Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FxJ

Vademecum: AMD Phenom II i Athlon II odblokowanie rdzeni oraz cache L3

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakieś szanse? :D

 

No naprawde, przeczytalbys chociarz te pare postow poprzedzajacych twoje zapytanie i mialbys odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Phenoma II x3 BE numery na procku to:

HDZ720WFK3DGI

CACZC AC 0909FPWM

9207921C90114

Jak ustawiam acc auto i ec hybrit komp wstaje ale acc się przestawia na disablet. Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam procka amd phenom II x2 550. Jego nr. to AC 1002 BPMW. Czy jest jakaś szansa na odblokowanie chociaż 1 dodatkowego rdzenia? (płytka główna na to pozwala- GA-770T-USB3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1010278x.jpg

 

 

hmm, jutro specjalnie kupie plyte asroczka n68s-c ucc zeby sprobowac unlock, jakie typy efektow? bo seria jest bardzo dziwna..........

 

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X2%20B53%20-%20HDXB53WFK2DGM.html

 

 

Notes on AMD HDXB53WFK2DGM

Business class processor

 

 

ok, asroczek N68C-S za bagatela 139zł podołał jak i sam CPU pokazal sie z dobrej strony bo unlockowal sie .... na tej ??? płycie? :) płyta okazała sie na serio fajna i warta kasy!!!! jak to asrock :) kolejna plyta tej firmy w moich lapach ktora po zakupie gwarantuje zadowolenie :) jestem pod wrazeniem tej plyty, jest prosta skromna stabilna, latwa w obsludze, ma dobrze zorganizowany bios, pomimo maciupenkiego radiatora chipset sie nie grzeje, plyta posiada DDR3 i DDR2 co juz samo w sobie jest ciekawe :) no i bardzo uzyteczne! nie licze masy bajerow do OC , po prostu ladnego biosu z kilkoma rodzajami tapet do POST! no i oczywiscie to po co kupilem ta plytke, czyli UCC co powoduje rzecz nie do osiagniecia dla asusow, dfi, biostarow i innych wynalazkow, co to jest UCC? jest to asrockowy odpowiednik ACC i NCC , nie wiem czy jest to sztuczka programowa czy chodzi o oddzielny chip, najwazniesze ze przy prawie 5 letnim chipsecie nforce630a mozna odblokowac procesor, jak na plyte za 139zl lepiej juz nie mozna :)

 

AsRock-N68C-S-UCC.jpg

 

a cpu jak to cepeu, x2@x4 bios widzi ten procek po unlocku jako athlon ii x4 , wazne ze x4 i 6mb cache , pewnie na lepszej plycie z bogatszym biosem moze i byl by lepiej rozpoznany ale niewazne :)

 

winrarx2.jpg

winrarx4.jpg

 

oczywiscie zestaw CPU + MB do opylenia, ok. 5 stówek, info na pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój procek Phenom II x2 550

płyta głowna ASUS M4A77TD PRO

Udało mi się odblokować 2 dodatkowe rdzenie i wstępnie po 1h tescie w OCCT wychodzi pomyślnie.Oto wyniki

2010120910h38volt12.th.png2010120910h38volt3.th.png2010120910h38vcore.th.png2010120910h38gpu1.th.png2010120910h38cpu2.th.png2010120910h38cpu1.th.png

 

Mam do Was pytanie, czy po tym tescie moge być pewien, że te 2 dodatkowe rdzenie działaja prawidłowo? Czy mam przeprowadzić dłuższe testy w tym, lub innych programach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem w lutym 2010 zakupiłem płytę główną GIGABYTE GA-MA770T-UD3P sławne popularne tanie UD3P

do tego procesor AMD PHENOM II X2 550 BLACK EDITION SN: 9A63141J90215

 

na początku użytkowania wziąłem się za podkręcanie chyba na jednym z pierwszych biosów

odblokowałem bez problemu 4 rdzenie robiłem różne testy chodziło ok

 

po jakimś czasie gdy się wyprowadziłem i komputer oddałem siostrze dla bezpieczeństwa wróciłem do 2 rdzeni żeby nic się nie działo pod moją nieobecność

 

 

Dzisiaj coś mnie wzięło na podkręcanie sprawdzanie sprzętu i na biosie F5 system pokazuje procesor X4 B50

ale wszędzie cpuz everest menadżer wydajnosci systemu widzi tylko 2 rdzenie?

Czy komuś się zdarzyło coś takiego żeby system nazywal procesor 4 rdzeniowym a widział 2 rdzenie?

czy możliwe że procesor stracił możliwość odblokowania 2 rdzeni?

