Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

GA-MA770T-UD3P opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić tą płytę gdyż jest tania i wydaje mi się na dość dobrą. Chciałbym aby forumowicze a najlepiej użytkownicy wypowiedzieli się na temat tego MOBO. Mam nadzieje że nie sprawia ona problemów i oc ma w porządku. Martwią mnie tylko napięcia dla pamięci bo max 1,5V to chyba trochę przymało. zamierzam na niej zamontować PII 720 albo PII 550 i 2GB DDR3 1333 lub 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ddr3 to nie jest zła napiecie. poszukaj w topicku a testami tej płyty. robiony test porównywał ją do ud50 i wcale nie wypadła słabiej, a w wielu miejsach dorównywała mocniejszemu bratu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie panowie a nie wiecie nic o tych freezach co ponoć występują na płytach Gigabyta na sokecie AM3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te freezy to podobno na GA-MA790X-UD4 (Rev. 1.0). Ale po pierwsze, to nie musi byc prawda, po drugie to nie musi być wina płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy polecają tą płytę. A co z procesorem do gier nie lepiej się nada phenomII 550 ma tylko 2 rdzenie ale chodzi na wyższym zegarze niż 720 a gry lubią wysokie częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując procesor Phemon II nie sugeruj się taktowaniem. Każdy z nich mozna podkręcić. Max dla tych procesorów to 3,8-4,0 GHz. Zarówno PII 720 jak i phenomII 550 są procesorami z serii Black Edition BE, oznacza to że mają odblokowany mnożnik i zmieniając tylko jeden paramatr ( i ustawiając inny na disabled) w biosie można ustawić dowolną częstotliwość. Dodatkowo 550 i 720 to procesory czterordzeniowe z zablokowanym jednym lub dwoma rdzeniami. Jeśli trafi się na dobry egzemplarz to można odblokować dodatkowe rdzenie dzięki opcji ACC w biosie ( ten gigabyta na to pozwala). Ja raczej nie liczyłbym na szczęście. Inne procki Phemon II nie w wersji BE także można podkręcić lecz wymaga to więcej wiedzy i jest trudniejsze, jednak dla eksperta to żaden problem. Zatem raczej kieruj się ceną i liczbą rdzeni a nie taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupując procesor Phemon II nie sugeruj się taktowaniem. Każdy z nich mozna podkręcić. Max dla tych procesorów to 3,8-4,0 GHz. Zarówno PII 720 jak i phenomII 550 są procesorami z serii Black Edition BE, oznacza to że mają odblokowany mnożnik i zmieniając tylko jeden paramatr ( i ustawiając inny na disabled) w biosie można ustawić dowolną częstotliwość. Dodatkowo 550 i 720 to procesory czterordzeniowe z zablokowanym jednym lub dwoma rdzeniami. Jeśli trafi się na dobry egzemplarz to można odblokować dodatkowe rdzenie dzięki opcji ACC w biosie ( ten gigabyta na to pozwala). Ja raczej nie liczyłbym na szczęście. Inne procki Phemon II nie w wersji BE także można podkręcić lecz wymaga to więcej wiedzy i jest trudniejsze, jednak dla eksperta to żaden problem. Zatem raczej kieruj się ceną i liczbą rdzeni a nie taktowaniem.

 

Ale na procesorach 3 rdzeniowych traci trochę więcej czasu na dostępie do pamięci podręcznej niż w 2 rdzeniowych dlatego też w aplikacjach 2 rdzeniowych procesory 3 rdzeniowe będą minimalnie wolniejsze pomimo tej samej architektury i taktowania. Ale i tak się bardziej skłaniam się do 3 rdzeniowca bo to zawsze krok do przodu, za jakiś czas większość programów będzie umiała korzystać z więcej niż 2 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ki sa obecnie najlepszym wyważeniem budżetowym. swietne do gier, dobrze radzą w programach wielordzeniowych. takie dobrze wyważone optimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM to polecam DDR3 4GB 1333MHz OCZ Platinum (2x2GB, DualDDR, CL7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia. kolega widać czyta to forum ;] no ale postów mało to wybaczymy jeszcze to polecanie ocztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem mam juz sprzet a w zasilaczu brakuje mi wtyczki 8 pin czy musowew jest w tej plycie podlonczenie 8 pin zasilacz to modecom MC 400 ma 1x20 2x4 i kilka normalnych brakuje mi albo wtyczki 8 pin albo jednej 4pinowej.

 

Ok już jest wszystko w porządku po prostu tej wtyczki jednej nie trzeba podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i zastanawiam się o co chodzi z tym fsb... otóż GA-MA770T-UD3P ma 5200/2000 MT/s ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...0t-ud3p_10.html ) natomiast GA-MA790XT-UD4P posiada 5200 MT/s ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...xt-ud4p_10.html ) i czy ktoś może mi wyjaśnić czym to się różni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egieldzie wczoraj wyszła recenzja tej płyty. Dostała 9 na 10. Linkować nie będę bo nie można. Podpowiem za to, że pierwszy wynik szukania w google.

