Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FxJ

Vademecum: AMD Phenom II i Athlon II odblokowanie rdzeni oraz cache L3

Rekomendowane odpowiedzi

Skopiowane z tematu o podkręcaniu:

 

Witam,

tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć mniej więcej, jakie ustawienia dać na proca oraz co zrobić, by odblokować rdzeń.

OC:

W tej chwili jest niecałe 3,6ghz (210mhz x17) Przy napięciu ok. 1,35v

W związku z tym co jeszcze mogę podkręcić, albo jak poustawiać napięcia/taktowania na płycie głównej, by dało się więcej wyciągnąć?

Co z pamięciami? G.Skill 2x2gb ECO CL7, których DRAM Frequency to 840mhz, FSB:DRAM 1:4 (da się to zmniejszyć?) Aha, te pamięci mają opóźnienia 11:11:11:29:40:2T, napięcie 1,35v

 

Teraz sprawa odblokowania rdzenia.

Przy 4 rdzeniach system nie wstaje, ale na trzech już tak, do tego CPU-Z (wszystkie powyższe wyniki są z tego programu) pokazuje mi w polu name: AMD Athlon II X3 450, w specification: Phenom II x4 B50 , ale na dole pokazuje mi, że są tylko 2 rdzenie. Próbowałem na normalnym taktowaniu i napięciu jak i na troszkę większym, ale nie mogę dojść do tego, by ten trzeci rdzeń był aktywny w 100%...

 

Specyfikacja:

Phenom II 550BE

G.Skill ECO CL7 2x2gb

ASUS M4A785TD-V EVO

Radeon 4850 1gb

Be quiet! 430W

Win 7 x64 Ultimate

Pozdro i proszę o pomoc, bo w sprawach OC jestem świeżakiem, i tak się cieszę, że proc śmiga na 3,6ghz, ale kwestia trzeciego rdzenia oraz ustawień pamięci mnie nurtuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś szanse na odblokowanie rdzenia lub l3 w tych seriach: X3 440 CADAC AD 1004APBW, X3 435 CADAC AD 0949EPMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te:

adx440wfk32gi1004apaw adx440wfk32gi1004gpdw

 

Jakiego procka byście zaproponowali żeby Bad Company 2 lepiej smigała, obecnie mam aII x2 250, oczywiście im taniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Posiadam następujący zestaw:

 

Procesor: AMD Phenom II X2 550

Płyta: ASRock M3A770DE

Pamięci: 2 x GOODRAM 2GB 1600 DDR3 CL9

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

System Windows 7 Professional

 

Oznaczenia procesora CACYC AC 1004DPMW, mnożnik ma tylko do 15.5 więc czy to jest zwykłe 550 czy 550 BE? Wcześniej miałem procesor X3 435. Po włożeniu 550 i ustawieniu ACC na Auto w CPU-Z pojawiło się

AMD Phenom II X4, a liczba rdzeni zmieniła się na 3. Chciałem zmienić w msconfig -> rozruch -> liczbę procesorów na 4, ale mogłem wybrać tylko 1,2,3. Zmieniłem chwilowo na 2 i teraz mam do wyboru tylko 1,2, a CPU-Z wykrywa tylko dwa rdzenie. W Windows XP wykrywa mi cztery rdzenie. Jak mogę zmienić ustawienia w rozruchu, żebym mógł wybrać cztery rdzenie?

 

 

Problem rozwiązany: wystarczyło odznaczyć w opcjach rozruchu "liczba procesorów" i zrestartować. Później już było do wyboru 1,2,3,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam okazje kupic phenoma x2 550 z takiej serii

Seria cepa HDZ550WFK2DGI

CACYC AC 0926APAW

9935836F90066

 

Czy jest szansa na odblokowanie dodatkowych rdzeni na tym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj udało się odblokować 4 rdzeń i l3 w athlonie II x3 440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam okazje kupic phenoma x2 550 z takiej serii

Seria cepa HDZ550WFK2DGI

CACYC AC 0926APAW

9935836F90066

 

Czy jest szansa na odblokowanie dodatkowych rdzeni na tym procesorze?

 

nie odblokuje się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam stabilnie (bo testowanego przez miesiac X2 555 BE C3 @ X4 B55 BE C3 i dzialal stabilnie) odblokowanego phenoma x2 555 be c3 @ x4 b55 to przy instalacji sterownikow nie instalowac ASUS Tools tzn co instalowac z tych sterów:

 

STEROWNIKI DOWNLOAD ASUS M4A89GTD PRO / USB3.0

 

wiem ze QnC obniza zegary a chce zeby platforma pracowala cały czas na 4x 3,2 Ghz a pamieci przynajmniej na 1333Mhz a najlepiej na 1600 tak jak oryginalnie powinny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam procka amd x3 440 cacyc dalej nie pamietam i płyte Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.1 odblokowałem 4 rdzeń ale po 5 min wywala bład w prime 95. czy jest szansa na zrobienie go stabilnym czy jest uwalony w 100% ?

