Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale do czego chcesz ten kabel podłączyć? Nie masz odpowiedniego kontrolera, który da sobie podpiąć taki kabel i obsłuży ARGB.

 

Cała reszta to splittery i huby, które same w sobie nie mają sterowania. Do czegoś musisz je podpiąć.

 

Edit: Jak się znasz na programowaniu, to sobie weź ten kontroler oparty od Arduino Uno - zaprogramujesz sobie jakie oświetlenie chcesz. Ewentualnie ten kontroler ARGB, ale potrzebujesz do niego również odpowiedni splitter.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego chcesz ten kabel podłączyć? Nie masz odpowiedniego kontrolera, który da sobie podpiąć taki kabel i obsłuży ARGB.

 

Cała reszta to splittery i huby, które same w sobie nie mają sterowania. Do czegoś musisz je podpiąć.

 

Edit: Jak się znasz na programowaniu, to sobie weź ten kontroler oparty od Arduino Uno - zaprogramujesz sobie jakie oświetlenie chcesz. Ewentualnie ten kontroler ARGB, ale potrzebujesz do niego również odpowiedni splitter.

 

Dobra kit. Nie będę się bawił zatem. Wystawiam je na OLX/Allegro za te 50-60-70 złotych, a w tle kupię zwykłe Corony RGB 120 mm. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie specjaliści mam pytanie. Moje LC jest oparte na układzie swiftech 220x. W skład mojego customa wchodzi blok cpu i gpu oraz chłodnica 240 (z wbudowanym rezem i pompa) oraz dodatkowa chłodnica od EK 120 o grubości 60mm. W grach temperatury maks. na cpu to 62 st. a gpu 45 st. Pytanie brzmi czy wydajność tego układu jest wystarczająca to mojego sprzętu? Warto zainwestować w kolejna chłodnice czy nie ma to sensu bo zysk będzie mały? Ewentualnie o co rozbudować mój układ żeby to miało ręce i nogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie warto robić przy aktualnym sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie z wyborem pompki z rezem bo mój enermax neochanger puszcza płyn po niewiele ponad roku :( a przydałoby się zorganizować drugą w międzyczasie jak przyjmą na gwarancji :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge odsprzedać Ci DCP450 jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jakie znacie obudowy które pomieszczą chłodnice 480 i nie będą wielkimi klocami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks 719 moim zdaniem jedna z najciekawszych opcji do LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TJ07 :E

 

Gdyby to było dla mnie :E , 719 widzieliśmy z gościem i będzie się zastanawiać nad nią, ale zawsze lepiej mieć jakieś alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat wymiany 6 wentylatorów. Aktualne Vardary po 4 latach zaczęły hałasować.

 

Potrzebne 2 wentylatory do pracy w pionie (front budy), które siedzą na http://www.angela.pl/p7982,coolgate-dual-140mm-cg-280.html

 

Do tego 3 wentylatory do pracy poziomo (sufit budy), które siedzą na https://www.performance-pcs.com/water-cooling/radiators/xspc-ax360-triple-fan-radiator-black-xspc-ax360-bk-d.html

 

Mam jeszcze 1x120mm chłodnicę z tyłu, modelu nijak nie jestem w stanie znaleźć, tutaj by się zdało 1x120mm, praca w pionie.

 

Wentylatory kontrolowane Aquaero, RGB mi niepotrzebne. Ma być cicho i w miarę wydajnie. Vardary tak średnio śmigają u mnie na 800-950rpm i jest w miarę ok z głośnością (pomijając zużyte łożyska).

 

Byłbym wdzięczny za propozycje. Może być górna półka, byle był sens dopłacać względem wentylatorów np za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest zawsze jedna i ta sama - Noiseblocker B12-PS oraz B14-PS. Najlepsze co jest na rynku. Tylko B14-PS ma 29mm grubości zamiast standardowych 25mm, więc przy chłodnicy 280mm musiałbyś zmienić śrubki na trochę grubsze. Noiseblocker chyba dorzuca je do paczki jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej i z gwarancją dobrej pracy SW3.

 

Tanio i dobrze Arctic P12 i P14 PWM PST - 10 lat gwarancji

Arctic to chyba takie w odkrycie roku ;) Są jeszcze Bionixy, chyba lepsze do obudów i niskiego FPI ale nie zagłębiałem tematu mozesz samo porównać specyfikację. Na pewno w swojej cenie nie mają żadnej konkurencji.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_wydajnych_wentylatorow_arctic_bionix_p140_i_p12_pst_pwm-8435.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wysyłki wentylatorów Arctic do Niemiec na RMA jest wyższy niż ich wartość - lepiej kupić nowe niż wysyłać je na RMA :P.

