Skocz do zawartości
Bassfreak

Trance , Progresive Trance Itd. oraz hardstyle :D

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja o tym jakże zacnym gatunku EDM , post edytowałem po 10 latach bo nie mogłem patrzeć w jaki sposób był napisany :E

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie słucha :o :o ? wątpię :Up_to_s: , dawać jakieś tytuły/linki :P

 

lukasz_pro za "podbijanie" dostaje się % nie tytuły. Proszę o przestrzeganie regulaminu. B166ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio coraz częściej zaspokajam moje potrzeby słuchania muzyki, trance'em niż czym innym :-P

Głównie słucham Tiesto, gdyż posiadam jego koncert (Elements of Life Copenhagen), choć nie pogardzę też Arminem.

Tutaj kawałek bez vocalu :

 

Relocate and Cliff Coenraad - We Feel

 

Jednak bardziej preferuję coś z vocalem:

 

Bart Claessen - First light

lub

Markus Schulz - Without You Near (Alex Morph Sacred Light Remix)

lub

i ostatnie

John O Callaghan ft Audrey Gallagher - Big Sky

Edytowane przez SmH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz enty... jeden z kultowych juz utworow, ktory juz ma 16 lat a dalej jest na topie w niezliczonej ilosci remixow (chociaz ja wole oryginal i nie znudzil mi sie juz te kilka lat - chyba jedyny utwor ktory mi sie nigdy nie znudzi) .. tym kawalkiem jest

*werble*

Energy 52 - Cafe Del Mar (od 1:40 miód dla uszu....)

 

kolejny utworek... zapoczatkowal gatunek trancu jakim jest "dreamtrance" Robert Miles - Children

 

Znany i lubiany swoją lekkoscią "Three Drives on a Vinyl - Greece 2000

Edytowane przez AX3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

powiem tak, mam wszystkie te kawałki co wymieniłeś mam na bd i słuchające tego na moich głośnikach ... uczucie nie do opisania, prawie jak seks :-P

Edytowane przez SmH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Energy 52 - Cafe Del Mar

 

Robert Miles - Children

 

Three Drives on a Vinyl - Greece 2000

 

Children mnie zbytnio nie wzrusza choć przyznam że Miles ma dobre/lepsze utwory.

Pozostałe dwa które wymieniłeś uważam za bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slucham goa, psychedelic trance, bardzo fajne radyjko jest tutaj http://divbyzero.de

jak sie wyzej dowiedzialem skoro children to trance to od tego zaczynalem, jakis program na tvp sie od tego zaczynal jakis statek piracki byl cos takiego ;) i muzyczka mnie rozwalala a jeszcze maly dzieciak bylem ;)

 

erm musze napisac to co lukasz_pro dal ->

http://www.youtube.com/watch?v=TyL804VIm6w to mnie rozpierdala w tej chwili najs nie bardzo bylem za tiesto ale ten kawalek jest niezly

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię od czasu do czasu posłuchac trance głównie z wokalem najberdziej mnie zabija ten kawałek http://www.youtube.com/watch?v=HfH9i-C9ico

 

Mam na kompie jeszcze sporo setów gdzie czasami jest wokal ale nie chce mi się wycinać i wrzucać a niektóre są genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
up

powiem tak, mam wszystkie te kawałki co wymieniłeś mam na bd i słuchające tego na moich głośnikach ... uczucie nie do opisania, prawie jak seks :-P

 

 

masz JBL lub Cerwin Vega :E ?

 

ps. nie zapominaj że to jest jakość youtubowa :E , czyli najgorsza jakią słyszałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz JBL lub Cerwin Vega :E ?

 

ps. nie zapominaj że to jest jakość youtubowa :E , czyli najgorsza jakią słyszałem :E

 

Mam kefy iq70 + radio o yamahy pianocraft e700, i te kawałki co podałeś to wszystko mam w najlepszej możliwej jakości, wiec nie narzekam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem o tych kef , muszą brzmieć mocarnie :D

 

dobra lecimy dalej :D :

 

 

<------ nie umiem opisać słowami jaka ta nuta jest wspaniała :P

 

<---- ostry tech/progresive :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=RRzp9VyizHE <--- tych panów nie muszę chyba przedstawiać :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=jyxSM0V_tvQ...re=channel_page <----- spokojne lecz jednocześnie energiczne :cool:

 

 

haha nie chwal sie jakością :P , ja też mam "trochę" we FLAC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce od siebie jedna nutke, pewnie znacie.

Od ASOT-a 400 chyba moja ulubiona..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiesto, Tiesto... wszędzie Tiesto i Bureny :) Słucham już kawał czasu tego gatunku ale gdy widzę ten poptrance w ich wykonaniu oraz paru innych przedstawicieli tego gatunku to mam dość. Niestety gatunek ten dzięki swojej popularności stacza się. Brakuje tej świeżości, tego czegoś co wywoływało pozytywne emocje. Kolejne produkcje, które obecnie są prezentowane robione są według schematów gwarantujących sukces na listach przebojów... Smutne to ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiesto nie robi poptrance-u :E , van buuren może tak ale mnie się podba jego ostatnia płytka ;) (imagine) a tym bardziej imagine remixed :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<------ nie umiem opisać słowami jaka ta nuta jest wspaniała :P

