Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cyb3rm4n

Fujitsu Siemens ScenicView P24W-5 ECO

Rekomendowane odpowiedzi

Fujitsu Siemens ScenicView P24W-5Eco

 

Witam serdecznie

 

 

 

W dniu dzisiejszym pozwolę sobie na mała recenzję monitora Fujitsu Siemens P24W-5 Eco. Od pewnego czasu poszukiwałem monitora ,który będzie w stanie zastąpić moje stare już powoli za Male 19 ? tez Fujitsu . oczywiście w obecnych czasach gdy ceny monitorów Tn są bardzo niskie , posiadają nie zliczone ?miliony? danych o kontrastach , czasach reakcji myślałem że wybór będzie dość prosty jednak tylko myślałem ?

 

 

 

 

 

W ilości ofert które przejrzałem chciałem kupić coś dobrego w rozmiarze 24 cali i z rozdzielczością fullHD .Oczywiście na pierwszy rzut poszły TN?ki wszystkich producentów , jednak że zajmuję się trochę grafiką postanowiłem kupić coś na innej matrycy .Przeszukałem wszystkie sklepy , portale aukcyjne i ceny mnie zabiły . Kupić coś fajnego poniżej 2000 zł było osiągnięciem .Zależało mi na gwarancji , monitory lubią się psuć .Więc poszukiwania się rozpoczęły.

 

 

 

Na pierwszy plan poszedł HP 2475W , który był na jednej z aukcji jako monitor używany przez pól roku .Pomyślałem ?fajnie .Aukcja toczyła się dość szybko i cena osiągnęła lekko ponad 2000zł co dla mnie było za dużo.Po wielu tygodniach byłem zdecydowany już na Hundyai?a W241D , jednak niskie oceny jakie dostał za jakość obrazu mnie przestraszyły .W późniejszym czasie miałem okazję zobaczyć go z bliska i nie zrobił na mnie wrażenia jako monitor z S-PVA .Faktycznie obraz był średni . Mijały miesiące i pokazały się HP 2465 . Monitorki fajne lekko używane . Miały 2 x DVI wiec gdy już ugadałem się z moja drugą lepsza połowa ze go biorę , wszystkie zniknęły . Znowu zostałem bez monitora. Dużo wody w wiśle upłynęło , śniegi stopniały , więc znalazłem Samsunga 245T .Samsung a matrycy S-PVA , oczywiście 24 calowy wszystko fajnie ,ale używany i za 2000zł z drugiego końca polski .Jako że mam TV Samsunga z którego jestem zadowolony chciałem go brać , jednak sprzedający coś marudził wiec to zostawiłem .

 

I teraz już właściwa treść jeżeli userze doczytałeś do tego momentu dziękuję Ci ze miałeś ochotę i tyle zdrowia :P .

 

Znalazł się Fujitsu Siemens P24W-5 ECO . Cena super . Okolice 1500 zł więc super .W końcu będzie dobry monitor . Na stronie o której wszyscy wiemy ( prad.de ) napisali ze to S-IPS lub S-PVA . Czyli pozytywnie ! Na stronie Fujitsu że to TN ! Hola Hola biały wojowniku tutaj tak ,a tam tak ? Coś jest nie ten teges . Więc słuchawka w dłoń szybki telefon i okazało się że na 99% będzie to IPS?owa matryca. Dogadałem się ze sprzedającym ze jakby to okazała się TN to mogę ja oddać , ale okazało się to tym co widać pod spodem :

 

p1030604.jpg

 

 

 

 

 

 

Pierwsze wrażenie :

 

 

 

Wszystko fajnie . Pudło ogromne , jednak trochę trącało brzydotą .Mogli się postarać o jakąś grafikę .Zwykły karton z jakimś czarno białym nadrukiem . W sumie nie kupowałem pudła ,a monitor !

 

Szybkie wypakowywano i moim oczom ukazał się wielki potwór ! Myślałem że będę musiał coś składać jednak nie. Monitor od razu złożony gotowy żeby go postawić . W pudełku znajdowały się :

 

1.Instrukcja

2.Karta gwarancyjna

3.Kabel DVI-DVI

4.Kabel D-sub ? D-sub

5.Kabel Jack- Jack

6.Kabel do HUB?a USB

7.Plyta ze sterownikami i oprogramowaniem

 

No i tutaj pierwszy minus ! Nie ma kabla HDMI-HDMI ! Moim zdaniem nie duży minus , ale zawsze .

