Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leniwiec16

Problem z obsługą pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeśli z wyborem działu trafiłem jak kulą w płot ale nic innego jak problem z prockiem nie przychodzi mi do głowy.

 

Jakiś czas temu zaczęły się dziać dziwne rzeczy w systemie. Komputer nie reagował na Start>Wyłącz, zawieszał się albo wreszcie się wyłączał ale trwało to wieki. Zdarzało się też, że po prostu się wyłączał podczas np defragmentacji. Po skanowaniach antywirem, spybotem, hijackthis, defragmentacjach itp objawy nie ustąpiły. chkdsk za każdym razem znajdował błędy, naprawiał a przy kolejnym skanowaniu znowu i tak w kółko. Wszystkie narzędzia diagnostyczne pokazywały, że dysk twardy jest w porządku, przechodził dokładne skanowanie z Seatools. Sięgnąłem po Memtest86 i bach, za każdym podejściem komputer wyłącza się na kilkudziesięciu % bez wysypania jakiegokolwiek erroru. Mam 2x512 więc wyciągnąłem jedną pamięć, zrobiłem test, przeszła. Wyciągnąłem ją, włożyłem drugą i... przeszła :o Na drugim gnieździe to samo. Włożyłem spowrotem dwie, uruchomiłem memtesta, wyłączył się tak samo jak przedtem xd.

 

Jakieś pomysły? Czy to może być wina procka, obsługi dual channel? W najbliższym czasie postaram się zrobić test na innych pamięciach. Moja konfiguracja:

 

Asus A8N-E

AMD 64 3200+ Venice

Patriot 2x512MB RAM

GeForce 9600GT

Chieftec 400W

Seagate Barracuda 7200.10 320GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włóż pamięci tak, aby nie było dual channel.

 

Zrobiłem tak, znowu komp się wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...