<---- ostry tech/progresive :P

http://www.youtube.com/watch?v=RRzp9VyizHE <--- tych panów nie muszę chyba przedstawiać :D

http://www.youtube.com/watch?v=jyxSM0V_tvQ...re=channel_page <----- spokojne lecz jednocześnie energiczne :cool:

 

1. Mistrz, zaczynam doceniać twórczość Markusa Schulza :P

2. Całkiem ciekawe

3. Tutaj Cosmic Gate pokazuje to czego mi brakuje na większościach wideo, mianowicie gra na żywo, w sensie piosenkę tworzy w czasie rzeczywistym, a na przykład tiesto na koncercie z Kopenhagi elements of life, zmienia tylko cdki i bawi się tymi pokrętłami :E

4. Andy i z nim jest problem, ten początek jak dla mnie jednak zbyt energiczny, ale już od 1:00 minuty jest już o niebo lepiej. Jakoś się przyzwyczaiłem do spokojnych początków i dopiero potem się rozkręcało :P

Edytowane przez SmH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kawałek z pierwszego posta, pt. Mr Sam Feat Claud9 - Cygnes, może zacytuję komentarz z wrzuty:

 

rozpierdala mnie to maksymalnie.........

 

TO JEST ZAAAJEBISTEEE!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Loner

Początek lat 90, zaczynałem od 2 Unlimited, Dr Alban, Captain Hollywood Project, U96, itp. :E, były to głownie składanki na kasetach kupowane w kiosku, później w drugiej połowie lat 90, byłem "dzieckiem vivy i mtv" (Scooter, Dune, Marusha, Pulsedriver, Cosmic Gate, Aquagen, itd.), ale akurat wtedy puszczali tam non-stop muzykę, a nie jak teraz, jakieś pierd***** reality show z imbecylami albo upalonych hip-hopowych murzynów i ich pałace z 20 sypialniami, 40 basenami i 80 dziwkami. Słuchałem też radia "Sunshine Live" akurat kiedy powstawało (1997r.).

 

Nie pamiętam już większości "pierwszych wykonawców" Trance, jakich usłyszałem, było tego strasznie dużo, szczególnie kiedy w 1996r. kupiłem PC i zacząłem wymieniać się z ludźmi ze szkoły płytami z muzą ;)

 

Później, po 2000 roku... było tego jeszcze więcej.

 

Generalnie, kręciły mnie trochę ostrzejsze klimaty, więc moją głowę opanował styl, który reprezentowali Flutlicht i S.H.O.K.K.

Np.:

(2000r.)

(2001r.)

(2001r.) Cosmic Gate - Back To Earth (S.H.O.K.K. Mix)

(2002r.) BBE - Free (S.H.O.K.K. Mix)

(2002r.) Alex Bartlett - Amnesia (Flutlicht vs. S.H.O.K.K Mix)

itd.

 

Doszedł również Ace Da Brain i Marc La Cruz

Np.:

(2001r.)

(2001r.)

(2002r.)

(2004r.)

(2005r.)

(2005r.)

itd.

 

 

Z tych jeszcze bardziej ostrzejszych, to Andrea Montorsi i Luca Antolini, ale w większości przypadków, to już bardziej muza z pogranicza hard trance i (głównie) hardstyle, więc nie będę wklejał linków... aaaalbo jeden sobie pozwolę w ramach offtopa:

(2004r.)

:devil:

 

 

Mało znani wykonawcy, ale dla mnie, niektóre ich utwory to mistrzostwo.

Te starsze kawałki słucham do dziś.

 

 

Poza nimi, to (kolejność przypadkowa): Pulsar, Andy Moor, Ferry Corsten, Armin, Tiesto, Push, Markus Schulz, ATB, Airwave, DJ Isaac, Thrillseekers, Alex M.O.R.P.H., DJ Scot Project, Dave 202, Green Court, Svenson & Gielen, Kyau & Albert, Aly & Fila, Above and Beyond, Leon Bolier, Duderstadt, Gareth Emery, John O'Callaghan, i tak dalej, jeszcze ich trochę jest (jeśli wpisałem jakiś alias dwa razy, to sorry, nie pamiętam ich wszystkich).

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, przez ostatnie 3 lata, słucham więcej muzyki z radia - http://di.fm, http://etn.fm, http://ah.fm , wcześniej to olewałem, bo zwyczajnie "kolekcjonowałem" muzykę (duże ilości) :] ale teraz, na starość czas się opamiętać :P i interesować się pojedynczymi, wybranymi kawałkami.

 

 

A ostatnio wpadły mi w ucho:

Martin Roth & Bartlett Bros - Losing Gravity (Martin Roth Nustyle Mix)

Filo & Peri - Drops of Jupiter (Main Mix)

Rapid Eye - Circa Forever (Aly & Fila Remix)

itd.

Edytowane przez Loner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tiesto nie robi poptrance-u :E , van buuren może tak ale mnie się podba jego ostatnia płytka ;) (imagine) a tym bardziej imagine remixed :D

 

Ni no jasne, że nie robi... po paru dobrych produkcjach z przed paru lat i wybiciu się na pierwsze miejsca w rankingach na najlepszego dj'a obecnie odcina kupony od popularności (do tego dochodzą wątpliwości co do prawdziwego autorstwa jego produkcji) :) No ale ubóstwiaj go dalej, jesteś młody pewnie słuchasz trancu krótki czas i wydaje Ci się, że każdy utwór to mistrzostwo... minie parę lat i zaczniesz zauważać, że jednak coś nie halo.

Edytowane przez Radexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...