Skocz do zawartości
wiegul

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W DZIALE SPRZEDAM

Rekomendowane odpowiedzi

1. Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę, za wyjątkiem sytuacji, kiedy przedmiot jest wystawiony w serwisie aukcyjnym Allegro lub kiedy użytkownik sprzedaje pojazd osobowy (samochód, motocykl).

1a. Kramiki/tematy zbiorcze - wystarczy jedno zbiorcze zdjęcie z kartką, byle sprzedawane przedmioty były dobrze widoczne i rozpoznawalne.

1b. Wiele zdjęć jednego przedmiotu - wystarczy jedno zdjęcie z kartką, pozostałe ze szczegółami już nie muszą mieć, choć zachęcamy do umieszczania.

1c. Klucze/przedmioty wirtualne - sprzedaż tylko i wyłącznie za pośrednictwem portalu allegro.pl, zabrania się zamieszczania ofert niewystawionych na w/w serwisie aukcyjnym.

1d. Niedozwolone są "cyfrowe" kartki pisane w notatniku, na wyświetlaczu w telefonie lub nałożone na zdjęcie w programie graficznym.

2. Oferty muszą zawierać cenę lub widełki cenowe. Tylko w przypadku wystawienia przedmiotu w serwisie aukcyjnym Allegro można z tego zrezygnować.

 

3. Negocjacje prowadzone są za pomocą PM, lub drogą prywatną.

3a. Dział sprzedam nie służy do komentowania ofert. Wszelkie zastrzeżenia do opisu, zdjęć, ceny lub czegokolwiek, kierujemy bezpośrednio do autora drogą prywatną. O atrakcyjności oferty decyduje kupujący, natomiast do samej dyskusji służą inne działy na forum i tam należy się kierować z komentarzami.​

3b. Dopuszcza się pytania bezpośrednio odnoszące się do oferty, mające znaczenie z punktu widzenia kupującego o informacje, które nie zostały zawarte w opisie.

3c. Wszelkie dodatkowe informacje autor umieszcza w pierwszym poście tematu, dotyczy to również odpowiedzi na pytania czy informacji o zmianie ceny.

3d. Zabronione jest podbijanie ofert przez kupujących, postami w stylu: "wysłałem PW", "biorę", "oferta aktualna?", "rezerwuję do wieczora", "za ile od ręki?". Jeśli wysłałeś pw lub jesteś zainteresowany kupnem - nie ma potrzeby informowania o tym w wątku.

3e. Do oceny sprzedających i transakcji służy osobny temat - Opinie o sprzedających i kupujących PART III. Niedozwolone jest podbijanie tematów sprzedażowych komentarzami do transakcji.

 

4. Można założyć lub podbić maksymalnie jeden temat w ciągu 24 godzin. Czas będzie liczony od momentu założenia lub podbicia ostatniego tematu w dziale sprzedam. Jeśli sprzedający ma więcej produktów lub chce dodać coś nowego po jakimś czasie - jest możliwość edycji pierwszego posta. W przypadku założenia większej ilości tematów, zostaną one połączone w jeden. Wątki, które aktualnie istnieją, będą sukcesywnie łączone w tematy zbiorcze w momencie podbijania ich przez sprzedających.

4a. Można odświeżyć ofertę, dopiero po 10 dniach od ostatniej (ostatniej w ogóle, nie tylko własnej) wypowiedzi w temacie. Za odświeżenie oferty rozumie się dodanie wypowiedzi we własnym temacie lub założenie kolejnego tematu z tą samą ofertą.

4b. Jeśli wątek się zdezaktualizował - nie podbijaj go! Dodanie posta w nieaktualnym wątku spowoduje tylko, że wskoczy on na górę działu i będzie tam niepotrzebnie zajmował miejsce. Zamiast dodawania nowego posta wyedytuj pierwszego (pełna edycja) i zmień go, dodatkowo dopisując na początku tematu tag [sprzedane] czy [nieaktualne], albo po prostu zostaw swój wątek, tak aby spadł na kolejne strony działu - nie będziesz wówczas wprowadzać w błąd potencjalnych kupujących.

5. Zakazuje się czyszczenia tematu z oferty sprzedaży, czyli usuwania tytułu i treści tematu. Dozwolone jest dodanie odpowiedniego tagu (np. "nieaktualne") lub przekreślenia, ewentualnie usunięcie danych kontaktowych (np. emali, tel., nr komunikatora itp.)

5a. Kramiki/tematy zbiorcze - czyli tematy z kilkoma produktami lub/i na bieżąco aktualizowane o nowe rzeczy, można czyścić dodatkowo przy użyciu funkcji "spoiler"

(dostępnej w pełnym edytorze) w celu ukrycia sprzedanych już rzeczy, ale nadal zabronione jest usuwanie treści posta.

6. Zabronione jest umieszczanie ofert komercyjnych, czyli różnego rodzaju sklepów, działalności niezarejestrowanej itp. Dział służy do sprzedaży z drugiej ręki.

 

7. Istnieje zakaz odsprzedaży kont - np. Umowa użytkownika Steam (patrz sekcja 2D, 2E i 4E); EULA Origin (chociażby pkt 4) i podobnych. Tak duży serwis jak PClab.pl nie może być pośrednikiem w łamaniu umowy.

 

 

Posty naruszające powyższe zasady lub próbujące je w jakiś sposób ominąć, będą usuwane, a autorzy nagradzani. W pierwszej kolejności ostrzeżeniami do paska, a następnie

blokadami nakładanymi na konto.

 

W dziale sprzedam nadal obowiązuje regulamin ogólny forum.

