Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MSQ.

iPhone 3GS

Rekomendowane odpowiedzi

No i się rzekło - nowy iPhone:

- szybszy od poprzedników,

wwdc2009-760.jpg

- wbudowany cyfrowy kompas,

wwdc2009-809.jpg

- aparat 3 MP z autofocusem (tap-to focus) i nagrywaniem wideo (w końcu...),

wwdc2009-784.jpg

wwdc2009-793.jpg

- obsługa głosem (znacznie bardziej zaawansowana niż spotykana w innych telefonach),

wwdc2009-805.jpg

- lepsza bateria,

wwdc2009-822.jpg

- obsługa 7.2Mbps HSPDA,

wwdc2009-766.jpg

- obudowa zostaje ta sama co w 3G (znów ten badziewiasty plastik...),

wwdc2009-757.jpg

- support dla OpenGL|ES 2.0,

wwdc2009-764.jpg

- Nike+,

wwdc2009-815.jpg

- nowa 32 GB wersja.

 

Oprogramowanie 3.0 wychodzi 17 czerwca

wwdc2009-734.jpg

Będzie TomTom ;)

wwdc2009-636.jpg

wwdc2009-631.jpg

wwdc2009-629.jpg

wwdc2009-641.jpg

wwdc2009-644.jpg

 

Fajna będzie usługa Find My iPhone - jeżeli zgubimy telefon, to będziemy mogli zdalnie wysłać SMSa informującego na niego, zmusić do wydawania dźwięku przez 2 minuty (nawet jeżeli dźwięk będzie wyciszony), a i nawet pozbyć się z niego danych. Oczywiście będzie możliwe też pokazanie pozycji na mapie:

wwdc2009-519.jpg

wwdc2009-530.jpg

wwdc2009-526.jpg

wwdc2009-524.jpg

wwdc2009-535.jpg

 

No i dwa fajne wykresiki dotyczące ajfona:

wwdc2009-742.jpg

wwdc2009-746.jpg

Ceny:

$199 for 16GB, $299 for 32GB.

Zwykły 3G nadal pozostanie w sprzedaży, ale z ceną $99.

 

Premiera w USA i ważniejszych krajach Europy: 19 czerwca,

Reszta świata (w tym Polska): 9 lipca

wwdc2009-842.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zmienili designu. Mogliby zamienić ten świecący plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta cena chyba tylko w przypadku abonamentu o ile się nie mylę ;) (oczywiście mogę się mylić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N

Gdybym nie miał iphona to bym się nad nim zastanowił. Dla samego aparatu i 32gb pamięci raczej zmienić mi sie nie opłaca.

Ps. wiadomo ile mpx ma ten aparat ? 3 czy 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykły[/i] 3G nadal pozostanie w sprzedaży, ale z ceną $99.

To jest najbardziej interesujące :cool: A iPhone bez rewolucji. Natomiast ewolucja jak co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
To jest najbardziej interesujące :cool: A iPhone bez rewolucji. Natomiast ewolucja jak co roku.

Tak ale z tego co wyczytałem to 3g pozostanie tylko w wersji 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S3Bols

cena to chyba na abonament 200zł co miech przez 3 lata jak jest teraz :D smiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial zmienic swojego 2G na jakis inny telefon to napewno na 3G S. W sumie szybkosc i lepsza bateria to dwie glowne funkcje ktore by mnie do neigo przekonaly...obsluga Nike+. Mimo,ze aparatu w telefonie praktycznie nigdy nie uzywalem to przydalby sie nieraz ten autofokus...

Tak czy siak ciesza zmiany w sofcie 3.0 i napewno napredce zaktualizuje z 2.2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym mial zmienic swojego 2G na jakis inny telefon to napewno na 3G S. W sumie szybkosc i lepsza bateria to dwie glowne funkcje ktore by mnie do neigo przekonaly...obsluga Nike+. Mimo,ze aparatu w telefonie praktycznie nigdy nie uzywalem to przydalby sie nieraz ten autofokus...

Tak czy siak ciesza zmiany w sofcie 3.0 i napewno napredce zaktualizuje z 2.2.1.

 

Mam podobne odczucia. Teraz mam 2G i jak znajdę dobrą okazję to skuszę się na 3G S. Oczywiście najpierw będą musieli go złamać :E ( sim-lock + niezbędny soft ). Ciekawi mnie jaki procek tam wsadzili i czy zwiększyli ilość RAM-u. Fajne jest to, że będzie w końcu można na emu PSX-a pograć bez problemu ...

