Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MSQ.

iPhone 3GS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rob1N

Tutaj nie do końca się zgodzę. Niektóre software'owe nowinki będą dostepne tylko dla nowego iphona mimo że stare również dałyby sobie z nim radę. Najgorzej w tej kwestii wypada iphone 2g który dostanie najmniej nowości. 3g na przykład nie dostanie sterowania głosem ani obsługi tego gadżetu od nike. Rówineż nie będzie nagrywania video, jego edycji ani uploadowania. W końcu jakby te telefony różniłyby się tylko hardware'm to niewielu by się na niego skusiło. Mimo wszystko liczę tutaj na zdolnych programistów którzy wprowadzą np voice control dla iphona 3g bo machać iphonem by zmienić kawałek to ja nie mam zamiaru, szczególnie że łatwo go upuścić. Może apple ma w tym jakiś cel ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może apple ma w tym jakiś cel ?
Kasa misiu, kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
Kasa misiu, kasa.

To był żart. Wiadomo że większa ilość uszkodzonych iphone'ów = większa sprzedaż części zamiennych (głównie ekranów wartych kupe $$).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ipho 3GS... buhahaha :lol2: I to ma być ten nowy wielce oczekiwany ogryzek który miał pozamiatać konkurencją :E .Bardzo fajnie ze apple usprawniło os i wydajność na baterii tylko kto normalny kupi nowe jabco tylko dla tych zmian.

Ja się pytam jakie bebechy będą, czy cokolwiek zmienią? No i jak sprawa z wielozadaniowością, będzie czy dalej pupa.

Odgrzewany kotlecik nie warty uwagi dla posiadaczy ipho 2g, 3g. A nawet jak ktoś nie miał jeszcze jabca to chyba lepiej będzie kupić tańszego 3g niż tą "nowość" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest w ipho nie tak z wielozadaniowoscia? i co ma zamiatac nowy 3gs jak to narazie wszyscy na okolo staraja sie zmiesc zwyklego 3g i puki co slabo im idzie;]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jest w ipho nie tak z wielozadaniowoscia? i co ma zamiatac nowy 3gs jak to narazie wszyscy na okolo staraja sie zmiesc zwyklego 3g i puki co slabo im idzie;]?

 

No to jest ten multitasking w ipho czy nie bo już sam nie wiem :E Według mnie taka Omnia HD już prezentuję się lepiej. Wydajność nowego ipho jest jeszcze nie znana ale wystarczy chociaż spojrzeć jaką wydajność będzie oferować w nagrywaniu nową mega kamerą 3M vga@30fps ...potęga :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ma srednia kamere szukaj kolejny - bo ja jakos ich nie moge zlokalizowac :P po za tym omnia hd to symbian :o:O MEEEEETT!!! czyzbys przejazal na oczy i docenil ten duzo bardziej przyjazny system od twojego zamulonego wm ?;] zreszta nawet jakby upchneli 10mpx to i tak bedzie qpa wiec co marudzisz... ten tel jest nastawiony glownie na muzyke neta i gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok ma srednia kamere szukaj kolejny - bo ja jakos ich nie moge zlokalizowac :P po za tym omnia hd to symbian :o:O MEEEEETT!!! czyzbys przejazal na oczy i docenil ten duzo bardziej przyjazny system od twojego zamulonego wm ?;] zreszta nawet jakby upchneli 10mpx to i tak bedzie qpa wiec co marudzisz... ten tel jest nastawiony glownie na muzyke neta i gry...

