Skocz do zawartości
LeWyyyyy

Car audio

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś z Was styczność z odbiornikami BT podłączanymi przez AUX bądź USB? Jak z jakością dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pacjent a3 8L a wlasciwie sam SUB.

Problem taki ze Subwoofer 'plumka' dajac niezbyt ciekawy efekt z tylu samochodu.

Teraz tak - Kupowac glosniki na zmiane jakies- ciezko z tym czym znalezc kogos kto naprawia?

Membrany w obu sa ok ale jeden na niskiej glosnosci dodatkowo trzeszczy.

Szukalem glosnikow ale wiekszosc ma 4 otwory montazowe a w tych sa takie:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=imgres&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_jK2rz97XAhVjM5oKHXH6DwkQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fglosnik-audi-a3-s3-8l-bose-109638-k-swinoujscie-0010c9-nr46894867&psig=AOvVaw31HpLPgvWm1aSWrpSIXRZK&ust=1511867084681738

Chyba ze ktos wie gdzie kupic zamienniki jakies ?

Moze zamiast tego calkiem zmienic SUB i kupic jakas skrzynke do bagaznika ?

Pozdr

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko Pioneer DEH-P65BT

 

Ktoś miał styczność? Jest to jeden z niewielu jak nie jedyny dostępny w rozsądnej cenie model spełniający wymagania:

 

- srebrna ramka

- czerwone podświetlenie

- bluetooth lub usb

 

Mam okazję kupić za 200+kw. Jakieś inne pomysły?

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę, że tu same pytania, jednak spróbuję.

Głosniki na przód. Co wrzucić? 165 mm

Naprawdę nie pamiętam jakie miałem wcześniej, były to Alpine z jakiejś wyższej serii, dość nisko schodzące + zwrotnica Alpine i Tweeter - były bardzo dobre, ale jeden umarł - tzn cewka zaczęła ocierać, wygląda na to, że nabiegunnik skorodował od wody.

Zatem para do wymiany, to jest stara wyższa seria, nieosiągalna.

Zasilanie jest to też starym wzmacniaczem, którego jednak wymieniać nie zamierzam - Alpine V12 MRV F400.

Co warto kupić? NIe zależy mi specjalnie na zejściu, przeważnie mam mały sub na BSW-104-II. Chciałbym mieć wysoką efektywność.

W zasadzie nie chcę wydać więcej niż 300 PLN bo raczej to nie ma sensu do tego samochodu.

W sumie może zwrotki i tweetery zostawiłbym stare i dorzucił tylko niskie.

Jakieś Helixy EV widziałem - warte to? Czy co kupię to 'jeden pies' w tych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam jakiś niedrogich głośników (przód) do Megane II. Chciałbym, żeby głośniki pasowały P&P.

 

Problem jest tego typu, głębokość montażu musi być w okolicach 45mm.

https://megane.com.pl/uploads/imgs/hosting_zdjec_1372231327__06.jpg

 

Zastanawiam się nad takimi zestawami:

 

https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/products/ts-g1331i/specifications

 

http://www.kenwood-electronics.pl/car/speakers/e_series/KFC-E130P/?view=details

 

Które z nich zagrają lepiej na fabrycznym radiu? Jeżeli można kupić coś lepszego pasującego to proszę o propozycje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Qbaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wygłuszone drzwi? Jeżeli nie, to kupuj maty zamiast nowych głośników. W przeciwnym wypadku kup cokolwiek Ci się podoba lub jest tańsze, bo nie będzie wielkiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie były nigdy wygłuszone. Auto jest użytkowane do celów pracowniczych, więc chciałbym wymienić obecne już dające o sobie znać głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pacjent a3 8L a wlasciwie sam SUB.

Problem taki ze Subwoofer 'plumka' dajac niezbyt ciekawy efekt z tylu samochodu.

Teraz tak - Kupowac glosniki na zmiane jakies- ciezko z tym czym znalezc kogos kto naprawia?

