Skocz do zawartości
Nesti

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja doszedłem już do połowy gry. Miasto wygląda bajecznie DX 11 + tekstury + ultra + 1680X1050, wszystko o dziwo chodzi w 40 fps. Kiedy jednak dochodzi do większej zadymy potrafi spaść do 25 - 28 fps. Padem gra wydaje się płynniejsza niż myszką, ze względu ma umiarkowane ruchy.

 

Obecnie najlepiej wyglądający tytuł na PC, piszę tutaj o całości grafiki a nie o poszczególnych elementach. Są bowiem gry które w niektórych aspektach graficznych mogą wydawać się lepsze ( metro 2033, Crysis po modach).

 

Uwaga !!! Różnica miedzy ultra a ekstreme jest wyraźnie zauważalna. Więc niech znowu nikt nie pisze jak go nie stać na lepszą kartę, że jej nie ma :kwasny: To u nas ostatnio dość wyraźny trend: wprowadzać w błąd forumowiczów z czystej zawiści.

 

Jak można było wypuszczać w dniu premiery konsolowego gniota na rynek PC? Naprawili swój błąd, lepiej późno niż wcale.

Edytowane przez rafanox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że w opinii niektórych grę dobrą od gniota różnią tylko textury w wyższej rozdzielczości i wystające cegły:P

Edytowane przez Double_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pałeczke po cryteku przyjął DICE

Edytowane przez xderby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u nas ostatnio dość wyraźny trend: wprowadzać w błąd forumowiczów z czystej zawiści.

Ostatnio ? Ja to widzę od bardzo dawna na wszystkich forach. Zazdrość ludzka nie zna granic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ale nie o grafice :(

Kupił ktoś nowe mapy do multi ? Ja się przymierzam i nie wiem czy warto i w ogóle grają na nowych mapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pałeczke po cryteku przyjął DICE

 

 

Tez tak uwazam...choc C2 w ustawieniach ultra,1920-1080,dx11 itd wyglada calkiem dobrze...a nawet bardzo dobrze.

 

Ja na obecna chwile wiecej gier nie potrzebuje-mam to co chcialem.Mafia2,Wiedzmin 2,Crysis 2,BC2-na tych grach sie skupie w oczekiwaniu na BF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuci ktoś jakieś porównania w wysokiej rozdzielczości textur low res i high res?

 

Z całego tego filmiku

najbardziej spodobała mi się muzyka :E Kozacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają jakiś dodatek/ epizod (coś jak Half-Life 2 EP1 i 2) do Crysisa 2? Bo ciekawie mogła by się dalej rozwinąć fabuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zimek123456

Gram w wiele gier - ostatnio dopiero odpaliłem kilka w DX11 i jest BIG problem: Dragon Age 2, Dirt 3 i Crysis 2 w trybie dx11 wywalają do pulpitu lub wiszą po pewnym czasie. Po przełączeniu na dx9 wszystko działa jak należy.

 

Sprzęt z sygnaturki: q9450, gtx470 itd.

Wszystko sprawne. Torturowany procek, pamięć i karta. Zero błędów, ze względu na lato otwarta buda.

 

Okazuje się, iż jest to wina niektórych producentów kart z podniesionymi zegarami - nie wszystkie modele fabrycznie kręcnych kart mają takie problemy.

 

 

Mój gtx470AMP! ma zegar GPU 657MHz, a stock dla tego modelu to 607MHz.

Instalowałem całe stada sterów oficjalnych i bety. Męczyłem dysk driver sweeperem, zerowy rezultat...

Obojętnie czy karta dziłała przy 800MHz czy 657MHz, podnosiłem ile się dało napięcie, nic nie pomagało. Nadal dx11 zwiecha, a dx9 lata jak ta lala.

 

Dopiero na niemieckim forum doczytałem, iż obecnie jedynym rozwiązaniem dla kart fabrycznie kręconych jest obniżenie taktów do poziomu stock np.: afterburnerem.

 

Po przestawieniu na GPU 607MHz, VRAM 1676MHz wszystko działa i dx11 już nie robi problemów.

 

Oczywiście takie takty wystarczają mi do Dirta i DA2, ale do Cryzysa2 przydałoby się OC.