 

 

Disclaimer

Nie mamy możliwości zweryfikować, czy ktoś jest oszustem czy nie. Nie jesteśmy serwisem transakcyjnym, a jedynie udostępniamy narzędzie do wstawiania ogłoszeń. To określenie jest tutaj kluczowe, bo to są po prostu ogłoszenia dot. chęci sprzedaży danego przedmiotu czy grupy przedmiotów.

 

Naszym zdaniem wystarczą opinię użytkowników, które są umieszczane poniżej i świadczą o jakości tego ogłoszenia. My nic nie rozstrzygamy, bo opinii też nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Wobec tego dawanie bana na podstawie opinii też raczej nie wchodzi w grę. Trzeba brać bowiem pod uwagę, że na forum też możliwe są akcje, w których jakaś grupa użytkowników celowo kogoś oczernia dla swoich celów. My natomiast nie jesteśmy sądem w tych sprawach, żeby móc obiektywnie ocenić, po czyjej stronie stoi racja.

 

Jeżeli sprawa trafi na policję, do prokuratury lub sądu, to zgodnie z prawem dane użytkownika zostaną udostępnione uprawnionym organom.

 

W sprawach, które pomija powyższy regulamin decyzję podejmuje moderacja i administracja.

 

zzds - złamanie zasad działu sprzedam

zpp - zakaz pisania postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasady dotyczące zdjęć:

 • Kramiki/tematy zbiorcze - wystarczy jedno zbiorcze zdjęcie z kartką, byle sprzedawane przedmioty były dobrze widoczne i rozpoznawalne
 • Wiele zdjęć jednego przedmiotu - wystarczy jedno zdjęcie z kartką, pozostałe ze szczegółami już nie muszą mieć, choć zachęcamy do umieszczania
 • Klucze - w trakcie uzgadniania
 • Przedmioty wirtualne - w trakcie uzgadniania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • Nastawiam się na tego Razera, ale też znalazłem promkę na SPC GEAR GK550. Ktoś może mi podpowiedzieć coś na ich temat? Którą brać, lub też może jest coś lepszego w podobnej cenie (do ok 300 zł)?
  • Dokładnie tak Im "schodki będą dłuższe" [klika kolejnych taktowań ma to samo napięcie / taktowania na kolejnych napięciach nie będą się różniły] tym bardziej karta skacze z MHZ w zależności od obciążenia (tak jakbyś grał na klawiaturze w symulator iracing, klawisz = 100% przepustnicy albo 0%, albo wszystko albo nic, podobnie będzie z kartą będzie bardzo mocno spadało MHz lub szybko rosło o kilka poziomów). Jak dobrze wszystko ustawisz to wystarczy jeden profil w MSI:AB do wszystkiego, całość będziesz kontrolował przy pomocy suwaka TDP by np: karta siedziała ci na 1470MHz cały czas gdy będziesz tego potrzebował (albo nawet zrzucała w dół taktowania jeżeli będzie potrzeba), a jak gra będzie wymagać 1800MHz to TDP w górę i już lecimy pełną mocą.  
  • wróciłem do kraju, powrót własnym autem S8 w nocy to bajka. W końcu 2x więcej HP i człowiek nie boi się wyprzedzać
  • Blok CPU na pinach vs blok CPU na lamelach...bez sensu, pinowiec to archaizm i lanie dostał.   Nowe konstrukcje bloków CPU Barrow i Bykski w niewielkim stopniu budową odbiegają od rozwiązań technicznych bloków EK,Koolance,Bitspower,XSPC,Watercool HK itp Tak samo w niewielkim stopniu różnią się flow czy temp.   Tu przykład z testów (nie najnowszych ale niewiele się zmieniło) Bykski ma wyśmienity flow, ma 0.5*C starty do bloku nr1 w tym podsumowaniu więc to wyśmienity blok w relacji cena/perf https://www.techpowerup.com/review/bykski-four-cpu-waterblock/6.html To samo dotyczy bloków GPU,ale tu rozbieżność szczególnie w chłodzeniu sekcji VRM Strix jest już większa https://www.techpowerup.com/review/bykski-four-founders-gtx-1080-waterblock/6.html https://www.techpowerup.com/review/asus-water-cooling-the-asus-gtx-1080-ti-strix/8.html Przy kolosalnej wprost ilości wersji samych bloków CPU od Barrow i Bykski nie ma chętnych na wykonanie testu wszystkich modeli tylko po to by uzyskać potwierdzenie że różnice flow i temp w blokach CPU są minimalne a cena niższa jak konkurencyjnych firm z Tajwanu,USA,EU.   Bykski często eksperymentuje,szczególnie design bloków ulega zmianom co dla jednych jest plusem dla innych nie...kwestia gustu...   Faktem jest że w niektórych przypadkach jak QDC kiedy zestawimy rozwiązania techniczne vs cena to pozamiatane https://www.aliexpress.com/i/4001278660376.html?spm=2114.12057483.0.0.41f814b5j7ImpO Jak porównamy komplet męska żeńska wersja Koolance QDC z identycznym pierścieniowym system zamykania złączek do tego setu Bykski robi się ciekawie  
  • Nie wiem czy to przypadek czy właśnie to wyrównanie schodków przed 0.843v sprawia, że w Benchmarkach zegar się trzyma idealnie ustalonej wartości? Wcześniej przy 1845MHz ustawieniu bez wnikania w schodki niżej miałem wahania 1815-1845MHz.  
 • Aktywni użytkownicy

×
×
 • Dodaj nową pozycję...