Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniel105

Problem z OC AMD x2 4000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym overlockerem czy jak to sie tam nazywa i mam takie pytanko, problem. A mianowicie, wykręciłem mojego athlona z 2100 mhz na 2700mhz, niestety musiałem podnosić napięcia przy CPU na +25mv, DIMM na +350mv a NB na +50mv, bo tak polecił mi znajomy, i problem jest z dalszym podkręcaniem, bo mimo że podnosze napięcia to to nic nie daje, po prostu na 2800mhz nie wstaje, komputer jaki podkręcam jest w podpisie, pamięci cl4 i nie wiem co dalej ? Czy to już koniec OC ? Temperatury w stresie to około 60 stopniu ale dopiero po około 1, 5 godziny stresu w Othosie a tak to około 58. Czy to koniec czy da sie coś jeszcze zdziałać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony HT-Link? Może poluźnij timingi, daj CL5 5-5-15, Command Rate na 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000+ sie dobrze nie krecily.. bo to chyba windsor nie jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memclock 667 i 5-5-5-15, HT x4(800), wylacz w biosie AMD Cool&Quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na początkującego to niexle sobie radzisz :)

 

chyba już twój proc się skończył. mój po 700 mhzach też już sie skończył. tylko valida szło na nim zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zejdź z HT-Link na 3x (600), i zacznij podnosić wyżej napięcie na CPU. do 1,5V możesz spokojnie dojść. Tyle, że już teraz masz temp. trochę wysokie. Jakie dokładnie masz chłodzenie, jaki przewiew w obudowie.

Jaka temp, chipsetu na płycie, sekcji zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie boxowe, z przodu wentyl wciągający a z tyłu wyciąga, temperatura płyty głównej to 35 stopni, a ile to jest dokładnie mV ? Bo na płycie mam wszystko w nich zamiast w V i jeszcze jedno pytanie, czy jeśli podnosze napięci procesora to musze podnosić też napięci DIMM i NB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie musisz podnosić napięcia DIMM i NB. Zacznij od procesora, dodając po +25mV, a w zakładce biosu HardWare Monitor lub CPU-Z zobaczysz choć z błędem, wartość Vcore.

 

 

Co do chłodzenia - zacznij się rozglądać za czymś bardziej solidnym, choćby Arctic Freezer 64Pro (używka), bądź Pentagram Karakorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym już coś kupił ale skoro nie chce sie dalej kręcić to po co mi lepsze chłodzenie jak teraz temperatura nie przekracza 61 stopni, a ona nie jest jeszcze taka zabójcza... najpierw to za innym prockiem sie rozejrzę, no chyba że coś jeszcze wykombinuje albo wy cos doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj wpierw max HTT.

Mnożnik CPU na 5x

HT-Link na 3x(600)

Dzielnik RAM na 533, timingi na CL5 5-5-15 2T, napięcie zostaw jak teraz masz ustawione.

Napięcie na NB podbij o 0,1V.

Wtedy zacznij poszukiwania max HTT.

Bo możliwe, choć mało prawdopodobne, że to nie CPU ale RAM, lub płyta go trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 61C w rozumiem w stresie ? 100%obciazenie?

Na BOX-ie nie radze dawac nawet 1,40V. Bedzie za cieplo

a po co napiecie wieksze na NB?!

Jak wykrecalem swojego Athlona x2 na 2,4@3,6Ghz nie ruszalem V NB przy HTT(FSB)330Mhz. Chipset mobo taki sam jak autora. 690G to b.dobry chipset!!!! max HTT udało mi sie wyciagnac 430Mhz, napiecie NB zwiekszylem dopiero przy 380Mhz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojot26 to zrób foto albo napisz gdzie co i na co pozmieniałeś.. będę wdzięcnzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest napisane.

 

W sumie napisze Ci.

Mozesz sprobowac dac proca na 2,8Ghz, napiecie daj 1,4V. Wiec 10,5x267MHZ, HT x4(800), memclock 667 CL4-4-4-12.

Wiecej juz nie radze, poniewaz masz BOX-a. Napiecia pamieci nie zmieniaj, niech bedzie na auto. Tak samo z NB, tez auto.

 

EDIT2: Miej otwartą bude :)

 

EDIT3:

Aaaa i mozesz powylaczac w biosie te wszystkie Kontrole predkosci FAN(tzn wentylatora) Jesli to wylaczysz wentylator caly czas bedzie ci chodził pelna predkoscią. Nie wiem jak masz.

 

EDIT3:

Ja sam obecnie jade na BOX-ie(tymczasowo) i mam 3,0Ghz ale przy napieciu 1,20V :) temp. w idle(spoczynek) 42C i 58C stres(obciązenie).

 

Jesli bedziesz zmieniał chlodzenie zaopatrz sie w jakąs dobrą paste termoprzewodzącą, np. Arctic Silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem goodrama 2gb cl5 800mhz i na nich wykręciłem tylko do 2400, i teraz specialnie kupiłem A-Daty cl4 EE do OC i okazało by sie że znowu pamięci blokują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci nie blokują. jak cos jest nie tak to memclock daj 667 i CL 4-4-4-12 lub 667 5-5-5-15.

 

EDIT: I tak sporo proca pocisnąles, na 2,8Ghz prawie. dobra sztuka Ci sie trafiła, zmienisz chlodzenie to moze dojedziesz do 3,0Ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje zmiana timingów ani napięcia.. Chyba koniec... To nic trudno, narazie poczekam i zaczne odkładać na nowy procesor albo albo cały nowy socket..

W co teraz opłaca sie inwestować w miare tanim kosztem ? Am3 ? W intela nie chce sie zapuszczać bo są drogie a poza tym jeśli w przyszłości znowu chciał bym zmienić procesor to znowu zmiana płyty głównej a amd robi to jakoś że nowe procki pasują do starszych płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i masz racje. cieplo troche by było. Płyte głowną masz wporządku, mozesz kupic sobie w przyszlosci jakiego X3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jeśli chciał bym sie przesiąść na takiego phenoma x3 to konieczna jest zmiana płyty głównej ? Jeśli tak to mniej więcej jakie koszty mnie czekają co do płyty głównej z AM3 i phenomem x3 ? I czy dobre są to procesory do domowego multimedium ? Gry, filmy, muzyka itd.

I czy x3 jest na socker am2+ czy am3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta twoja mobo to ktora dokladnie:

A690GM2MA-8EKRS2H

A690GM2MA-RS2H

A690GM2MA-8KRS2H

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj trochę, na forum jest gdzieś temat krok po kroku jak podkręcić tego procka- nawet taka małpa jak ja podkręciła tego proca :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta plyta obsluguje Phenomy II, ale Phenomy pierwszej generacji 95W, na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nic. Wielkie dzięki za pomoc, narazie te 2700mhz powinno wystarczyć, pożyjemy zobaczymy. Dzięki za pomoc, sory za stracony czas i pozdro all...

Można zamknąć chyba ze ktoś chce jeszcze cos pisać.. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...