 

Z tyłu monitora znajduje się bialy plaski lekko maskujący wtyczki . Po podłączeniu i włączeniu wita nas logo producenta oraz zapala się niebieska dioda w menu. Co do diody nie jest to fizycznie dioda skierowana do nas jednak biało ? mleczny prostokątny plastik na który z góry świeci dioda wiec światło nie meczy oka przy pracy.

 

Menu jest dość intuicyjne dla kogoś kto pracował już z monitorami tego producenta jednak łatwo się jest pogubić jeżeli pomylą Ci się przyciski bo lewym akceptujemy wybór ,a prawym wychodzi z podmenu . W środku znajdują się strzałki do nawigacji . Po przytrzymaniu strzałki do góry wybieramy źródło sygnału wideo. Jako że monitor posiada głośniki pojawił się drugi minus . Dlaczego producent nie pomyślał nad jakimś pokrętłem do zmiany głośności ? To już większy minus , bo uciążliwe jest zmienianie głośności w menu za każdym razem . Od razu przetestowałem USB , które znajduje się z lewej strony monitora . Ilość to 2 sztuki , dla mnie wystarczająco . Sama matryca nie obraca się względem lecz obraca się z podstawka .Dziwnie to wygląda jednak do obrotu wystarczy niewielka ilość siły . Jako że monitor posiada też dość dużą szynę do ustawienia wysokości , nikomu nie powinno sprawić problemu ustawienie odpowiedniego poziomu . Ciekawą rzeczą o której nie wiedziałem przy zakupie jest czujnik światła znajdujący się na górze obudowy . Dobra rzecz , jednak mi nie potrzebna . Dla niektórych osób minusem będzie brak pivotu , dla mnie mało ważna rzecz .

 

 

 

Jakość obrazu :

 

Po ukazaniu się tapety z windowsa powaliło mnie .Obraz ostry i wyraźny żadnego problemu z czytelnością . Od razu włączyłem duże zdjęcia żeby zobaczyć kąty widzenia . Obraz nie traci duzo na jakości nawet przy ostrych kątach rzędu ok. 165 stopni . Od dołu też nic się nie dzieje wiec raczej nie będzie to TN chyba ze jakaś z super ekstraklasy .

 

 

 

Filmy w fullHD naprawdę powalają na kolana . teraz widzę te szczegóły i nasycenia kolorów. Coś pięknego .Czas teraz na photoshopa .Odpaliłem no i teraz to jest miejsce do pracy ! Naprawdę miejsca jest bardzo dużo , raczej nikt nie będzie miał problemu z miejscem . Jest go pod dostatkiem .podobnie sprawa się ma w edytorach tekstu . Dwie strony w Office SA wyświetlane obok siebie i czytelność tekstu jest na bardzo wysokim poziomie .

 

 

 

Rozrywka :

 

Jako że od czasu do czasu lubię sobie pograć w Call of Duty 4 , stało się to wykładnikiem w obecnej mojej recenzji . Zmieniłem rozdzielczość na 1440x900 i jakość jest zadowalająca .Smużenie nie jest problemem , bo matryca ma 6ms gtg więc nie ma tragedii . Pewnie wymagającym graczom będzie smużyć dla mnie jest dobrze .

 

Podłączyłem również Xobxa 360 pod HDMI , fakt trzeba było się namęczyć żeby ustawić dobre kolory, ale wolę jednak grać na telewizorze .

 

Strony internetowe wyświetlane są poprawnie , tekst jest bardzo czytelny i wyraźny nawet z dalszych odległości .

 

 

 

Plusy i Minusy

 

+ cena

+matryca a która można trafić praktycznie nie dostępna w tym przedziale cenowym

+jakość obrazu

+jakość wykonania

+łatwość zmiany położenia

+głośniki

+hub USB

+czujnik światła

 

 

 

 

-brak kabla HDMi ? HDMi w zestawie

-brak pivotu

-brak rozwiązania z głośnością bez wchodzenia do menu

 

 

 

 

 

Kończąc moje wypociny powiem szczerze że dla kogoś kto szuka matrycy o podobnych parametrach , jest to dobry wybór .Cena jest bardzo dobra w stosunku do jakości .Gdybym miał wybierać kupił bym go jeszcze raz .

 

P.S Przepraszam za jakość fotek.