 

zaimplementowałem najnowszy bios pod płytę F10 i dzieje się to samo

 

tak to wygląda w systemie

procr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaimplementowałem najnowszy bios pod płytę F10 i dzieje się to samo

Najnowszy bios ma oznaczenie F11C a nie F10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDZ555WFKDGM

CACDC AC 1041EPA

 

Na płycie ASUS M4A785TD-V EVO z najnowszym biosem (v2105) odblokowanie ogranicza się do "PRESS 4 TO UNLOCK CORES". Chwila czekania, wejście do biosu i procesor wyświetla się jako 4jajowiec. Bajka

cpuzq.jpg

Drażni mnie tylko ten socket AM2+ :hmm: jakiegoś sterownika brakuje? Aktualnie Windows7 32bit, od jutra 64bit. Jutro też zacznę go poważnie testować ale OC dopiero jak doczekam się mocniejszego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy komuś się zdarzyło coś takiego żeby system nazywal procesor 4 rdzeniowym a widział 2 rdzenie?

czy możliwe że procesor stracił możliwość odblokowania 2 rdzeni?

 

 

Miałem tak samo.

Okazało się, że ustawione było tak, aby system ruszał z dwóch rdzeni... Po zmianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlon II X3 435.

Oznaczenia to: CACYC AC 0952APMW jakieś szanse?

 

Płyta Biostar jak w podpisie z SB750.

Ustawiam ACC na auto, zwiększam dla pewności napięcie ale bios po ponownym uruchomieniu nie chce się włączyć. Coś jeszcze zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady.

mozesz sprobowac ACC z wylaczonym ktoryms rdzeniem. moze zyszkasz same :L3 jesli cep je posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowal mi sie 4 rdzen w X3 450. L3 niestety nie. Jak prztestowac stabilnosc procesora z oblokowanym rdzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1010395i.jpg

p1010399a.jpg

 

 

 

fail, ogolnie w biosie jako x4 nie wykazuje problemow, windows sie laduje nawet i to zawsze, podbicie napiecia nic nie daje, niestety w windzie potrafia zmienic sie kolory itd.itd. oba rdzenie do odblokowania sa identycznie uszkodzone,skoro podbicie napiecia do 1,475 nic nie daje to nie chce mi sie dalej w to bawic , 6mb cache jest sprawne wiec uwalony jest cache nizszego poziomu prawdopodobnie wiec (ktorego nie da sie wylaczyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić z niego X3?

NCC od Nvidii nie było tak dopracowane jak ACC u AMD.

 

Próbowałeś innej wersji biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić z niego X3?

NCC od Nvidii nie było tak dopracowane jak ACC u AMD.

 

Próbowałeś innej wersji biosu?

czy wylacze core 3 czy 2 i tak samo sie zachowuje - co jest bardzo dziwne

 

NCC to to nie jest :P :P :P to jest asrockowe UCC :) wiem ze ACC niby najlepsze ale ufam UCC, ta plyte wczesniej kupilem tylko po to zeby odblokowywac CPU i jak na razie nie zauwazylem zeby sye mylila, wersji biosu nie sprawdzalem, na obecnym juz kilka CPU ladnie odblokowalo sie jako x4 wiec nie widze sensu gmerania w szczegolnosci ze CPU szuka nabywcy ktory i tak bedzie mial swoja plyte glowna

 

 

 

 

kolejny sukces, phenom ii x2 550 be @ x4 1,23V @ 3,1GHz , na razie nie mialem czasu i 10min OCCT polecial - musi byc OK :) a seria uznawana przez specow za nie do odblokowania tzn. HDZ550WFGIBOX , wczesniej taki sam nie odblokowal sie - ten sam OPN jednak ten jest pakowany w mniejsze pudelko (mimo wszystko takze C2)

 

beztytuuvos.jpg

 

jak na razie mam na koncie mam 4 sempy 140 (2x unlock) , 5 phenomow ii x2 (2 unlocki na x4, jeden na x3 i jeden fail) takze mam szczesliwa reke chyba ;)