 

P12 i P14 PWM PST są ok, ale do B12-PS bym ich mimo wszystko nie porównywał. Ostatnio kupiłem sobie jeden P12 na testy i w tej cenie jest bardzo ok, ale do high-endu mu brakuje.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między a P12 PST vs SW3 vs B12-PS ? Cenowo to 25 vs 80 vs 100 pln.

 

Celując oczywiście w cichą pracę 600-1100rpm. Push-Pull można zrobić na chłodnicy 240mm w cenie jednego e-loop'a.

 

Na plus dla Arctica to wbudowany rozdzielacz kabla. Jakby ktoś chciał zrobić LC w takiej Enthoo Luxe 2, to Arcticami opierdzieli całą budę o jakieś 1000 do 2000zl taniej (przy PP) niż B12-PS? A efekt końcowy w obu przypadkach będzie więcej niż zadowalający ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można. Tylko po roku czy dwóch pewnie któryś z tych Arcitców zacznie terkotać, a eLoopy nie.

 

B12-PS kosztuje 90 zł, a nie 100 zł :P. Jak ktoś chce oszczędzić to zawsze może wziąć rebrand eLoopów robiony dla Phobya czy Alphacool - wentylator ten sam, łożysko to samo, tylko 3-pin DC, a nie 4-pin PWM, więc różnica marginalna. Masz wtedy to samo co B12-PS za 65 zł.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM musi być.

 

Łożyska w arcticach raczej nie są przewidziane na 2 lata zycia. Bo w 10lat musieliby ludziom dawać 5 wentyli zamiast jednego. Bez przesady.

 

Napisz lepiej jaka jest różnica między tymi wentylami, prócz niczym nie poparte i sprzeczne z logiką 10 letniej gwarancji obniżona żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci PWM jak DC wszystko wysterujesz. Zwłaszcza na nowych płytach, które mają złącza przestawiane między PWM, a DC? Różnica taka, że przy PWM zejdziesz na eLoopach do 300 RPM, a na DC do 450 RPM.

 

Arctic może dać i nawet 20 lat gwarancji na te wentylatory, bo 90% ludzi i tak 1. nie będzie pamiętało, że ma tyle gwarancji na wentylator za 20 zł 2. nie będzie miało dokumentu zakupu, 3. Nie będzie płacić 40-50 zł za wysyłkę śmiesznego wentylatora do Niemiec.

 

Różnica jest taka, że Arctici zaczną terkotać, eLoopy nie. Miałem u siebie dziesiątki różnych wentylatorów, którymi się bawiłem, a potem montowałem w komputerach znajomych jak ktoś coś potrzebował. Wszystko poza Noctua i Noiseblocker po dłuższym okresie pracy w poziomie terkotało.

 

P12 PWM PST to dobry wentylator w tej kasie, z tym twierdzeniem jak najbardziej się zgodzę. Moim zdaniem lepszy niż Pure Wings 2 kosztujące więcej.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten PST spodziewasz się że zacznie terkotać, a nie wiesz czy będzie terkotać na pewno i kiedy :) Może to będzie trzeci wentyl po NB i Noctua który nie zacznie terkotać :D A SW3 też miałeś terkoczące? Bo moje jak na razie są ciche a sporo godzin już wykręciły. 2 w poziomie i 4 w pionie.

 

Z tego co piszesz, to do pracy sprawnego PST nie da się przyczepić względem NB? Ale spodziewasz się, że żywotność będzie licha?

 

Pytam serio, bo jakbym miał zmienić budę na coś w stylu Entheo 2 to sporo wentyli będzie trzeba dokupić i średnio uśmiecha mi się wywalić na nie tysiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie terkorał, może nie, ale stawiam monety przeciwko orzechom, że będzie. Wrzucę go do piwnicy razem z zasilaczem i niech leci poziomo bez przerwy przez kolejny rok, zobaczymy jaki będzie efekt takiego eksperymentu :). Będę miał chwilę to wrzucę to do jakiejś starej obudowy i niech leci.

 

Składałem nie tak dawno kompa z 7 x SW3 z czego 2 terkotały z marszu - po wymianie na nowe jest ok. Może miałem pecha, może gorsza seria, ale miałem ponad 30 eLoopów i żaden nie terkotał, a niektóre pracują już od 2-3 lat poziomo.