Membrany w obu sa ok ale jeden na niskiej glosnosci dodatkowo trzeszczy.

Szukalem glosnikow ale wiekszosc ma 4 otwory montazowe a w tych sa takie:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=imgres&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_jK2rz97XAhVjM5oKHXH6DwkQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fglosnik-audi-a3-s3-8l-bose-109638-k-swinoujscie-0010c9-nr46894867&psig=AOvVaw31HpLPgvWm1aSWrpSIXRZK&ust=1511867084681738

Chyba ze ktos wie gdzie kupic zamienniki jakies ?

Moze zamiast tego calkiem zmienic SUB i kupic jakas skrzynke do bagaznika ?

Pozdr

 

 

 

Z RACJI ZE NIKT NIE ODPISAL

PONAWIAM!

Nikt nie pomoze? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiele pytań bez odpowiedzi, ale zadać kolejne nie zaszkodzi :D

 

Czy dorwę jakieś radyjko do auta, w którym będzie można puszczać muzykę z płyt CD, pendrive (USB) oraz smartfona (aux albo USB albo BT) przy czym przy smartfonie fajnie jakby była możliwość podstawowego sterowania z radia tj. głośność, pauza, następna/poprzednia piosenka - powiedzmy, że do ok. 250zł? Jeśli chodzi o jakość audio to nie wymagam niczego, bo moje audio w aucie jest dosyć kiepskie ;). Mile widziany schludny "niebajerancki" wygląd :)

 

A jak już piszę to czemu nie zadać jeszcze jednego pytania w tym temacie 8:E. Czy mogę coś zrobić niedużym nakładem finansowym i czasowym z audio - obecnie mam tylko dwa głośniczki z przodu (Avensis 1999), które trzeszczą przy byle basie (muszę schodzić czasem wręcz na minus z niskimi tonami - ale nie wiem czy trzeszczą głośniki czy coś w drzwiach, muszę sprawdzić). Chodzi mi głównie aby grały w miarę czysto i wyraźnie, żeby nie wydawało niechcianych dźwięków przy basach/głośniejszej muzyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wygłuszenia to ciężko będzie o jakąkolwiek poprawę, to jest pierwszy krok, bo bez niego najlepsze głośniki zagrają marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie od tego powinienem zacząć. Jak widzę nie powinno to być jakoś mega skomplikowane jednak trochę się boję 8:E ale pewnie jakoś rozeznam się w temacie i może któregoś słonecznego weekendu zrobię przymiarkę. Dzięki ;)

 

A co z radyjkiem? Ktoś coś poleci? Ciężko teraz znaleźć radio co jeszcze ma CD (plus "nowsze" źródła). Póki co znalazłem Blaupunkt Manchester 110 oraz Cadriff 170 (z BT) z tym, że drugi kosztuje 350zł ale przede wszystkim słyszałem sporo słabych opinii o innych (tańszych) wersjach i nie jestem do nich przekonany scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wygłuszenie. Nawet relatywnie niedużym kosztem (do 300zl) można osiągnąć zadowalający efekt. I nawet fabryczne o ile są sprawne zagraja wtedy lepiej niż jakbyśmy do gołych drzwi wsadzili jakieś helixy w cenie wygłuszenia.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi i klapa wygłuszone poszło na to 8 mat CTK 50x70 każda waży z 3kg, planuję jeszcze wygłuszyć całą podłogę, ale muszę dokupić mat.

Teraz pora na głośniki w drzwi, są tam oryginały, bo zanitowane były. Radio Kenwood KMM-123Y więc nic specjalnego, nie wiem czy brać coś konkretnego, czy coś z niskim basem i do tego tubę. kiedyś jeden pclabowicz polecał mi małą skrzynkę z excursiona ale budżet przycisnął :E

 

ncKDT4t.jpg

FedVMGk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas ale dostęp :E

 

Foto nie moje, ale w 147 wygląda to tak

 