 

 

 

 

Tabela parametryczna

 

Model P24W-5 ECO

Format ekranu panoramiczny

Przekątna ekranu 24"

Typ matrycy TFT-TN

Obszar widzialny 518 x 324 mm

Plamka matrycy 0.27 mm

Rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA)

Czas reakcji 6 ms

Jasność 400 cd/m2

Kontrast 1000:1

Częstotliwość pozioma 28-82 kHz

Częstotliwość pionowa 50-76 Hz

Kąt widzenia poziomy 178 stopni

Kąt widzenia pionowy 178 stopni

Ilość kolorów 16,7 mln

Gniazda wejściowe 15-pin D-Sub DVI-D HDMI

Wbudowane głośniki tak

Wbudowany tuner TV brak

Pivot nie

Certyfikaty -CE-EN/IEC 60601-1-EPA Energy Star-GS mark-ISO 13406-2-RoHS-TCO-03-WEEE

Montaż na ścianie VESA 100 x 100

Pobór mocy 90 W

Kolor szary

Wymiary 565 x 431 x 217 mm

Waga 9.8 kg

 

 

 

 

p1030605.jpgp1030606.jpg

 

p1030607k.jpg

 

p1030608.jpg

 

p1030609p.jpg

 

p1030610.jpg

 

p1030611.jpg

 

p1030612h.jpgp1030613s.jpg

 

p1030613s.jpg

 

p1030614.jpg

 

p1030616g.jpg

 

p1030618.jpg

 

p1030619.jpg

 

p1030620.jpg

 

p1030621b.jpg

 

p1030622.jpg

 

p1030624.jpg

 

p1030627.jpg

 

p1030628.jpg

 

 

p1030629.jpg

 

p1030630.jpg

 

p1030631.jpg

 

p1030632.jpg

 

p1030633.jpg

 

p1030634p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu Siemens ScenicView P24W-5Eco

 

Dzięki za przedstawienie monitorka, ja również jestem na etapie kupna monitora i każda recenzja, jest przydatna przy porównywaniu różnych modeli by wybrać coś dla siebie.

Co do tego modelu który kupiłeś to pewnie wiesz już, a jeśli nie to wiedz że monitory z part numberem S26361-K1254-V150 to modele z matrycą Samsung LTM240CS06 ( S-PVA ) czyli bardzo dobrze a tym faktem oświecił mnie użytkownik forum be3.

Jak się użytkuje ten monitor na co dzień? Jak się zachowuje podczas grania w FPSach?

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował porównania to mam na biurku dwie sztuki opianego monitora, jedną na IPS a drugą na PVA. Teraz nie chce mi się robić fotek, ale jezeli ktoś z forumowiczów poprosi to się zmotywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dalej je mam ;) Dalej działają bez zarzutu. Ten poleasingowy dostal pionowe uszkodzenie matrycy jednak po zagrzaniu sie znika elegancko. Jezeli pojawia sie na allegro.pl - bierzcie naprawde fajny sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie się zastanawiam nad takim tylko 22 calowym. Nadaje się on do grania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy duża jest różnica pomiędzy TN a IPS? Bo jest model 6832042898 B24W-5 za 239,99 zł (pożółkła obudowa, matryca ok) - cena baaardzo kusząca. Ten model P24W-5 jest za 349,00 6829111767 - nie wiem czy jest sens dopłacać. Czym to się różni między sobą? Nie jestem jakimś profesjonalistą, trochę rysuję w Solid Edge ale to typowe hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie kumam twojej odpowiedzi. Ten który już kupiłem B24W-5 z tej aukcji 6846088022 (wcześniej coś pomyliłem nr) też jest full hd - 1920×1200. 24 + full hd mi idealnie pasuje, ale niestety nie ten egzemplarz a raczej oba - bo kupiłem ja i znajomy. U mnie i u niego jest taki feler, że jeśli ustawię jasność poniżej 90% to zaczyna monitor piszczeć - jak czytam to będą kondensatory.

 

Druga sprawa - jak dam na najciemniej i dam białe tło np notatnik to obraz delikatnie widać jak migocze - nie to że gaśnie, ale coś jakby w starych CRT ustawienie nienatywnego odświeżania. Na 90% ekran świeci za mocno - najlepiej mi się siedzi przy 20% jasności - ale wtedy monitor piszczy. Lipa, nic nie daje zostawienie jasności na monitorze na 90% a przyciemnienie w sterownikach ATI bo wtedy granatowy (np okno FF w trybie prywatnym) robi się czarny.

 

Dzwoniłem do firmy - mam opisać i zobaczą czy inne modele też tak mają, jak coś to mam 14 dni na zwrot.

 

Inna kwestia - kolory. W pracy siedzę na jakimś AOC LED 22 " + full hd i kolory są sporo mniej intensywne niż na tym LCD - ale to samo mam na starym LG LCD L196WTQ 19" - też kolory są jak na moje oko za intensywne. Lubię generalnie tryb a'la kinowy - czyli lekka mgiełka. To kwestia LCD a LED czy samego rodzaju matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...