Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

R4zen

Asus P5B Premium/Vista - Ważne informacje/FAQ <Aktualizacja 17.11.2009>

Rekomendowane odpowiedzi

PSU: Antec NeoPower 650W Blue

Chłodzenie: Pentagram HP-120 Karakorum + AS5, jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu będzie zmiana wentylka na TACENS Ventus ICE

Buda: NZXT Apollo Crafted Series Black (jeden wentyl z tyłu, jeden z boku, jeden dołożyłem z przodu i planuję w najbliższym czasie zrobić z czegoś konstrukcję dzięki której wejdzie wentyl 12cm w trzy zatoki 5.25 cala :))

 

Temp. w stresie nie przekracza 41*C na procu i 45*C na rdzeniach :)

no to wszystko w porzadku, a jak sam nie sprobujesz wycisnac z niego wiecej to sie nie przekonasz i nikt Ci nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego przyczyną mogą być BSODy? Bo często jak pogram dłużej w GTA4 czy inne gry (np. CoD4) to wywala BSODa z komunikatem 0x00000123 albo 0x00000124 albo jakieś inne :( Jak coś to mam Windows Seven Ultimate RTM 64bit

 

A przy próbie kręcenia przed chwilą (mnożnik z 12.5 na 12, FSB z 280 na 300) wywaliło BSODa podczas ładowania systemu - komunikat to 0x00000F4, później włączyło się naprawianie systemu bo że niby coś tam usunęło czy coś. Przy okazji usunęło mi everesta i cpu-z :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czego przyczyną mogą być BSODy? Bo często jak pogram dłużej w GTA4 czy inne gry (np. CoD4) to wywala BSODa z komunikatem 0x00000123 albo 0x00000124 albo jakieś inne :( Jak coś to mam Windows Seven Ultimate RTM 64bit

 

A przy próbie kręcenia przed chwilą (mnożnik z 12.5 na 12, FSB z 280 na 300) wywaliło BSODa podczas ładowania systemu - komunikat to 0x00000F4, później włączyło się naprawianie systemu bo że niby coś tam usunęło czy coś. Przy okazji usunęło mi everesta i cpu-z :ninja:

 

Zapewne masz złe ustawienia napięć dla pamięci, gdyż te g.skille 1066Mhz CL6 potrzebują według specyfikacji producenta napięcia 2.0v oraz timingów 6,6,6,18. Tobie polecam ustawienia wszystkich timingów w taki sposób 6,6,6,18,6,42,reszta po 10 lub 12 (napisałem według kolejności w biosie zaczynając od góry), jeśli mimo to nadal będzie się wieszać to zwiększ napięcie do 2.1v.

 

Aktualizacjie !!!:

- Dopiero dzisiaj zauważyłem na stronie asusa, że dostępny jest najnowszy Bios dla P5B Premium w wersji 1201 !!! Już nie ma problemów z poprawnym wykrywaniem VID wszystkich procesorów intela pod s. 775 oraz nie trzeba już wczytywać zapisanych ustawień o.c by móc zmieniać napięcia CPU!!!

- Dostępne są również najnowsze sterowniki do Karty Dźwiękowej oraz do Chipsetu

Linki podane Tutaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam takie pytanie, otóż planuję w najbliższym czasie modernizację mojej platformy z p5b premium - chcę kupić Q9550 i 8GB pamięci. Wiadomo że obsadzenie wszystkich banków obciąża trochę chipset w związku z czym rodzi się kilka pytań:

 

- jak wpłynie to na osiągane max. FSB?

- czy nie będę musiał zamontować dodatkowego nawiewu?

 

Może ktoś posiada na tej płycie 8GB i mógłby rozwiać moje wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś problem z dźwiękiem na tej płycie? stery najnowsze z pierwszej strony tego topicu, a głosu dalej nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś problem z dźwiękiem na tej płycie? stery najnowsze z pierwszej strony tego topicu, a głosu dalej nie ma :E

 

Zaktualizowałem już sterowniki do dźwięku dla systemów windows XP , linki podałem w FAQ.

 

Jeśli masz windows XP z SP2 to musisz zainstalować łatke dla systemu kb888111.exe która znajduje się w katalogu XP32bit w tych sterownikach.

Jeśli masz windows XP z SP3 musisz zastosować metodę Nr2 podana pod tym linkiem: http://windowsmx.pl/post5533.html#p5533

Jednak jeśli masz problemy pod windows Vista / 7 to odinstaluj sterowniki do dźwięku, uruchom ponownie komputer i jeszcze raz zainstaluj najnowsze podane w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sprawa z FSB proców 45nm na tych płytach, bo wyczytałem na stronie Asusa w dziale "download bios" że poprzez fizyczne ograniczenie chipsetu P965 procesory Core 45nm pracujące nominalnie na szynie 1333 na płycie P5B Plus pracować będą tylko na szynie FSB - 1066, co oznacza poprostu spadek zegara bazowego w dół. Czy jedyna opcja to OC aby ten normalny zegar np. dla modelu E8400 przywrócić i jechać wyżej? [1333 = 3.00GHz, 1066 = 2.50GHz] Jak to wygląda? a moze coś w tej kwesti jest nieco inaczej niż ja opisalem ? Najnowszy bios do wersji Asus P5B Plus to 1106 a o ten model szczegolnie pytam. Prosze o konkretne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wystarczy, że w biosie zmienisz manualnie taktowanie FSB na 333Mhz i dzielnik pamięci ustawisz na 667Mhz, 800Mhz lub 833Mhz(lub 1000Mhz+ w zależności od pamięci) bo w przypadku P5B Premium tylko taki jest dzielnik pamięci dla 800Mhz przy tej częstotliwości magistrali FSB. Zresztą widać to dokładnie w zrobionym przeze mnie screenie z e8400 w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu mozna sprawic zeby 45nm pracowaly na szynie 1333, sam skladalem przed wakacjami zestaw na p5b deluxe i e8400 i wykrecilem e8400 do 4,2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Mam taki problem.