 

Aha jeszcze jedno -> na prezentacji mówili, że 3.0 udostępni HTTP audio i wideo streaming. Czy to oznaczą, że wszystkie filmiki można będzie streamingować ?? Z Maxior-a, JoeMonster i inneych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno w AT&T będzie możliwość wymiany 3g na 3gs z dopłatą u nas pewnie nie, no ale jak będzie w erze przed październikiem to se go wezmę na firmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najbardziej mnie wkurza w apple, funkcje(w miare dobry aparat itp), ktore powinny sie pojawic juz w 3g...a tak kreca tylko sianko na "biednych" userach, chociaz znajac zycie sam kupie to jabko wkrotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie zamierzam zmieniać - nie opłaca się. Czekam za to na patche dodające nagrywanie wideo, MMSy, AD2P, czy Voice Control do 2G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna prezentacja

czekamy do 7 lipca :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin 3mpx

 

ja tez 3g nie zmienie bo szybkosc mi wystarcza 8gb tez a aparatu ostatnio w ogole nie uzywam... a 3.0 i tak bede mogl wpakowac i tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie funkcje powinny być już w poprzednim iphonie. Mogliby przynajmniej obudowę lekko zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem tylko wyglad obudowy zostaje ten sam, maja sie zmienic materialy z ktorych jest wykonana (tzn ze ma byc trwalsza;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N

Tak jak wyżej. Wymienię tylko jeśli faktycznie będzie warto (a cena na starcie napewno wyniesie z 2500 za 16gb) Sama szybkość 3g mi wystarcza. Ciekawi mnie tylko jak apple będzie próbowało rozwiązać problem kompatybilności. Jeśli nowy iphone będzie miał szybszy procesor i więcej ramu to czy appy będą wciąż działały jak powinny na starszych modelach. Jeśli nie to nie będę trzymał jabka zbyt długo :D

ps. wie ktoś za ile można zdjąć locka w orange ? Mam zasmoczonego iphona i muszę jakoś rozwiazać ten problem przed 3.0 bo yellowsn0w'a jeszcze raczej nie będzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z zapowiadanj zmiany ekranu na AMOLED nic nie wyszło i ekran oraz obudowa zostaną bez zmian?

Generalnie, to będzie to fajna propozycja dla ludków, którzy nie mieli wcześniej iPhone'a lub mieli jakiś badziewiasty telefon, bo obecni userzy jablkowego telefonu po dograniu softu 3.0 do swich fonów raczej nie zyskają wiele kupując 3GS'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
Rozumiem, że z zapowiadanj zmiany ekranu na AMOLED nic nie wyszło
Moim zdaniem dobrze że nie ma ekranu amoled. Dalej twierdzę że wszechstronnością ekran z iphona rozkłada amoledy.

Poza tym dziwi mnie ta energooszczędność. Skąd takie zmiany ? Jeśli procesor będzie rzeczywiście szybszy (obecnie chyba nie wiadomo o ile) to skąd aż takie wydłużenie pracy. Samo ogniwo to chyba za mało czyż nie ? Chyba że pojemność wzrosła dwukrotnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. wie ktoś za ile można zdjąć locka w orange ? Mam zasmoczonego iphona i muszę jakoś rozwiazać ten problem przed 3.0 bo yellowsn0w'a jeszcze raczej nie będzie :/

 

Będziesz mógł wgrać zmodyfikowany obraz oprogramowania 3.0, który nie zmienia baseband-u. Oznacza to tyle, że normalnie YellowSn0w będzie śmigał na 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft 3.0 musi jak dla mnie odblokować pełną funkcjonalność bt, chce wysłać mp3, mp4 czy jpeg-a z ip do jakiejś nokii bez zająknięcia, jeżeli tego nie będzie to powrót do ogryzka stoi pod znakiem zapytania.

 

Swoją drogą nazwali go z głową, w końcu chcą przywrócić prawidłową nazwę generacji ip, bo przecież dopiero ten najnowszy to trzecia generacja ;) No i szkoda że jednak nie będzie gumowanego tyłu obudowy, byłoby to bardzo praktyczne i wygodne, ip jest śliski i stosunkowo ciężki, łatwo wypada z rak, coś o tym wiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob1N
Nowy soft 3.0 musi jak dla mnie odblokować pełną funkcjonalność bt, chce wysłać mp3, mp4 czy jpeg-a z ip do jakiejś nokii bez zająknięcia
Na to bym nie liczył. BT zapewne nie będzie wysyłał filmów i muzyki. Raczej ograniczą go do A2DP, taped, dzwonków i może paru innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli procesor będzie rzeczywiście szybszy (obecnie chyba nie wiadomo o ile) to skąd aż takie wydłużenie pracy. Samo ogniwo to chyba za mało czyż nie ?
Z najnowszych ploteczek wynika, że procesor będzie ten sam, ale z podbitym taktowaniem (w obecnych taktowanie jest obniżone ze względu na słabszą baterię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie gadał to apple jest lepsze od nokii. Wyjdzie soft 3.0 dla 2g i 3g opcje będą podobne - hardware`u nie przeskoczysz. W nokii - chcesz nowe opcje? Kup nowy fon ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...