142063d1408615494-wyciszenie_kabiny__ar_147_a-dsc00535.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie do końca pozytywne. Bo w takich drzwiach jak w 147 wygłuszasz jeszcze całą tą przestrzeń blachy od strony boczków, zakrywasz dziury i efekt jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas ale dostęp :E

 

Foto nie moje, ale w 147 wygląda to tak

Niby fajnie ale musiałem robić z kolegą, bo nie da się wyjąć szyby i boczku w dużych drzwiach w pojedynkę, w sumie zajęło nam to 6h więc jak na żółtodziobów dużo. Samo wyklejanie to świetna zabawa z takim dostępem, polówka ma cienkie blachy można sobie łapy pociąć a co dopiero jak masz robić to ww. 147.

Planowałem dać 2 warstwy mat, ale zrezygnowałem, bo podnośnik szyb był ciasno osadzony na blasze, poza tym był cienki plastikowy :E

Teraz pozostaje podłoga bo najbardziej czuć prace zawieszenia i 'polskie drogi'

Teraz zbieram fundusze na głośniki, może lekki chip na 90KM/230Nm bo bedzie kiepsko jak dojdzie 80KG masy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia mata idealnie na styk siadła do koła zapasowego, ruda szmata zeszlifowana, brunox potem zeszlifowane podkład i lakier, może odpuści ruda :E

Wyszło 27 mat CTK 2,5mm 50x70 1.1KG ~25zł

2 pianki 4mm 50x80 ~40zł

1 pianka 10mm 100x100 50zł

Japa się cieszy jak zamykam drzwi i nie trzeszczą jak w Dacii

 

rxrXIAr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, szacun za robotę. Ile czasu zeszło? Masy dołożyłeś jak na dodatkowego pasażera. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi i podłogę(+tylne nadkole od przodu i blacha boczna) robiłem z kolegą i zeszło 6h na dwoje drzwi i 3h podłoga. Sam zrobiłem klapę bagażnika i bagażnik odpowiednio 1/3 godziny

Samemu było by mi ciężko, bo nie mam miejsca pod domem, ale pewnie cały dzień pracy dla żółtodzioba. Masa dieslowi nie robi dużej różnicy, a sam raczej nie zapieprzam i wolę jeździć bardziej komfortowo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie radio z dobrą jakością dźwięku? Nie mam tu namyśli pierdziawek sony za 300zł. Chodzi mi o coś naprawdę dobrego z rozbudowanym EQ i wyjściem na SUB (1din lub 2din, obojętne). Posiada ktoś lub słyszał ktoś takowe? wink.gif

Edytowane przez Black Bull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka reszta sprzętu? Głośniki? Wzmacniacz/e? Wygłuszenie? Radio to dopiero ostatni element do zmiany i najmniejszy wpływ na dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka reszta sprzętu? Głośniki? Wzmacniacz/e? Wygłuszenie? Radio to dopiero ostatni element do zmiany i najmniejszy wpływ na dźwięk.

Oczywiście. Jaki dokładnie sprzęt będzie to wyjdzie w ciągu najbliższych tygodni bo dopiero robię listę. Budżet to ok. 8k (wraz z wygłuszeniem, wymianą alternatora i dodatkowy agm aku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio wygłuszał drzwi?

 

Jakie maty butylowe polecicie? I jaką grubość najlepiej? Nie chciałbym dołożyć do drzwi po 15 kg :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danny kupował ostatnio. Ja kładłem AB-2 z bitmat-u, lat temu parę i się trzyma pięknie, a do otwierania nie trzeba być koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłem 1 warstwę mat CTK 2,5 zapłaciłem 25zł za 50x70. Na parę drzwi weszły 4 maty i 2 pianki 50x80

Drzwi nie opadły i zamykają się łatwiej, ale trzeba więcej siły przyłożyć parkując na pochyłościach. Zredukowało to szumy, a także mijając tira nie ma efektu fali :E

Jedna mata waży około 1.2KG jeżeli chcesz coś pod car audio to dobrze dać 2 warstwy mat od wewnątrz i zewnątrz, wtedy może byc ciężej dla zawiasu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...