 

Hehe chodzi mi tylko i wyłącznie o sprzęt, to jedyna dobra strona Omni HD :D W przypadku ipho tez chodzi mi o sprzęt. Przecież większość nowych usprawnień przyniesie nowy soft który tak samo będzie się sprawował na 3gs i 3g więc jaki sens ma zakup nowego ipho. Dla kamery, dla paru pierdół typu kompas czy jakieś dziadostwo od nike :lol2:

Oczywiście z ostateczną opinia trzeba czekać do premiery, może dorzucą jeszcze jakąś pierdółkę bo na nowy proc czy gfx raczej bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N

Mnie tylko rozbraja pewna tendencja. Jakiś czas temu kiedy ktoś pisał że chce telefon do zdjęć to wszyscy radzili kupić cyfrówkę. Wg większości 2MPX to bezużyteczny shit dyskfalifikujący iphona a starych rad już nikt nie stosuje :D Zazdrość ?

 

Co do nieczystych zagrań marketingowych o które oskarża się apple powiem, że w przypadku samsunga nie jest inaczej. Na myśli mam tutaj oczywiście "HD" z którym mamy do czynienia wyglądającym gorzej niż 640*480 30fps 1500kbps iphona (odtwarzacz a nie kamerę) :D

 

a co jest w ipho nie tak z wielozadaniowoscia?
Pewnie to że jej nie ma :D Przed JB ofc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie nagrywać takie lub lepsze filmy jak N95 to miodzio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie umowa idzie do wymiany w grudniu ..

 

Do tej pory nie brałem pod uwagę IP ze względu na brak GPS-a na karcie ..bo nie chciałem bulić za bycie online przy nawigacji ..

 

teraz sytuacja sie zmieniła .. Ma być TomTom i Navigon ..

 

I teraz obojętne bedzie mi czy to bedzie Ip 3G czy 3GS ..

Dla mnie ważna jest ,...

 

- łatwa obsługa

- gps

- gierki (teraz ma być nawet fallout) :D

- wifi ..

- "widżety" a ty możliwości są ogromne :D

 

Tak więc jak ja dadzą w normalnych pieniądzach .. IP 3GS .. to wezme .. jak nie to IP 3G i bedzie git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angole w abonie maja calkiem normalne ceny jak na apple i nowsc na rynku ale widomo u nas pewnie bedzie opolowe drozej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
"widżety" a ty możliwości są ogromne
iPhone nie specjalnie obsługuje widgety.

 

angole w abonie maja calkiem normalne ceny jak na apple i nowsc na rynku ale widomo u nas pewnie bedzie opolowe drozej
Weź pod uwagę fakt że w UK najniższe abonamenty zaczynają się tam gdzie u nas średnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy no nie porownuj tego tak bo to troche inaczej wypada z kilku zwgledow... ale tak czy srak i tu i tu nie dostaniemy ipho z 1zl czy tam Ł w najnizszym abonie wiadomo ze tak jest tylko w drozszych (ale w tych najnizszych u angoli 185Ł za 16gb wiec tragedi nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
yyy no nie porownuj tego tak bo to troche inaczej wypada z kilku zwgledow... ale tak czy srak i tu i tu nie dostaniemy ipho z 1zl czy tam Ł w najnizszym abonie wiadomo ze tak jest tylko w drozszych (ale w tych najnizszych u angoli 185Ł za 16gb wiec tragedi nie ma)

Jednak taka jest zależność. Po pierwsze iphone będzie za 185funtów czyli 962zł (przy dzisiejszym kursie) przy abonamencie 30funtów (156zł) na 18 miesięcy. U nas abo 150+zł to raczej ekskluzywne abonamenty. Spodziewałbym się 1500zł w najniższych abonamentach w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze tak porownasz... ale dla angoli 30Ł to naprawde nie jest duzo wiec nie ma co tego tak przeliczac na zl... mysle ze u u ns jakiejs tragedi nie bedzie no ale pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
wiedzialem ze tak porownasz... ale dla angoli 30Ł to naprawde nie jest duzo wiec nie ma co tego tak przeliczac na zl... mysle ze u u ns jakiejs tragedi nie bedzie no ale pozyjemy zobaczymy
NIgdzie nie napisałem że jest dużo. Zdaje sobie sprawę z tego że jest to dość niska dla nich cena. Jednak jaki by to nie był abonament marże operatorów są zapewne na zbliżonym poziomie. U nas przy abonamencie 150zł tez masz całkiem normalne ceny czyż nie? Problem w tym że dla nas abo 150zł ani nie jest tani, ani zbytnio opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujecie tylko 3g do 3gs, jak bede w stanie wymienic swojego 2g na 3gs 32gb za w miare normalna cene badz abonament to to zrobie bez chwili zawachania. Przyda sie darmowy internet w abonamencie, na dodatek bedzie mozliwosc zrobnienia z telefonu modemu to do lapka by sie podlaczylo gdzies na wyjezdzie i bedzie miodzio ; ) u angoli ma byc to platne po roku ~10funtow na miech z ograniczeniem sciagania.