 

kolejny punkt:

phenom ii x4 820 4mb cache @ 6mb cache

HDX820WFK4FGI

beztytuuhqw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Postaram się opisać dokładnie swój problem: niedawno zakupiłem procesor Amd AthlonII x3 445, poczytałem o nim trochę na internecie i dowiedziałem się że jest możliwość odblokowania czwartego rdzenia i pamięci L3, poczytałem jak to zrobić, więc zabrałem się do roboty, szybki restarcik, hop do biosu, wszystko pięknie, ustawienia ACC są, no więc odblokowuję to czwarte jajo, zapisanie ustawień restart i tu już jest pod górkę. Komputer startuje ekran ale przy ekranie ładowania systemu komputer się zawiesza lub restartuje. No to znów szybko do biosu, podnosimy napięcie no i niestety znów to samo. Jest podejrzenie że ten czwarty rdzeń jest uszkodzony ale... Kiedy zablokuję 4 rdzeń (zostaje 1, 2, 3) komputer uruchamia się normalnie, bios i wszystko inne widzi go jako athlon, kiedy zablokuję 3 rdzeń (zostaje 1, 2, 4) komputer też uruchamia się normalnie z tą różnicą że widoczny jest jako phenom x4 ale nadal działają tylko 3 rdzenie w programie cpu-z tez widoczne są tylko 3 rdzenie, ale odblokowana jest pamięć L3. Można by się pokusić o stwierdzenie, że jednak ten rdzeń nie jest uszkodzony, więc dlaczego komputer nie wstaje na wszystkich czterech rdzeniach ? Prosze o porady, co o tym myslicie.

 

Mój sprzęt to :

AMD AthlonII x3 445

2x2gb GoodRam CL6

Gigabyte MA770 UD3 rev.2.0

Gainward GTS250 512mb

zasilacz OCZ 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz, którym rdzeniem jest ten czwarty? To, że odblokowujesz kolejny rdzeń, nie oznacza, że jest on fizycznie rzeczywiście jako ostatni. Nigdy nie wiadomo, który rdzeń dostał od AMD "oślą ławkę" ;-)

Próbowałeś w kolejności: 1, 2, 3 oraz 1, 2, 4 tak? Jeśli tak to spróbuj jeszcze: 2, 3, 4 oraz 1, 3, 4 ale przypuszczam, że pierwszego nie da się wyłączyć ;-). Podnoszenie napięcia sobie odpuść - jeśli rdzeń działa, wystartuje na lajcie na domyślnym, dopiero przy obciążeniu grą byłyby problemy. Wyłącz też Cool & Quiet dla pewności.

 

Jeśli Ci się uda odpalić system - jak najszybciej spróbuj odpalić Prime95. Jak wywali error to rdzeń jest uszkodzony. Może wywalić nawet błąd na wszystkich rdzeniach, ale tym się nie sugeruj - to wcale nie oznacza, że wszystkie są uszkodzone.

 

Jest też możliwość, że pada Ci L3! Z tego co zauważyłem, w zależności od ilości aktywnych rdzeni jest używana różna ilość pamięci - np. u mnie na działających dwóch rdzeniach nie moge jej w ogóle odblokować. Być może gdy masz 3 rdzenie aktywne - nie jest używany uszkodzony obszar L3, a przy 4 już tak...

 

Ja ze swoim (podobny procek) tez miałem jajca. Najpierw udało mi się odblokować full - 4ty rdzeń i pełne L3 i odczułęm większą wydajność w GTA IV i paru innych grach. Był trochę zryty (potwierdzał to Prime95) ale dawało radę grać bez większych problemów. Ale po jakimś czasie ten rdzeń jakby się coraz bardziej psuł, więc wróciłem do trzech. Po ok. pół roku, któregoś dnia komp zaczął padać - najpierw zwieszki, potem BSOD, na końcu kompletny pad systemu i niemożność zainstalowania jakiegokolwiek OS-a - kolejny rdzeń umarł. Cóż, zostały mi dwa i konieczność ostrego zjechania poniżej napięcia fabrycznego ;-) Ogólnie daruję sobie numery z odblokowywaniem rdzeni i następnym razem kupię "pełnoprawny" czterojajowiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz, którym rdzeniem jest ten czwarty? To, że odblokowujesz kolejny rdzeń, nie oznacza, że jest on fizycznie rzeczywiście jako ostatni. Nigdy nie wiadomo, który rdzeń dostał od AMD "oślą ławkę" ;-)

Próbowałeś w kolejności: 1, 2, 3 oraz 1, 2, 4 tak? Jeśli tak to spróbuj jeszcze: 2, 3, 4 oraz 1, 3, 4 ale przypuszczam, że pierwszego nie da się wyłączyć ;-). Podnoszenie napięcia sobie odpuść - jeśli rdzeń działa, wystartuje na lajcie na domyślnym, dopiero przy obciążeniu grą byłyby problemy. Wyłącz też Cool & Quiet dla pewności.