Jeśli wkrótce nie pojawi się jakiekolwiek rozwiązanie, przywracające OC w trybie dx11 dla "wyjątkowych" kart serii 400 i 500, to znów uśmiechnę się do AMD...

 

 

Masz chyba wadliwy egzemplarz karty bo u mnie na podkręconej 470 GTX dx11 śmiga jak ta lala.(w każdej grze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś moją kartę boli, ale aż wierzyć się nie chce że aż tyle osób ma podobny problem. Jeden z wielu tematów na forum Dirta 3 ma ponad 35 stron wyłącznie o zwiechach kart serii 400 i 500 w dx11.

 

Crysis 2 latał jak szalony przy OC, takim jak w sygnaturce, aż do patcha 1.9 i dx11 upgrade. Teraz zwiecha za zwiechą i tyko referencyjne zegary ratują sytuację lub włączenie dx9.

A tak sobie obiecałem, że mimo, iż mam grę, to poczekam do patcha z dx11 i wtedy zagram na całego, a tu zimna d....

 

 

Karta odesłana na serwis, z prośbą o wymianę na model równej wartości i innego producenta, tak jak zalecał mi konsultant techniczny sklepu (wymiana na evga gtx 570 HD). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale duzo osób tak ma bo patrzyłem na forum niemieckim :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba wadliwy egzemplarz karty bo u mnie na podkręconej 470 GTX dx11 śmiga jak ta lala.(w każdej grze)

 

 

Popieram przedmówcę.Chyba coś nie tak z Twoją grafą skoro występują takie problemy.Sam jadę 24/7 na podkręconym GTXie 480 840/924/1680 odpowiednio GPU/Memory/Shader,a to wszystko bez podnoszenia napięcia na GPU :-P

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=03e2449fedfb08c50e93a91885d9ffe8700

Edytowane przez ivanos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zimek123456

 

Próbowałeś ustawić referencyjne zegary? Pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam utawione normalnie

jak dam pozniej 800 smiga ale mnie to nie obchodzi oddam ja na wymiane jak nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mógłbym się męczyć z niskimi taktami, ale nie po to tyle siana na kartę poszło...

 

Miałem nadzieję, że pomęczę Crysisa 2 w weekend i nadchodzący tydzień, ale już pod biurkiem na kompie leży lapek, podłączony do monitora i zamiast w Crysisa 2 pogram w Summonera - nie ma to jak stare dobre gry :D nawet xFire ostatnio tego super RPGa zaczęło wspierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic oddałem dysk i ram na gwarancje oddam karte na reklamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic oddałem dysk i ram na gwarancje oddam karte na reklamacje

Nie rób tego. Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Tym bardziej, że to tylko w Crysisie. Przetestuj DX11 w innych tytułach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERA 3 to sam

metro tylko działa na dx 11

ale poczekam do nowych sterów nvidi i zobaczy,y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochopne wnioski... Temat jest dziwny, śliski i zadziwiająco sporo użytkowników ma podobną sytuację (nie tylko w Crysisie 2 dx11, ale każdej grze z tym trybem).

 

Ja robiłem co mogę, testowałem ile się da i żadnej poprawy. Po telefonie do serwisu mimo, iż "PODOBNO" pierwszy raz o tym tam słyszeli, ale jakimś trafem nie widzieli innego wyjścia jak zwrot karty i bardzo możliwa nawet wymiana na inny model obecnie w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest zwalone moze nvidia wypusci stery i bedzie oki ale zobacymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie daje screenów z DX11 czyzby za słabe maszyny :D?

 

Gra wygląda teraz o niebo lepiej, nic tylko grac. Teraz śmiało można powiedzieć ze najładniejsza gra na rynku.

 

Lepsze tekstury, oświetlenie, tessalacja, displacement maping polepszają bardzo odbiór gry :)

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbym Ci jakbym mogł normalnie zagrac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest zwalone moze nvidia wypusci stery i bedzie oki ale zobacymy

 

 

ale co ma byc zwalone jak u mnie wszystko smiga elegancko :)

Chyba ze msi to faktycznie pechowe karty :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom bardzo mozliwe ;) że tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również należę do pechowców. gra się po zainstalowaniu dx11 i paczki tekstur wiesza notorycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...