Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chmielusek

AMD Athlon II X2 250 a 6400+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam procesor AMD Athlon X2 6400+ (wszystko jak sygnaturka),zobaczyłem że cena jest wspaniała,tylko pytanie,czy ten procesor jest duzo lepszy od mojego,i czy wejdze w gniazdo AM2,z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam procesor AMD Athlon X2 6400+ (wszystko jak sygnaturka),zobaczyłem że cena jest wspaniała,tylko pytanie,czy ten procesor jest duzo lepszy od mojego,i czy wejdze w gniazdo AM2,z góry dzieki za odpowiedz

 

Athlon X2 250 jest na gniazdo AM3. Ale i tak wymiana tego co masz na tego X2 250 raczej opłacalna by nie była ( no chyba, że za niewielką dopłatą ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak kupie sobie 9800GTX+ to na moim procku będzie ładnie śmigac?:) a jak mocno moj procek jest slabszy od e8400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jak kupie sobie 9800GTX+ to na moim procku będzie ładnie śmigac?:) a jak mocno moj procek jest slabszy od e8400?

 

Co do różnicy no e8400 będzie sporo wydajniejszy głównie w wyniku znacznie większej ilości pamięci cache ( 6MB w przypadku e8400 ), co w wielu grach ma spore znaczenie.

 

Co do 9800 GTX+ na pewno będzie ładnie śmigać :) Zwłaszcza, że różnica w porównaniu z tym co masz będzie ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 z to radeona HD4770 , ale jego cena jak na moje oko jest zbyt wysoka do tego co oferuje 40 nm to jednak nie wszystko i nie warto przepłacać hmm patrrzac na ceny to brałbym HD4830 ewentualnie uzywke 4850 tylko z tym ze sam z pół roku temu miałem AMD X2 6000+ oraz HD4850 i wiem ile ten procek potrafił zahamować gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze do kitu bo wcale tak nie jest , ale po prostu AMD X2 nie jest tez jakimś mocarzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ąz taki do kitu jest ten mój procek?:P

 

nie nie jest do kitu koledzy delikatnie mówiąc kit Ci wciskają. Jeśli już chcesz lepszego procka to Phenoma II X2 550 i tylko z tego powodu że różnica w cenie między nim a Athlona II 250 jest dość mała.

 

Co do karty to:

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his-ra...x.0.342963.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie jest do kitu koledzy delikatnie mówiąc kit Ci wciskają. Jeśli już chcesz lepszego procka to Phenoma II X2 550 i tylko z tego powodu że różnica w cenie między nim a Athlona II 250 jest dość mała.

 

Co do karty to:

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his-ra...x.0.342963.html

 

a nie lepiej za 30zł wiecej 4870 ddr5? http://allegro.pl/item669929965_512mb_sapp...600_750mhz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie jest do kitu koledzy delikatnie mówiąc kit Ci wciskają. Jeśli już chcesz lepszego procka to Phenoma II X2 550 i tylko z tego powodu że różnica w cenie między nim a Athlona II 250 jest dość mała.

 

Co do karty to:

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his-ra...x.0.342963.html

 

Bo co niektórzy koledzy zyją tylko zaślepieni mega "powerem" Core 2 Duo i wszystko co inne jest dla co niektórych gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ąz taki do kitu jest ten mój procek? :P

Aż taki do kitu to on nie jest. Grzeje się jak cholera, prawie w ogóle się nie kręci, ale wydajność w grach ma ;) Z obozu AMD dopiero Phenomy II i Athlony II go przegoniły. Taki trochę odpowiednik Q6600 u Intela - stary, ale jary.

 

Ja proponuję zmianę na Athlona II 240 albo 245. Podkręciłbyś go pod 3600-3800 MHz i w grach sprawowałby się wyraźnie lepiej od 6400+. Nie wszystkie płyty obsługują K10 i K10,5, a twój procek to najlepszy K8 na rynku - jak go dobrze zareklamujesz na Allegro, to nic nie dopłacisz :)

 

AII 250 jest nieopłalalny (kilkadzesiąt zł za dodatkowe 100 MHz...), Phenom II też nie oferuje dużo więcej, chyba żeby udał ci się odblokować dodatkowe rdzenie (wymagane dużo szczęścia i odpowiednia płyta główna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ESC pojawił sie Athlon II 245 (2,9ghz) za 269zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo co niektórzy koledzy zyją tylko zaślepieni mega "powerem" Core 2 Duo i wszystko co inne jest dla co niektórych gorsze.

 

Przepraszam, czy ja powiedziałem, że te procki są kiepskie ? Sam miałem X2 3.1 Ghz i bardzo sobie ten procesor chwalę. Ale nie wmówisz mi, że pierwsze X2 od 3800+ do 6400+ nie są gorsze od C2D. Bo są gorsze i tyle w temacie. Ale to nie znaczy, że to kiepskie procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...