 

Miałem brać Gigabyte GA-MA770-UD3 rev.2 na AM2+ i Phenoma II 550.

 

Ale dam się przekonać chyba na tą płytę. W końcu to AM3, może nie będę musiał znowu zmieniać płyty za 2 lata.

 

Procek

Płyta

Pamięć

 

Ceny chyba w porządku ?

 

Dysk już mam, zasilacz zostaje ten co mam.

 

Jak myślicie, wszystko powinno hulać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie hulać aż miło. choć jeśli możesz to kup 2x2 ram bo przy ddr3 akurat 4x1 ma tendencję do robienia problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to, że jak będę chciał dokupić jeszcze potem 2x1, to mogą dziać się problemy ?

 

Siedzę na xp i w najbliższej przyszłości nie mam zamiaru zmieniać na viste czy 7, więc 2 chyba w zupełności wystarcza.

 

A jak by tak było, to się kupi nowe 2x2 kiedy będą potrzebne a Corsair się sprzeda, ponieważ i tak budżet naginam tymi DDR3.

 

 

Jeszcze pytanko.

 

2 letni Arcctic Cooling Freezer 64 Pro powinien pasować na AM3 ?

 

Bo teraz w sprzedaży jest jakaś wersja AC Freezer 64 PWM, i ona pasuje na AM3. Ale czy się czymś różni od starej oprócz napisu PWM i białego wiatraczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pwm to tylko kwestia taka że tój kreci się pewnie ze stałą prędkoscią lub masz ręczny regulator obrotów, a ten 64 PWM pewnie ma 4 pinową wtyczkę i funkcja pwm sama ustawia obroty w zależności od tego jak bardzo sie zgrzał procek i trzeba go ochłodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P gdzie na tej płycie są te oto przyciski :Power, Reset oraz Clear CMOS.? na pclab napisali że je posiada ja jakos ich nie moge znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten sprzęcik tak jak mówiłem i jestem bardzo zadowolony wszystko śmiga jak trzeba i pierwszy wynik w 3d marku 2006. No to może jeszcze przypomnę swoją konfigurację.

płyta GA-MA770T-UD3P 4GB ram 1333 kingston proc PII x3 720 gf8800gt ASUSA

jedyne co podkręcone to procesor lekko do 3,4 ghz

 

3d mark 2006 - 14400.

Crysis, ASAsin, Prototype, wszystko płynnie nic się nie zacina (wszystkie detale na max AA 4x Anizotropia 8x rozdzielczość max monitora 1280 x1024 teperatury też ok nawet przy tej temperaturze co mamy na dworzu proc nagrzewa się w stresie do 45 stopni przy 100% obciążeniu wszystkich rdzeni na taktowaniu 3ghz a grafika do 65. Narazie wszystko działa idealnie płyta super polecam.

 

Jeszcze tylko powiem że na starym sprzecie AMD Athlon 64 3200+ przy taktowaniu 2200mhz na moim gf8800gt miałem w 3d mraku 2006 zaledwie 8500 punktów.

 

 

Mam jeszcze tylko jedno małe pytanie ta płyta ma to 8 pinowe wejście do zasilania procesorów 140 W i mam teraz w to wejście włożoną wtyczkę 4 pinową i chodzi o to czy ta wtyczka musi tam siedzieć czy nie i czy to dobrze że ona tam siedzi. Na płycie jest narysowane że powinny być 2x 4 pinowe (może będzie lepiej ją wyjąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kręcił jeszcze bardziej warto ją zostawić sam zauważyłeś do czego służy dodatkowa wtyczka. Zwykle użytkownicy podłączają te wtyczkę jak wyczerpią im się pomysły czemu komputer nie wstaje lub jest niestabilny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będziesz kręcił jeszcze bardziej warto ją zostawić sam zauważyłeś do czego służy dodatkowa wtyczka. Zwykle użytkownicy podłączają te wtyczkę jak wyczerpią im się pomysły czemu komputer nie wstaje lub jest niestabilny :)

 

Ale to tylko połowa tego co powinno tam siedzieć bo zamiast 1x 8 pinowej siedzi 1x 4 pinowa. Nie wiem czy to w ogóle jakikolwiek efekt daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem ze znajomym mój sprzęcik. Miałem obawy co do podłączenia 4pin w 8pin 12V ale podobno wszytko ma być ok i tak jest.

 

Jedyny problem stworzyła instalacji sterowników audio. Próbowałem różnych wersji sterów, które i tak nie działały pod SP2. Zainstalowanie SP3 od razu problem rozwiązało.

 

Bios już był zaktualizowany do F2. Na razie nic nie podkręcam, niech podziała na stocku jakiś czas.

 

W 3Dmark 06 12K.

 

Wynik w miarę w porządku dla dwóch jajek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...