 

po ustawieniu w acc na -6% dla 4 rdzenia bład po 12 min ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zrobiłem w biosie to co pisaliście i komp mi sie nie odpala to co to może znaczyć ?

 

Edit, wystarczylo bateryjke wyciagnac na dluzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Wiem, że jest wiele tematów o takiej samej tematyce jak moja, ale często zdarzały się inne konfiguracje komputera oraz to, że mogą występować różne przypadki.

Przejdę do sedna sprawy...

Otóz jakieś 2 miesiące temu zakupiłem procesor, który jest wymieniony w temacie.Jest to rewizja C3.Pozostała część konfiguracji

Płyta główna - ASUS M4A77 AMD770/SB710

Pamięć RAM - A-Data Vitesta EE 4GB (4x1024MB) 800MHz CL4

 

Po przeczytaniu kilku tematów, gdzie operacja odblokowania dodatkowych rdzeni udała się, postanowiłem spróbować.Wszedłem do BIOS-u i wyszukałem funkcję ACC, znałazłem ustawienie "All Cores" a Unshlead na Enabled.Po akceptacji ustawień, komputer wyłączył się na 5 sekund i uruchomił się.Po uruchomieniu systemu Windows 7 Professional 64-bit, uruchomiłem program CPU-Z w najnowszej wersji, który wskazywał, 4-rdzenie procesora o nazwie Phenom II X4 B55.Zrobiłem testy Orthosem i Prime95 i nie było żadnych błędów.Niestety, podczas uruchamiania gier np. GRID, DiRT2, itp., pojawiał się Blue Screen.Po powrocie do normalnych ustawień, było wszystko OK.Dodam, że procesor nie był podkręcany, nie podnosiłem też napięcia procesora.Co zrobić ? Czy te dwa pozostałe rdzenie są niestabilne ? Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować obniżyć taktowanie procesora albo podwyższyć napięcie, albo jedno i drugie :)

Najpierw bym spróbował mocno obniżyć taktowanie, np. do 2 GHz i sprawdzić czy nadal będą blue screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, spróbuję.Przeczytałem także, że należy wyłączyć funkcję Cool'n'Quiet i zmienić ustawienie funkcji "Per Core".Myslicie, że to może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam udało się odblokować 4 rdzenie i działają bardzo dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę odblokować x2 555 BE, na MA770T-UD3 rev 1.1.

Próbowałem na różnych biosach i wszystkimi metodami, może ktoś kumaty coś zasugeruje:)?

Czy ta płyta nadaje się do odblokowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka dobra (od F2 masz już CPU Core Control option), rdzenie uwalone, wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem procka w grudniu 2009 - X2 550BE. 4 rdzenie wykrywa. Przy starcie win 7 wczytuje skype aqq i bluescreen. W awaryjnym działa normalnie. Czy może to być wina zasilacza?

Mój sprzęt to:

X2 550BE

Ma-770 UD3 Rev 2.0

Palit 9600 GT DDR3 512mb

2x2gb OCZ Reaper 900Mhz

dysk 750gb i 80GB

Zasilacz chiftec 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, bo google nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi. Jak wyglądają szanse odblokowania rdzeni na pehonomie II X2 550 wersja CACAC AC 1010FPMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się odblokować 4 rdzenie.. przynajmniej wdg everest speedfan core temp i każdego innego programu, jednak żadne z nich nie potrafi odczytać z niego temperatury... :/ , jakieś pomysły ???

 

podglądu na temp dalej nie mogę uzyskać ale 4 jajka są zdrowe ;) na 3,7 ghz po licznych testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się odblokować 4 rdzenie.. przynajmniej wdg everest speedfan core temp i każdego innego programu, jednak żadne z nich nie potrafi odczytać z niego temperatury... :/ , jakieś pomysły ???

 

podglądu na temp dalej nie mogę uzyskać ale 4 jajka są zdrowe ;) na 3,7 ghz po licznych testach

nie ma na to sposobu, po prostu czujnik temperatury rdzeni po ich odblokowaniu przestaje poprawnie działać, jedynym sposobem mierzenia temperatury jest temp. samego CPU, w evereście możesz ją monitorować, sprawdż najpierw jaka jest różnica temp między CPU a rdzeniami w stresie i wtedy na oko możesz obliczać temp rdzeni po odblokowaniu monitorując temp CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...