 

P12 przy 1000 RPM jest wyraźnie bardziej słyszalny od B12-PS. Przypływ powietrza oceniłbym podobnie. Moim zdaniem P12 jest na poziomie PW2, ale za połowę ceny. To dobre osiągnięcie :).

 

Jak ktoś chce dobre i sprawdzone wentylatory to brałbym linkowany rebrand eLoopa za 65 zł - w tej kasie nic lepszego nie ma, a PWM wcale nie jest niezbędne. Jak ktoś chce top of the line to NF-A12x25 PWM (naprawdę genialny wentylator jak komuś nie przeszkadza kolorystyka) czy B12-PS. Z budżetowych rozwiązań P12 PWM PST to na chwile obecną świetne rozwiązanie.

 

Skoro masz już 6 x SW3, to do Luxe 2 / Enthoo 719 dokupiłbym po prostu więcej tych SW3 i tyle. Ewentualnie jak coś to w najbliższym czasie będę miała na sprzedaż 16 eLoopów, z czego 8 prawie nie używanych 8:E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to tylko planuję :D Chciałbym coś podobnego do Entheo2 ale minimalnie mniejszego, żeby nie było tak pusto na dole.

 

Ogólnie trend w budach mi się podoba, pojawiają się ciekawe konstrukcje z miejscem na montaż chłodnic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trend panujący w obudowa idzie, moim zdaniem, w dobrym kierunku :).

 

O11 Dynamic zaczęła dobry trend. O11 XL jest już naprawdę fajne - w końcu bez problemu można wodować karty z wysokim PCB. Enthoo 719 też jest naprawdę spoko.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta Enthoo 719 mieści mniej chłodnic w przeliczeniu na moc cieplną jak Hex Gear R80.

Wszystko co nie łapie 2x480 jest do dupy.

Przynajmniej jak się posiada Radeona Navi w 7nm :P

 

Panowie, temat wymiany 6 wentylatorów. Aktualne Vardary po 4 latach zaczęły hałasować.

 

Potrzebne 2 wentylatory do pracy w pionie (front budy), które siedzą na http://www.angela.pl/p7982,coolgate-dual-140mm-cg-280.html

 

Do tego 3 wentylatory do pracy poziomo (sufit budy), które siedzą na https://www.performance-pcs.com/water-cooling/radiators/xspc-ax360-triple-fan-radiator-black-xspc-ax360-bk-d.html

 

Mam jeszcze 1x120mm chłodnicę z tyłu, modelu nijak nie jestem w stanie znaleźć, tutaj by się zdało 1x120mm, praca w pionie.

 

Wentylatory kontrolowane Aquaero, RGB mi niepotrzebne. Ma być cicho i w miarę wydajnie. Vardary tak średnio śmigają u mnie na 800-950rpm i jest w miarę ok z głośnością (pomijając zużyte łożyska).

 

Byłbym wdzięczny za propozycje. Może być górna półka, byle był sens dopłacać względem wentylatorów np za 50 zł.

 

Ależ one prosto z pudła hałasują 8:E:lol2:

 

Jasne, że można. Tylko po roku czy dwóch pewnie któryś z tych Arcitców zacznie terkotać, a eLoopy nie.

 

B12-PS kosztuje 90 zł, a nie 100 zł :P. Jak ktoś chce oszczędzić to zawsze może wziąć rebrand eLoopów robiony dla Phobya czy Alphacool - wentylator ten sam, łożysko to samo, tylko 3-pin DC, a nie 4-pin PWM, więc różnica marginalna. Masz wtedy to samo co B12-PS za 65 zł.

 

Jest jeszcze jedna kwestia.

 

Jak tanie Arctic radzą sobie z "dmuchaniem" chłodnic w porównaniu z eLoop?

 

Poważnie ktoś daje BQ na chłodnicę? lol 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hex Gear R80 ?

 

Chodzi Ci o taką: 299.99 funtów ??

 

No fajna, już się rozpędzam z zakupami :E

 

 

Chociaż widzę dwa problemy, jeden to 300 funtów. A drugi nawet jeszcze trudniejszy do przeskoczenia to: " Either the file you're looking for is unavailable or this website has been de-activated, if this is your site, please contact WebCreationUK on 08448 22 77 22 "

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P12 na chłodnicy nie testowałem. Nie chce mi się pętli testowej dla tego składać :E.

 

R80 to fajna budka, tylko o statusie EOL i więcej nie będzie.

 

Ciekawa może być Parvum R1.0 powiększona do ATX.

 

Edit: widzę, że Minciu już sam to ustalił :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...