Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DyYmIaNeK

Athlon x2 4200+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kiedyś miałem problem z grzejącym się procesorem, ale wystarczyło zdjąć chłodzenie i założyć od nowa i wszystko wracało do normy temp były w granicach 46-70st., ale po pewnym czasie ponownie zaczął się grzać i wywalał bluescreeny w obciążeniu to postanowiłem wymienić pastę na Arctic Ceramique. Po nałożeniu temperatury wzrosły o jakieś 2st co mnie zdziwiło, ale przeczekałem około tygodnia aby pasta się wygrzała i okazało się, że po kilku dniach komputer dziwnie się zachowuje. Nie resetował się tylko nawet na pulpicie potrafił się zawiesić (najpierw przestawał grać winamp a reszta PC łapała zwieche po następnych 5sekundach ale kursorem mogłem ciągle ruszać, ale pomagał tylko reset. Po resecie komputer nie wstawał tzn ciągle ładował się windows i dopiero jak wyłączyłem komputer na około 30sekund startował dalej. Postanowilem zdjąć radiator i zobaczyć jak to wygląda i okazało się, że pasta nie rozsmarowała się na całym procesorze tylko na środku. Czy to mogło mieć wpływ na zwiechy? Z tym, że PC przez tydzień chodził bez zarzutu tylko dopiero po pewnym czasie zaczeły dziać się dziwne zwiechy. Pastę nałożyłem na sam środek i wydaje mi się, że raczej dobrą ilość no ale po dociśnięciu radiatora nie rozprowadziła się po całości. Nałożyłem ją ponownie na środek i temperatury spadły do 38-41st i też pochodziło tydzień i od wczoraj podobne objawy jak opisałem wyżej. Zaraz chyba rozbiorę ponownie i zobacze czy też nie rozprowadziło po całości procesora czy są inne objawy. 

 

Teraz spróbuje sam ją rozprowadzić jakąś kartą po całości i zobaczymy jakie będą objawy. Ale czemu dopiero po tygodniu od nałożenia pasty są takie objawy a wcześniej wszystko jest ok?

 

Po zdjęciu radiatora wygląda to tak:

 

 

s6302561.th.jpg

 

Nakładane było metodą - wycisnąć niewielką ilość pasty na srodek i docisnąć radiatorem. Czy nie zamało jest tej pasty? Tak to powinno wyglądać?

 

 

 

Teraz nałożyłem pastę i rozprowadziłem ją samodzielnie kartą sim po całym procesorze i wygląda to następująco:

 

s6302563u.th.jpg

 

Czy tym razem nie jest znowu za dużo pasty? Komputer w IDLE chodzi stabilnie temperatury 39-42st, ale po włączeniu GTA IV i około 10min grania bluescreen i reset komputera ;/ Więc chyba to jest za dużo i trochę może jej zdjąć? 

 

Jak nałożyć pastę i w jakich ilościach? Jak powinien wyglądać procesor z prawidłowo nałożoną pastą?

 

Jeszcze może jest opcja, że mam źle ustawione napięcia dla tego procesora i dlatego łapał zwiechy? Po restarcie biosu automatycznie napięcie ustawia się na 1,4V i tak przez cały czas używałem tego procka. Czy to nie jest za dużo jak na niepodkręconego 4200+? Zjadę trochę z napięciem i może to coś pomoże. Narazie jestem na 1,3V i jest stabilnie. Do ilu max mogę zejść z napięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie- konkretnie stopka alu+heatpipe direct touch?

JA SIE FORUMOWICZÓW TEŻ PYTAM!

Mam karokoru i podobne jaja z temperaturą - w kratkepost-179218-1246105357_thumb.jpg

dziwnie jeden rdzen sie grzeje - spędza sen z powie od roku.

Panie dDymianeK MI pomaga nałożenie grubego klocka na środek i dociśnięcie - teraz wykres płaski (zrzut) ale pewnie niedługo płaski byc prezestanie.

Z tych twoich fotek pasty i swoich doświadczeń widze że kiedy temperatury zaczna juz skakać i odczepie chłodzenie widać, że są bąble powietrza w paście.

Moje domysły (po mocnym dociśnieciu temp skacze do góry)- problem z czyjnikem na płycie/nie mam $@#%@# pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DyMiAnEk: Powiedz mi, weź zrzuć częstotliwość procka na default ustawienia(domyślne).I czy dalej masz to samo? Używasz chłodzenie boxowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chłodzenie BOXowe a ustawienia są domyślne. O dziwo po zmniejszeniu napięcia na 1,25V i przetestowaniu narazie tylko w Evereście przez 35min wszystko wporządku a temp 53st gdzie wczoraj przy 1,4V po 8min było 62st. Także może i winne było zbyt duże napięcie. Jeszcze zaraz przetestuje jak sprawuje się w grach i w Orthosie. Później ewentualnie może zjadę jeszcze troche z napięciem tylko do ilu mogę zmniejszyć? Czy testować pokoleji w dół i dopuki komp będzie wstawał to zmniejszać? Czym mniejsze napięcie tym lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak chłodzenie BOXowe a ustawienia są domyślne. O dziwo po zmniejszeniu napięcia na 1,25V i przetestowaniu narazie tylko w Evereście przez 35min wszystko wporządku a temp 53st gdzie wczoraj przy 1,4V po 8min było 62st. Także może i winne było zbyt duże napięcie. Jeszcze zaraz przetestuje jak sprawuje się w grach i w Orthosie. Później ewentualnie może zjadę jeszcze troche z napięciem tylko do ilu mogę zmniejszyć? Czy testować pokoleji w dół i dopuki komp będzie wstawał to zmniejszać? Czym mniejsze napięcie tym lepiej?

Nie wiem czy wam nie przeszkadzam ale z moich doświadczen wynika ze to się dzieje niezależnie od napieć, oc itd.

Warunek: testowac długo do samego końca bo czasem po dłuższym czasie potrafi pojechać do ~100st celsjusza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w chłodzenie, to się obejdzie bez podnoszenia napięć(do czasu) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego miałeś 1,4 V? OC?

oto jest pytanie. Ja np. ten problem mam tylko na jednej płycie która też mi podaje 1.4v bez oc (w tej chwili jak pisze).

Na tym samym zestawie i płycie dfi problem znika nawet jak zamiast pasty położe swoje majtki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czemu 1,4V. Dopiero niedawno zauważyłem, że po restarcie biosu automatycznie ustawia się na 1,4V i pomyślałem, że skoro tak jest automatycznie to tak powinno być. Teraz testowałem przez równą godzine w GTA IV i temp doszła do 52st i wszystko chodziło bezproblemowo dzięki zmniejszonemu napięciu na 1,25V. Później potestuje czy da się ustawić jeszcze mniejsze napięcie :)

 

30min w Orthos na 1,2V i temp 51st

 

Czyli całą wine za resety i zawiechy ponosiło napięcie 1,4V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź z tym obniżaniem bo procek może nie wytrzymać;]. Przy zwiększaniu napięcia zalecane jest lepsze chłodzenie, więc :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...