się mnożnik pamieci obnizyc ? albo sprzeac te 2GB i kupic 2*1GB

tylko że jest to cena "ściema" -towaru dawno już nie mieli, więc ceny nie zmieniali (zresztą nawet gdyby przyjąć tą cenę to 7-7-7-20, jest lepsze od 8-8-8-24...). Popatrz jak jest w innych sklepach. A jak musi być kompuszronik, to jedyne ciekawe(z 1600Mhz) co widzę to

OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Reaper 390zł

OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium 368zł

(co prawda nie ma towaru na dzień dzisiejszy, ale na pewno pojawi się w dzień, dwa <nie zdziwiłbym się-jakby już mieli, ponieważ aktualizują stronę około północy>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...