Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ericx

Po +200MHz już błedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że przy 2200MHz procesora pamięci chodzą mi na 488MHz zamiast na 533MHz, więc wyrównałem do 533MHz i procesor do 2400MHz, domyślne napięcie wybrane przez płytę to 1.375V nie zmieniałem go, zapuściłem orthosa na Blend, priority 8 i po 5 godzinach wywalił błąd. Podniosłem napięcie do 1.4V, na pamięciach też dałem 2.0V zamiast 1.8V (nie zaszkodzi a będzie więcej stabilności) no i na noc znów orthos pójdzie. Ale czy już po +200MHz trzeba zmieniać napięcie? Przecież to prawie jest tyle co nic. W tle chodziło tylko eMule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem błędów może być sztuka jaka ci się trafiła(Procek), niektóre idą jak szalone, a nie które zaraz bluescreeny itd. Myślę, że powinieneś zastanowić się nad wymianą chłodzenia, bo to też może być powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, 3500+ podobno da się pogonić na ponad 3GHz, a u mnie przy 100% stabilności nie da rady więcej jak 2.8GHz, nie reaguje już dalej na podnoszenie napięcia. Przy 1.4V i 2.0V na pamięci poszedł prawie 9h pod Blend priority 8 bez błędów (do tego w tle ściągało eMule). Chłodznie... no właśnie, jadę ciągle na boxie. Płyta do O/C dobra, więc muszę kiedyś zebrać się, kupić jakiegoś 5400 Black Edition, dobre chłodzenie i but! Tylko jakoś nie mogę zebrać chęci i kasy. 3500+ wystarcza jak na razie, przydałoby się go tylko podgonić żeby pamięci równo jechały (533MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się pobawić timingami pamięci podwyższyć je przyspieszając pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...