 

Obecnie siedzę na sprzęcie w podpisie. Wcześniej miałem 88GT (przy tym samym zasilaczu). Dzisiaj wymieniłem grafike na 4890 - no i zaczęły się jajca. Nie mogę włączyć kompa na innych ustawieniach niż 2.4GHz (FSB 266) albo 2.14GHz (FSB266 - przy mnożniku 8). Każde inne ustawienie powoduje kilkukrotny start kompa (chodzi parę sekund, nic na monitorze nie widać). Czasem po paru takich startach komp chodzi, tyle że nie widać nic na monitorze.

 

Dodam, że wcześniej procesor bez problemu chodził z zegarem 3200/3400MHz i wyższymi (FSB400x8/1.375V-core/4-4-4-12@800MHz pamięci).

 

Zaktualizowałem bios - dalej to samo. Albo 2.14 (co wrzuca się samo po próbie podkręcenia) albo 2.4 (po wybraniu opcji F2 - load defaults). Żeby komp wystartował, muszę wyciągnąć wtyczkę z zasilacza, odczekać, podłączyć - poczekać i wtedy się 'normalnie' włączy z komunikatem: "Overclocked Fail bla bla bla".

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Ja już nie mam nerwów. Do dyspozycji mam inny zasilacz (BQ 500W) - jest sens sprawdzać ? (pytam, bo normalnie sprawdziłbym, ale mam tak wszystkie kable poukładane, że zabawa z zasilaczami to kupa czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu podlaczyl tego bq, nie baw sie kablami tylko po prostu otworz obudowe ,obok niej postaw zasilacz i kable podlacz aby dzialalo.

 

Sadze ze 12v moze byc za mocno obciazone, napisz cos wiecej o tej delcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mocna konstrukcja, na wyrost jak na Twoj sprzet... ale moze cos sie sypło, nie zaszkodzi sprobowac na tym bq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Pomijając zasilacz, który sprawdzę jutro, co może jeszcze być przyczyną? Wina grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zmienić takie opcje w North Bridge Chipset Confguration:

ASUS C.G.I. [Disabled]

G Force x1 [Disabled]

Static Read Control [Disabled]

 

w JumperFree Confguration zmień:

Spread Spectrum [Disabled]

Jeszcze zwiększ napięcie dla NB VCore na 1.45V oraz PCI Express Frequency na 105Mhz

PCI Clock Synchronization [33.33Mhz] (jeśli tak już miałeś to sprawdź czy [Disabled] nie pomoże)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Dziękuję za odpowiedzi, ale zanim przeczytałem ostatnią sam pokombinowałem. Zamiast 400x8 musiałem ustawić 355x9, PCI Clock Synchronization na Auto, PCI-E na 101MHz, NB V na Auto. Co się namordowałem to poezja, no ale może komuś pomoże przy takim samym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki komputer jak Ty (prawie) zamierzam za kilka miesięcy kupić 4890 lub 260GTX, powiedz jak się ma skok wydajności z 8800GT na 4890?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

W 3dsmarkach mały... Później powiem coś więcej odnośnie gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper
W 3dsmarkach mały... Później powiem coś więcej odnośnie gier ;)

 

Co do gier, dajmy DIRT-a, jest masakryczna różnica. Przy full na 1280x1024/AAx8, 88GT miałem 15-20FPS, R4890 przy def. zegarach (850/975) miał 60-80FPS (mierzone Frapsem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie odnośnie tej płyty.

Windows 7 64bit nie wykrywa mi zintegrowanej karty dźwiękowej (Audio ADI 1988B), nie ma nawet opcji w menedżerze urządzeń: Kontrolery dźwięku video i gier, nie można też więc zainstalować sterowników. W biosie ustawiona jest na enebled, sterowniki chipsetu nowe, bios zaaktualizowany. Miałem zewnętrzną i z nią było wszystko w porządku, a tej nie mogę w żaden sposób ruszyć. Coś pisali że w xp brakuje sterownika magistrali ale pod 7 nic takiego nie znalazłem. Coś poszło na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w Advanced --> OnBoard Devices Confguration --> masz tak ustawione?:

HD Audio Controller [Enabled]

Front Panel Support Type [HD Audio]

 

Jeśli tak i nadal system nie wykrywa tego urządzenia to wszystko wskazuje na to, że karta dźwiękowa jest uszkodzona, bo windows 7 sam powinien wykryć i zainstalować standardowe sterowniki do karty, nie najnowsze ale dźwięk powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy, tak mam właśnie ustawione. Jutro płyta idzie więc na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie,mam problem :E

 

Otóż gdy kręce mojego E8200,nie moge ustawić Vcore :/ jak zmieniam na daną wartość,a po resecie znowu wchodze do biosu,widnieje tam żółty napis AUTO,i nie moge go zmienić :o Po restarcie wchodze do biosu,klikam F5 i ustawiam wszystko na domyślne,bo nie chce mi sie z tym meczyc ;o Pomocy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra panowie,mam problem :E

 

Otóż gdy kręce mojego E8200,nie moge ustawić Vcore :/ jak zmieniam na daną wartość,a po resecie znowu wchodze do biosu,widnieje tam żółty napis AUTO,i nie moge go zmienić :o Po restarcie wchodze do biosu,klikam F5 i ustawiam wszystko na domyślne,bo nie chce mi sie z tym meczyc ;o Pomocy? :E

jaka wersja biosu? Czytałeś w ogóle FAQ? Jeśli nie to jeszcze raz przeczytaj o napięciu CPU VCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...