 

Dzieki temu ze sprzet sie zmieni bedzie mozna smigac na emulatorze psx bez problemu?... pozyjemy zobaczymy, kombajn multimedialny to to jest i mi nie zastapi tego zadna nokia czy samsung ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porownujecie tylko 3g do 3gs, jak bede w stanie wymienic swojego 2g na 3gs 32gb za w miare normalna cene badz abonament to to zrobie bez chwili zawachania. Przyda sie darmowy internet w abonamencie, na dodatek bedzie mozliwosc zrobnienia z telefonu modemu to do lapka by sie podlaczylo gdzies na wyjezdzie i bedzie miodzio ; ) u angoli ma byc to platne po roku ~10funtow na miech z ograniczeniem sciagania.

 

Dzieki temu ze sprzet sie zmieni bedzie mozna smigac na emulatorze psx bez problemu?... pozyjemy zobaczymy, kombajn multimedialny to to jest i mi nie zastapi tego zadna nokia czy samsung ; )

 

Tyle że nie widzę najmniejszego powodu dla którego operator miałby wymienić Ci telefon zakupiony nie wiadomo gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mowi o wymianie? kupie nowke ; ) telefon sprowadzony odrazu ze stanow gdy tylko wyszedl ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
a kto mowi o wymianie? kupie nowke ; ) telefon sprowadzony odrazu ze stanow gdy tylko wyszedl ; )
Dziwnie sformułowałeś to zdanie. Czas przeszły wydarzenia które nie miało miejsca :E

Poza tym powodzenia z simlockiem :D

 

Dzieki temu ze sprzet sie zmieni bedzie mozna smigac na emulatorze psx bez problemu?...
Nie sądzę. Myślę że tak właściwie sprzęt się nie zmienił. Poprostu został przetaktowany co przełożyło się na wzrost wydajności. Apple nigdzie nie mówiło o wzroście FPS'ów tak więc wnioskować można że CPU zmieniło zegar i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powodzenia? Przeniose numer ewentualnie zmienie operatora i bede mial abonament. Racja, zmienili szybkosc CPU wiec jakis przyrost mocy bedzie - miejmy nadzieje ze tak bedzie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
Jak to powodzenia? Przeniose numer ewentualnie zmienie operatora i bede mial abonament. Racja, zmienili szybkosc CPU wiec jakis przyrost mocy bedzie - miejmy nadzieje ze tak bedzie ; )

Przeniesiesz numer do AT&T ? Nie bardzo rozumiem o czym do mnie rozmawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nowy ipho ma mieć coś więcej niż tylko zwykłe oc. 600 MHz ARM Cortex A8 CPU i PowerVR SGX graphics accelerator. Procesor będzie lekko odświeżony w 65nm zamiast 90nm, ma mieć dwa razy więcej L1 cache, a także 256KB L2 cache którego nie miał ipho 3g . W dodatku dużo mocniejsza grafika która obsłuży w pełni OpenGL ES 2.0 . Wychodzi na to że sporo nowych appsów czy gier nie będzie kompatybilna przez to ze starszymi ogryzkami, cóż cena postępu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...