Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VERGILDH

Athlon 64X2 6000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Małe pytanie dotyczące temperatur. Podczas normalnego użytkowania systemu (otwarty Winamp + Opera), temperatury mojego procesora rozkładają się w ten sposób :

 

c1dcaf7b9a14238fm.jpg

 

Czy te temperatury nie są zbyt wysokie? W trakcie grania, w jakiś wymagający tytuł, na pewno są trochę wyższe (aktualnie nie mam nic "zasobożernego" zainstalowanego), ale problemów jak do tej pory nie miałem z tym żadnych.

 

Co o tym myślicie ? Jest się czym przejmować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK ja mam na 5600+ w spoczynku 58* a podczas grania grzeje się nawet do 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest OK ja mam na 5600+ w spoczynku 58* a podczas grania grzeje się nawet do 80.

 

to ze ty masz 58* w spoczynku to nie znaczy ze jest dobrze.

Załóż porządne chlodzenie to i tempy spadną o 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na boxie może być, jak nie ma problemow to dobrze, ewentualnie przeczyść z kurzy radiator jak jest zakurzony,

u mnie jak teraz patrze 5200@3,2 ma 33' na obu rdzeniach przy zamkniętej budzie więc polecałbym zmienić kuler na lepszy jak byś zamierzał go kręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie procesora, najlepiej w biosie lub cpu z. Jeśli to jest ok to wyczyść boxowe chłodzenie lub kup nową pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Boxowe, na pewno wymaga przeczyszczenia, więc się tym zajmę na czasie. Jak to nie pomoże, to na wakacjach będę musiał zaopatrzyć się w nowy wentylator na procku (co planuję od nie wiadomo kiedy, i przekładam co chwila.. :szczerbaty: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim 5600 po OC w stresie mam mniejsze IMO za wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim masz rdzeniu tego procka, ale brisbane często miały problemy z czujnikami.

 

Odpal programy np HWMonitor na czas obciążenia i sprawdź jakie będą temperatury. Ogólnie to zajrzyj do obudowy, przeczyść chłodziwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...