 

Jeśli Ci się uda odpalić system - jak najszybciej spróbuj odpalić Prime95. Jak wywali error to rdzeń jest uszkodzony. Może wywalić nawet błąd na wszystkich rdzeniach, ale tym się nie sugeruj - to wcale nie oznacza, że wszystkie są uszkodzone.

 

Jest też możliwość, że pada Ci L3! Z tego co zauważyłem, w zależności od ilości aktywnych rdzeni jest używana różna ilość pamięci - np. u mnie na działających dwóch rdzeniach nie moge jej w ogóle odblokować. Być może gdy masz 3 rdzenie aktywne - nie jest używany uszkodzony obszar L3, a przy 4 już tak...

 

Ja ze swoim (podobny procek) tez miałem jajca. Najpierw udało mi się odblokować full - 4ty rdzeń i pełne L3 i odczułęm większą wydajność w GTA IV i paru innych grach. Był trochę zryty (potwierdzał to Prime95) ale dawało radę grać bez większych problemów. Ale po jakimś czasie ten rdzeń jakby się coraz bardziej psuł, więc wróciłem do trzech. Po ok. pół roku, któregoś dnia komp zaczął padać - najpierw zwieszki, potem BSOD, na końcu kompletny pad systemu i niemożność zainstalowania jakiegokolwiek OS-a - kolejny rdzeń umarł. Cóż, zostały mi dwa i konieczność ostrego zjechania poniżej napięcia fabrycznego ;-) Ogólnie daruję sobie numery z odblokowywaniem rdzeni i następnym razem kupię "pełnoprawny" czterojajowiec :)

Skąd wiem ? w biosie jest funkcja wyłączania rdzeni 1 i 2 nie da się wyłączyć, rdzenie są oznaczone jako 0,1,2,3 i włączyć i wyłączyć mogę tylko 2 i 3 rdzeń. Czy pamięć L3 pada tego niewiem, wykonywałem testy primem, 3dmark vantage oraz gta4 na full settings. Pamięć L3 działa tylko na 3 rdzeniach 0,1 i 3 tak sądzę a na 0,1,2 nie działa ale w obu przypadkach komp się uruchamia (obszar L3 jest używany porównywałem testami) w konfigu 0,1,2,3 włączone komp wiesza się w momencie pokazania się ekranu ładowania systemu. Zaraz zrobie jakieś skriny może wtedy będzie jaśniej.\

Poniżej zamieszczam screeny z opisami co i jak:

1.

68ec7f1bebf7e72am.gif

Standart czyli 0,1,2 i działa jako AthlonII x3 uruchamia się bez problemu.

2.

aab14102b83e9c0fm.gif

Tutaj 0,1,3 i odblokowane L3 widoczny jako phenom x4 ale są tylko 3 rdzenie uruchamia się bez problemu

3.

a8986429cef0a76am.gif

tutaj odblokowane 0,1,2,3 i komp się zawiesza na load screenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zakupiłem komputer z Phenom II x2 550 BE, płyta gigabyte 770t-usb3 RAM kingston HyperX ddr3 1600 , Grafa Ati 5770 gigabyte, Problemw tym odblokowuje proca , proc zmienia nazwe na Phenom II x4 B50 , ale Windows nie włącza sie :/ oba rdzenie sa uszkodzone ? bios widzi 4 rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy tego Phenoma II 555 BE da rade odblokować do 4 rdzeni?:) Czy jest jakakolwiek szansa?

 

Dane procka:

 

HDZ555WFK2DGM CACDC AC 1044APM

SN: 9M26793K01306

 

Z góry dzięki za pomoc:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djtiger - najwidoczniej masz coś nie tak z tym rdzeniem. W przypadku odblokowywania rdzeni i pamięci logika często zawodzi ;-) Tak więc ewentualne symptomy nie muszą akurat wskazywać rzeczywistej przyczyny. Jeśli zmieniałeś napięcie i to nie pomogło to ja nie mam już więcej pomysłów. Być może ktoś napisze, że przyda się inna wersja BIOS-u ale... wątpię, że to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł sprzęt dla znajomego - Athlon II X4 450, oznaczenia bardzo ciekawe, nie spotkałem się z takimi :E :

NADHC AD1031FFSW

 

ACC na auto, Unlock CPU Core (czy jak to się to u MSI nazywa) na enabled, czary mary i jest Athlon X4. Można powiedzieć w końcu, bo coś nie miałem do Athlonów szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...