Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jamesss

Renewal Project by Jamesss ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po strasznie długiej przerwie :)

trochę (sic) zaniedbałem mojego workloga, bo choć buda była gotowa już koło października, to jakoś zawsze jak mi się przypominało, że jestem Wam coś winien, nie miałem czasu go zaktualizować, był nawet epizod, że zgubiłem zdjęcia z dokończonych prac, no ale dziwnym trafem znalazłem je ostatnio na Imageshack, więc zabieram się do zrobienia tego co powinienem zrobić już dawno dawno temu :E

Czy prace nad wiekowym kompem się powiodły, ocenicie sami :)

 

Koniec końca

w końcu... :E

 

Cała buda prezentuje się tak: (+bonus - jak poradziłem sobie z ogromną szybą :) )

dsc8925.jpg

Pozbyłem się też przednich przycisków, które do niczego nie służyły i ogólnie wyglądały beznadziejnie niczym Justin Bieber na liście przebojów, w ich miejsce poszedł - kolejny Revoltec :E

 

Z kablami w obudowie, której twórcy nie wiedzieli wtedy co to cable management, nie dało się wyczarować cudów, osobiście jak na to teraz patrzę, stwierdzam, że nieźle wyszło jak na "tanie modowanie". Zmieniłem też zasilacz z Take me 350W na Modecom Feel III 500W - jeśli chodzi o bezpieczeństwo zawsze to jakiś progres :E

dsc8929x.jpg

 

Dysk na poduszce z folii bąbelkowej, w celu nadania jej jakiś walorów estetycznych pomógł mi czarny papier, nożyczki i taśma :)

dsc8930p.jpg

dsc8939u.jpg

 

Biały akcent przy tylnym panelu wyjść mobo był jak najbardziej trafionym pomysłem

dsc8937.jpg

 

Mocowanie przedniego Revolteca

dsc8938g.jpg

 

Tył:

dsc8940.jpg

 

Engine start, czyli moja wyobraźnia hula :D

Nie pamiętam czy o tym wspominałem, lewy switch jest podłączony do przejściówki molexa więc jest dość uniwersalny, ale jakoś nie znalazłem dla niego zastosowania, prawy natomiast uaktywnia przycisk do włączania maszyny :)

dsc8947w.jpg

 

Lepszy zasilacz wymaga więcej zabawy z kablami :)

dsc8985.jpg

 

Przód raz jeszcze :)

dsc8954.jpg

 

No i bok, szyba wyszła lepiej niż się spodziewałem :E

dsc8984.jpg

 

No i na tym kończę workloga, mam nadzieje, że pokazałem, że za jakieś 200 zł też można się fajnie pobawić, nawet i rupieciem, choć jak to mówią, za 200 zł i Salomon nie zrobi z Modecoma Lian li. Tak czy siak warto było, bo chociaż komputer marznie na strychu to już nie śni mi się po nocach wywołujące odruch wymiotny połączenie koloru kremowobiałego i niebieskoszarego :E

 

Komentujcie, oceniajcie, gańcie, chwalcie :D

Przyjmę nawet klapsy od ładnych Labowiczek za lenistwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba :) Tak mozna ze zwyklej budy zrobic takie male cacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przyczepic moge sie do mocowania przedniego wentyla, jakos te srebrne glowki srobek i ta mala 80mm mi sie nie widzi,

 

a pochwalic moge za schludnosc i estetyke ktorą tymbardziej sie da zauwazyc w sprzecie ktory nie jest pierwszych lotow :P

podoba mi sie tez patent z tym wentylatorkiem pomiedzy grafiką a sieciowką

 

mozna jeszcze dac top na grafike z plexy bialej albo czarnej

 

a drugi przycisk ? hmm mozesz dac jakąś biala katode zeby podswietlala bebechy, albo bardziej dyskretne diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonsultowałem się ze swoim homoseksualnym 'ja' i stwierdziłem, że Revoltec na froncie wygląda słodziuuuuutko :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dla siebie dorwałem (czyt. wygrzebałem z kąta) kompa, którego za darmo od kolegi dostałem:

* Jakiś Dual-Core 1,6 GHz

* Jakaś słaba płyta Gigabyte

* Jakiś spalony zasilacz (wymieniony na świecącego Rosewilla)

* Jakiś dysk Hitachi 250GB (przywłaszczony dla siebie :D)

* Jakaś pamięć 1GB Samsung DDR2 (też do swojego kompa wrzuciłem)

* Jakiś panel przedni z funkcją czytnika kart

* Jakaś obudowa PCF

Ogólnie wszystko było na jakiejś gwarancji i z jakąś Vistą :E

Ogólnie sprzęt taki sobie, ale teraz się za modding zabieram - myślałem nad LC, ale w takiej małej budzie (nie ma nawet miejsca na wentylator 120mm!) nie wiem czy coś osiągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego bardzo ale to bardzo ladnie. Jedyna rzecz do jakiej sie przyczepie i nie odpuszcze dopuki nie poprawisz to te napedy. Rozkrec je i zrob te przyciski carbonowe osobno bo tak to psuje caly efekt. Sczeze mowiac to nie powiedzial bym ze to jest jakas stara buda bo wyglad sie zmienil nie do poznania a to przeciez tylko kilka drobnych modyfikacji :)

 

Ja mam pomysl na bude ale musze ze szkoly wyrwac kompa HP Compaq. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ! Jak widać, można, wystarczy tylko chcieć ;) Inspirujesz innych, wielki podziw dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm przyczepic moge sie do mocowania przedniego wentyla, jakos te srebrne glowki srobek i ta mala 80mm mi sie nie widzi,

fakt czarne byłyby lepsze, miałem 80 to wsadziłem, z resztą 120 byłaby IMO za duża. :)

 

Skonsultowałem się ze swoim homoseksualnym 'ja' i stwierdziłem, że Revoltec na froncie wygląda słodziuuuuutko

Ehh, nie mieli różowych, wyobrażasz to sobie ? :E

 

Ogólnie sprzęt taki sobie, ale teraz się za modding zabieram - myślałem nad LC, ale w takiej małej budzie

Jak chcesz to wyślij na PW jej zdjęcie, może coś wymyślę ;)

 

Jedyna rzecz do jakiej sie przyczepie i nie odpuszcze dopuki nie poprawisz to te napedy.

Powiem Ci, że próbowałem, ale ogólnie folia jest deko za gruba żeby to jakoś fajnie zrobić, poza tym szkoda czasu kiedy mam nowe plany.

 

Ja mam pomysl na bude ale musze ze szkoly wyrwac kompa HP Compaq.

Oj wątpię czy dadzą, Polska to dziwny kraj. :E

 

Thank you za te pochlebstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie Polska, ja w UK siedze. Tutaj jak tylko uda mi sie dorwac jakiegos nie dzialajacego z pentiumem w srodku to zaraz go przygarniam albo Della optiplex 755.

 

Juz takiego raz mialem w chacie ale niestety buda byla tak zmasakrowana ze nie dalo sie jej uratowac. Ktos nia chyba rzucil z 5 pietra na asfalt a potem jeszcze dobil 20kg mlotem jak nic. :debile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...