Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dupcengier24

AMD Athlon 64 X2 5200+ i podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,posiadam procesor AMD Athlona 64 X2 5200+ ,do jakich wartości można go maksymalnie podkręcic? moja płyta to Gigabyte GA-M57SLI-S4,zasilacz tracer 4life silent 400 W,GF 8800 GTS 320 MB(320 bit),2 GB Ram-u DDR 2 800 MHz Patriot i chlodzenie proca boxowe.Udało mi sie podkrecić do 2912 MHz

http://i25.photobucket.com/albums/c59/Mono...sspeed224MH.jpg

http://i25.photobucket.com/albums/c59/Mono...temperatury.jpg

z zachowaniem bezpiecznych temperatur,tylko,jak ustawie w biosie,szyne powyzej 224 to otrzymuje ostrzezenie ze to jest niebezpieczne i mimo,ze daje,zeby kontynuowal start systemu z tymi parametrami,to wraca do pierwotnych ustawien.Rowniez gdy ustawie napiecie dla rdzenia 1.3 V to tez wraca do pierwotnych ustawien.

Jakie ustawic w biosie napiecie dla rdzenia,zeby mozna ustawic szyne powyzej 224 MHz ,zeby jeszcze wyzej podkrecic procek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie! Jest pelno poradnikow na google jak i na samym Forum!

Dajesz... HT Link na x4(800) memclock na 667mhz, PCI-E na 100MHz, C&Q na Disabled, Vcore na 1,30-1,35V i jedziesz powyzej 3.0Ghz.

Twoj procesor jest dobry do OC ale pl.glowna taka sobie.

NP. Daj mnoznik x12, szyne 267Mhz, memclock 667, HT x4, Vcore 1,35V i masz 3200Mhz. Jesli plyta glowna dobra, pojdzie na 100%

 

Zmniejsz Sygnaturke!

 

Dopiero teraz zauwazylem :).... Twoj pseudo Zasilacz jest na czarnej liscie. tzn ze jest duze prawdopodobienstwo spalenia komputera/zasilacza podczas zabawy w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopie! Jest pelno poradnikow na google jak i na samym Forum!

Dajesz... HT Link na x4(800) memclock na 667mhz, PCI-E na 100MHz, C&Q na Disabled, Vcore na 1,30-1,35V i jedziesz powyzej 3.0Ghz.

Twoj procesor jest dobry do OC ale pl.glowna taka sobie.

NP. Daj mnoznik x12, szyne 267Mhz, memclock 667, HT x4, Vcore 1,35V i masz 3200Mhz. Jesli plyta glowna dobra, pojdzie na 100%

 

Zmniejsz Sygnaturke!

 

Dopiero teraz zauwazylem :).... Twoj pseudo Zasilacz jest na czarnej liscie. tzn ze jest duze prawdopodobienstwo spalenia komputera/zasilacza podczas zabawy w OC

acha,to lepiej nie bede dawal powyzej 3.0 GHz,aby sie przydało do World of WarCraft'a bo procesor nie nadąza z wydawaniem polecen karcie graficznej i spadaja mi fps'y w tlumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienic zasilacz i chlodzenie procesora, zapewne stary zasyfiony kurzem BOX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyne powyzej 224 to otrzymuje ostrzezenie ze to jest niebezpieczne i mimo,ze daje,zeby kontynuowal start systemu z tymi parametrami,to wraca do pierwotnych ustawien

Czyżby coś takiego?

0e9978fcd9f6dc93m.jpg

Taki komunikat otrzymuję, gdy dam HTT powyżej 218Mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby coś takiego?

0e9978fcd9f6dc93m.jpg

Taki komunikat otrzymuję, gdy dam HTT powyżej 218Mhz :D

no prawie ze to samo,tyle,ze nie mam tylu informacji o bootowaniach

zgadza sie,mam stare chlodzenie boxowe :) chyba kupie Scythe Mugen II jak mi wejdzie do obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj obnizyc napiecie na 1,25V, memclock 667, ht x4, i 12x250 szyna. bedzie 3.0Ghz.

Masz b.dobrego proca do OC. Windsor F3(def.V 1,25)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprobuj obnizyc napiecie na 1,25V, memclock 667, ht x4, i 12x250 szyna. bedzie 3.0Ghz.

Masz b.dobrego proca do OC. Windsor F3(def.V 1,25)

hmm pamieci mam Patriot DDR2 800 MHz.czemu mam je obnizyc do 667 ??? nie moga byc na 800 MHz ustawione ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększasz HT to zwiększa się także taktowanie pamięci i zwiększa się prawdopodobieństwo, że nie wyrobią.

Mam taki sam procesor i chodzi ładnie na 3GHz (12x250). Niestety nie udało mi się go pogonić wyżej niż 3125MHz (12.5x250), mimo znacznego zwiększania napięć, luźnych timingów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zwiększasz HT to zwiększa się także taktowanie pamięci i zwiększa się prawdopodobieństwo, że nie wyrobią.

Mam taki sam procesor i chodzi ładnie na 3GHz (12x250). Niestety nie udało mi się go pogonić wyżej niż 3125MHz (12.5x250), mimo znacznego zwiększania napięć, luźnych timingów pamięci.

to moje timingi

http://i25.photobucket.com/albums/c59/Mono...atriotcpu-z.jpg

http://i25.photobucket.com/albums/c59/Mono...cpu-zmemory.jpg

jakie maja byc timingi,zeby wysoko podkrecic procka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zwiekszeniu fsb(HTT) nie myl z HT zwieksza sie samoczynnie taktowanie pamieci. wiec przy tej kombinacji 12x250 i memclock 667, pamieci beda takotwane 800Mhz, gdybys zostawil memclock na 800, pamieci by dostaly 1000Mhz co by moglo wrozyc niestabilnosc komputera. Jak narazie walczysz z OC proca. Panimajesz?

 

Masz te 3.0Ghz czy nie? NA BOX przy napieciu 1,25V powinno hulac OK.

Timingi caly czas miej 5-5-5-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po zwiekszeniu fsb(HTT) nie myl z HT zwieksza sie samoczynnie taktowanie pamieci. wiec przy tej kombinacji 12x250 i memclock 667, pamieci beda takotwane 800Mhz, gdybys zostawil memclock na 800, pamieci by dostaly 1000Mhz co by moglo wrozyc niestabilnosc komputera. Jak narazie walczysz z OC proca. Panimajesz?

 

Masz te 3.0Ghz czy nie? NA BOX przy napieciu 1,25V powinno hulac OK

jasne kapuje kojocie :) jeszcze nie przeprowadzalem nowej proby,przeprowadze ja w przy najblizszym restarcie blaszaka,narazie wyciagnąlem 2912 MHz,przy mnozniku x13,szynie 224 MHz,napieciu 1,232 V,HT link 1120 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jednak nie da rady wiecej,jak te 2912 MHz,pozatym,niewidze opcji w biosie odnosnie czestotliwosci pamieci i HT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz napięcie na ramach ale jak podkręcasz procka do zwiększ napięcie taż na ramach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...