Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

one-77

Jak wyjąć procesor z płyty głównej?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Mam starego Athlona 2500 XP i kompletnie nie wiem jak go wyjąć z płyty. Trzeba za coś złapać czy jak? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zdjęte chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nie :) Najpierw musze wlaśnie je zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na początek zdejmij coolera (taka dźwigienka z boku do tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw demontaż chłodzenia. Aby je zdjąć masz taką zapinkę z trzema wycięciami trzeba z jednej strony to nagiąc aby ta zapinka zeszła z trzech plastykowych bolców na sockecie i chłodzenie powinno zejść. A aby wyjąc procek z socketu to musisz odblokować go taką wajchą przesuwając ją do pionu i procek powinien wyjść.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to jest największy problem. Po bokach radiatora masz takie dwie zapinki musisz z jednej strony docisnąć w dół i odciągnąć od radiatora.Zapinka wtedy wyskoczy i możesz zdjąć chłodzenie.

Musisz robic to delikatnie bo w tych procesorach łatwo ukruszyć rdzeń przy montażu/demontażu chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nei moge tego nacisnąć w dół :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba użyć śrubokręta ale delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w tej zapince nie ma przypadkiem takiego wycięcia na włożenie śrubokręta. Aby to odgiąć to trzeba było troszkę siły użyć a śrubokrętem było dużo łatwiej ale nie każde zapinki takie były. Zależne od producenta chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskim śrubokrętem, mocno ale z wyczuciem, żebyś jądra nie ukruszył. Później Jak będziesz zakładał myśl, żebyś nie zrobił tego odwrotnie.

Zastanawia mnie czego AMD kiedyś nie zakładało IHS na jądro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płaskim śrubokrętem, mocno ale z wyczuciem, żebyś jądra nie ukruszył. Później Jak będziesz zakładał myśl, żebyś nie zrobił tego odwrotnie.

Zastanawia mnie czego AMD kiedyś nie zakładało IHS na jądro...

 

 

Nic nie idzie :( Wrzuce neidługo zdjęcia, to może wtedy będzie łatwiej zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem. Mam starego Athlona 2500 XP i kompletnie nie wiem jak go wyjąć z płyty. Trzeba za coś złapać czy jak? Prosze o pomoc.

tylko uwazaj przy zdejmowaniu coolera bo jądro procesora w tych ( nie powiem jakich :) ) atlonach jest na zewnatrz i pokryte jest tylko lakierem wiec bardzo latwo je uszkodzic, radzilbym z jednej strony przytrzymac cooler a z drugiej srubokretem zdjac zapinke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuce za pare godzin zdjęcia to myślę, że w tedy będzie napewno łatwiej to wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hq8cauosexeukbny16.th.jpg

 

Ściągając zapinkę przytrzymaj cooler, żeby się nie przesunął. Jak ściągniesz z drugiej strony to wtedy możesz go ściągnąć bez ryzyka ukruszenia rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej. Wkładasz w zaznaczone miejsce śrubokręt i dociskasz tak aby zapinka zeszła z trzech białych bolców na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mógłby ktoś wyjaśnić lub zaznaczyć na zdjęciach co trzeba docisnąć itd? Bo nie chciałbym nic uszkodzić.

 

http://iv.pl/images/hq8cauosexeukbny16.jpg

http://iv.pl/images/03kz58od24mfw5c6gc3v.jpg

 

Może tam nie ma pasty tylko klej.

Najpierw odepnij wiatrak 3pin złącze włącz kompa na 3-5min wyłącz wsadź płaski śrubokręt z tej strony z której robiłeś pierwsze zdjęcie. Naciśnij w dół i trochę do przodu, z wyczuciem. Musisz to robić dosyć sprawnie, bo jeśli jest tam klej to szybko zaschnie jeśli będziesz się dłubał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś zaczeło dzialac, tylko co zrobić zeby na pewno nie uszkozić rdzenia? Trzymać cooler reką żeby sie nei przemieszczał czy jak?

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no coś zaczeło dzialac, tylko co zrobić zeby na pewno nie uszkozić rdzenia? Trzymać cooler reką żeby sie nei przemieszczał czy jak?

??

 

Rdzeń jest tak zrobiony, że wytrzyma dość duży pionowy nacisk, ale nie wytrzyma jak mu róg wciśniesz. Przemieszczać się może, byle nie za bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to przebrnąłem, wrzucam zdjęcia, mam nadzieję, że nie uszkodziłem rdzenia :)

 

6x8n3vhxj5ewspmu6h9x_thumb.jpg

g4s9z8rkvfqxmz5w1_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie mi czy wszystko jest w porzadku :)

I teraz jak wyjąc procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń starą pastę z proca. Jak na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiszcie mi czy wszystko jest w porzadku :)

I teraz jak wyjąc procesor?

:) podnieś do góry tą 'dźwigieńkę' ( dzwinie to brzmi :) ) i wyjmij proc w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się jak usuniesz pastę zamontujesz chłodzenie i odpalisz kompa. A zobacz

filmik to zobaczysz o co mi biega. Na tym filmiku jest pokazane wszystko co i jak. Na
filmiku jest pokazane jak zamontować procesor ale dzięki temu dowiesz się też jak go zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...