Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FxJ

Vademecum: AMD Phenom II i Athlon II odblokowanie rdzeni oraz cache L3

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat M720-US3 jest na nforce i ma NCC.

Pan z gigabytea akurat wybral nieodpowiedni model i pokazał jaką jest Pomoca techniczna znająca sie na rzeczy :)

 

Nie wiem o co Ci chodzi skoro napisałem iż ten model jak i najnowsze mają możliwość odblokowania rdzeni - czyli i Nforce i ATI-AMD. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACC na Enabled

Unleashing Mode na Enabled

i 4 rdzeń wszedł na mobo: asus m4a77td pro

 

4rdzen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios F2 i F5...niepowodzenie...na F5 nawet nie dochodzi do POSTa a na F2 sie nie wlacza komp...

jutro sprobuje F1,F3 i F4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus M4A77TD po aktualizacji BIOSu, ACC na all cores, 1,35V komputer się wyłącza.

Proponujecie jeszcze jakąś inną opcje odblokownia 4 core w PII 720 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odblokować 4 rdzeni na w7, wcześniej miałem xp sp3 i śmigał bez problemu na 3.5 ghz na 1.4 V. Później przestawiłem go z powrotem na 2 rdzenie @ 3,7 na 1.4 V. Dzisiaj postanowiłem znowu włączyć 4 rdzenie, ale teraz mi nawet system nie wstaje ;/ wtf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma z tym wspólnego win 7 przecież robisz unlock w biosie wejdz w acc na auto i hybryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma z tym wspólnego win 7 przecież robisz unlock w biosie wejdz w acc na auto i hybryd

Wiem. Dlatego pytam WTF? W ogóle system nie chcę teraz wstać, a jakiś miesiąć temu bez problemu robił @ x4 3.5 ghz ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz wer biosu ???? zapodaj mu bios f2c najpewniejszy bios do unlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem F3, zrobiłem downgrade na F2 tak jak mówiłeś. Niestety nic to nie dało :< Sytuacja wygląda tak, że komp resetuje się przy wczytywaniu windowsa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczna sytuacja jak u mnie. Phenom II x3 710 (płyta a780gxh) odblokowuje sie , ale Windows 7 i linux nie chce wstac, a XP nie ma problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, mi ktoś powiedzieć, czy to jakiś błąd, czy to tak faktycznie jest, a może mam 4 rdzenie w procku. Mam procesor Athlon II X2 240 i wyczytałem, że komuś udało się go odblokować do Opterona (tzn. odblokować mnożnik) i zacząłem bawić się w ACC, lecz to nie przynosiło skutku. Płytę mam Gigabyte 770T-UD3P i w zakładce M.I.T. --> ACC--> mogę ustawić, auto, disabed, all cores, oraz per core - czyli wartości dla poszczególnych rdzeni. I tutaj zaczyna się zabawa, bo mogę tam ustawiać wartości od (bodajże już nie pamiętam) +12 do -12 i to dla 4 rdzeni (core0,1,2,3). Ale przecież mam dwa fizyczne rdzenie. I tutaj nasuwa się moje pytanie, czy normalne, że w ACC mam 4 rdzenie? Czy może jakiś błąd, ewentualnie jakaś dziwna sztuka procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios F5 wprowadza "CPU Core Control option" więc sprawdź na nim. Choć ja sam jeszcze tej opcji nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bios F5 wprowadza "CPU Core Control option" więc sprawdź na nim. Choć ja sam jeszcze tej opcji nie używałem.

 

Hmm, jak znajdę chwilę czasu na aktualizację biosu, sprawdzę to, dzięki. A tym czasem może ktoś kto ma athlona X2 się wypowie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda posiadam inną płytę główną ale nie sądzę abyś miał jakiś "dziwny" procesor ot poprostu błąd biosu. Co do samego ACC to nie testowałem tego ( bo uważałem, że nie ma sensu ) ale jak tylko odpale kompa w domu to dam znać jak jest u mnie.

 

EDIT

 

Niestety u mnie nie daje nic kombinowanie z ACC próbowałem wszystkich możliwości i nadal nie ma Opterona 1300ES ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ nie natrafiłem na aktualne info chciałem się zapytać czy ktoś z Was wie coś na temat Phenom II X2 550 serii 0950GPMW ?

 

Proszę o info.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalzlem jakies zagraniczne forum, nie da sie nic zrobic ;/

ale kto wie sprawdz jak bedziesz mial okazje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić - w sklepie mają tylko taki egzemplarz a nie chce kupować jeśli są nikłe szanse :( ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) 0921 APAW - Win7 x64, napięcie na CPU 1.45V

 

Przetestowany na wersjach biosu:

 

FG - tylko 1*

FF - tylko 1*

FD - tylko 1*

FB - 3 rdzenie

 

* po aktywowaniu opcji ACC, system rozpoznaje proca jako B50, lecz tylko z 1 rdzeniem (CPU-Z)

 

Na większości wersji biosu, płyta widzi mi tylko 1 rdzeń, na FB uruchamiają się 3 rdzenie (4 nie chce). Stabilność sprawdzona ORTHOS uruchomionym dla każdego z rdzeni. Prime95 po 3min wywala błąd. Orthos 2h stabilny, SuperPi (32M) przechodzi.

 

Przy 3 rdzeniach mam dziwny problem po zamknięciu systemu, komp nie wyłącza się - dalej pracuje.

 

I tu moje pytania:

1.) czy Prime95 jest bardziej rzetelnym narzędziem w pomiarze stabilności CPU

2.) nie rozumiem dlaczego sytem przy nowszych wersjach biosu wstaje i widzi mi tylko jedno jako

3.) dlaczego przy 3 rdzeniach nie mogę wyłączyć kompa z automatu (poprzez zamknięcie sys.)

 

Wypróbowałem wszystkie opisane tu sposoby (bot.ini itp.) + ustawienia z poziomu biosu.

 

Może macie jakieś pomysły, bo już totalnie nie wiem, co dalej.

 

 

Zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne jak możesz zrób foto zakładek jak masz poustawiane w biosie i powiedź jak to robisz co i jak no i mile widziane screeny z cpu-z apropo ostatniego biosu mam go wgranego pewnie źle ustawiłeś na core.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne jak możesz zrób foto zakładek jak masz poustawiane w biosie i powiedź jak to robisz co i jak no i mile widziane screeny z cpu-z apropo ostatniego biosu mam go wgranego pewnie źle ustawiłeś na core.....

 

Oki zrzuty z biosu dołączę później, z CPU-Z również, aktualnie mam wgrany FG i podwyższone takty proca. Pytanie do Ciebie, co masz dokładnie namyśli "źle ustawiłeś na core..."??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki zrzuty z biosu dołączę później, z CPU-Z również, aktualnie mam wgrany FG i podwyższone takty proca. Pytanie do Ciebie, co masz dokładnie namyśli "źle ustawiłeś na core..."??

 

 

ustaw na all core a nie per core - opcja dla jednego rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustaw na all core a nie per core - opcja dla jednego rdzenia

 

8edba4ba787ca754med.jpg

 

W BIOSIe mam na pewno wszystko ustawione zgodnie z wytycznymi, lakiem aż takim nie jestem, także nie ma powodu ,zamieszczania tu zdjęć.

 

z per core na all core, miałem "na auto" przestawiłem na "all..." podwyższanie napięć niczym nie owocuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odblokowałem 4 rdzenie na płycie m720-us3 w procesorze AMD 545 , ale są nie stabilne sprawdzaem w OCCT. Nie wiem co robić pomożcie !!!!!

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...