Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bllu-Man

Czy warto zmieniać płyte/procesor w zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie czy opłaca się wymieniać płytę głowną i procesor(wraz z chłodzeniem) w zestawie z signa ?

 

Gram w rozdziałce 1280x1024 max, taki monitor...

 

Chciałem zmieniać karte grafioczną, ale po zastanowieniu chyba do takiej rozdziałki wystarczy.. ?

 

Grając w GTA IV wiem że ten procek nie wyrabia, mimo OC.

 

Mam następujące propozycje płyt:

msi_neo_f_intel_p35_socket_775

msi_p7n_sli_platinum

 

Oczywiście może coś innego ?

 

Dodatkowo jaki procek do tego pd OC ? Quad czy Dual ? dobry do OC (proszę o pdanie dobreg chłodzenia do takiego procka).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pzdr.

Bllu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie ile pieniędzy na to ? bo na razie wiem tyle, że płyta główna ~300zł, więc proponuję ASUS P5B Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panie ile pieniędzy na to ? bo na razie wiem tyle, że płyta główna ~300zł, więc proponuję ASUS P5B Premium

 

Tyle kasy żeby było dobrze :) , a dokładniej taka płyta i procesor aby wystarczyła na dłuższą chwilę po wyjściu nowych GF plaunuje wymienić kartę ale to później.

Ten procesor i płyta naprawdę nie będą szybko wymienine.

 

Także, musi być dobre. myśle że jak za wszystko wyjdzie około 1000PLN to będzie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5B Premium + E8400 + chłodzenie... może Scythe Mugen/Ninja :hmm:, ale to raczej inni Ci pomogą lub sam musisz w necie poszukać testów, bo chłodziw typu TOWER jest sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Asus P5B Premium + E8400 + chłodzenie... może Scythe Mugen :hmm:, ale to raczej inni Ci pomogą lub sam musisz w necie poszukać testów, bo chłodziw typu TOWER jest sporo

 

Nie mogę nigdzie znaleźć tej płyty, a przynajmniej w takiej wesji "premium" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo właśnie ostatnimi czasy "wyparowała" ze sklepów - napisz do icomp.pl albo gral.pl czy będą mieć ;) naprawdę za 250zł nie ma lepszej płyty, a kopie ona dupska droższym/nowszym płytom głównym (oczywiście nie zawsze :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo właśnie ostatnimi czasy "wyparowała" ze sklepów - napisz do icomp.pl albo gral.pl czy będą mieć ;) naprawdę za 250zł nie ma lepszej płyty, a kopie ona dupska droższym/nowszym płytom głównym (oczywiście nie zawsze :P)

 

Torche za wolna płytka, trzeba wziąść poprawke że to ma być na przyszłość a ona nie ma DDR3 ktróe też mógłbym z czasem wymienić.. no FSB 1333 też by się przydało (kto wie co będzie za 2 lata..) Coś mocniejszego od tej płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Torche za wolna płytka, trzeba wziąść poprawke że to ma być na przyszłość a ona nie ma DDR3 ktróe też mógłbym z czasem wymienić.. no FSB 1333 też by się przydało (kto wie co będzie za 2 lata..) Coś mocniejszego od tej płyty ?

DDR3 na s775 nic nie daje(a potrafi ograniczyć podkręcanie :E), p5b premium bezproblemowo radzi sobie z fsb 1333, tylko nie ma tego wpisanego oficjalnie(zreszą zwykle robią powyżej 2000 fsb i nie ma z tym problemów)

na areście można ją dostać, bierz póki jest, lepszej płyty NIE ZNAJDZIESZ w tej cenie-sekcja zasilania, chipset, chłodzenie, dodatki, bios-wszystko jest na najwyższym poziomie

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9081

 

do tego możesz dorzucić q6600(można wyrwać koło 500 zł), e8400(~600) albo q9550(~800-900) i masz naprawdę dobry zestawos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DDR3 na s775 nic nie daje(a potrafi ograniczyć podkręcanie :E), p5b premium bezproblemowo radzi sobie z fsb 1333, tylko nie ma tego wpisanego oficjalnie(zreszą zwykle robią powyżej 2000 fsb i nie ma z tym problemów)

na areście można ją dostać, bierz póki jest, lepszej płyty NIE ZNAJDZIESZ w tej cenie-sekcja zasilania, chipset, chłodzenie, dodatki, bios-wszystko jest na najwyższym poziomie

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9081

 

do tego możesz dorzucić q6600(można wyrwać koło 500 zł), e8400(~600) albo q9550(~800-900) i masz naprawdę dobry zestawos

 

Wszystkie te procki równie dobrze się kręcą ?

 

Właśnie czy brac 2 czy 4 rdzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czy brac 2 czy 4 rdzenie ?
Do GTA 4 im więcej rdzeni tym lepiej. W tej grze procesor jest mocno obciążony.

Pomyśl o Q6600 albo jakimś Phenomie II x3/x4, E8400 w GTA 4 nie radzi sobie tak super jak w grach które korzystają z max 2 jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...